Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies) Sutikdami naudoti slapukus, leisite mums užtikrinti patogesnį naršymą mūsų svetainėje ir pateikti jums aktualiausią informaciją. Sužinoti daugiau.

Sutinku

APIE FILMĄ

Edukacinis dokumentinis filmas

Režisierė: Lina Lyte Plioplytė
Vaidina: Naomi Watts, Danni Blackshear, Angel Shari Brown, Jenn Conti
Šalis: JAV
Trukmė: 1 h 33 min
Amžiaus cenzas: N-13
Premjera Lietuvoje: 2024 05 17
Filmo kalba: anglų
Filmą vertė: Veronika Vasiljeva-Niparavičienė
Subtitrai: lietuvių

„Nekenčiu mėnesinių!“ – ko gero, bent kartą gyvenime sau yra pagalvojusi ne viena mergina ar moteris. O tai – įprasta ir (ne)paprasta gyvenimo dalis, kuri net iki šiol dar vis apipinta mitais. Ką XXI a. žinome apie mėnesines? Kodėl taip skauda? O ar žinojote, kad tamponus išrado… vyrai? Žiūrint režisierės Linos Plioplytės (puikiai pažįstamos po jos filmo „Amžinai stilingos“) naująją dokumentiką tikrai paaiškės, kad dar vis žinome per mažai. 

Savo žiniomis ir patirtimis apie menstruacijas atvirai ir įdomiai dalijasi medikės, sportininkės, kino žvaigždės, žurnalistės, aktyvistės ir tiesiog moterys. Menstruacijos nuo pradžios iki pabaigos, požiūrio į jas istorija, mokslas, politika ir paslaptys – patraukliai ir šmaikščiai tai išsiaiškinti svarbu ne vien jaunoms, savo ciklą tik pradedančioms moterims.

Apie ciklą, kurio kartais nekenčiame, o kartais garbiname: „Šis naujas filmas apie menstruacijas turėtų būti privalomas pažiūrėti“, – sako Fiorella Valdesolo, „Vogue“.

IŠVYSK NUO GEGUŽĖS 17 d.

Vilniuje
Kaune
Kituose miestuose
Alytaus Dainava
Visagino kultūros centras

Rekomenduojame

  • DIDIEJI PARTNERIAI
  • FESTIVALĮ IŠ DALIES FINANSUOJA