Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies) Sutikdami naudoti slapukus, leisite mums užtikrinti patogesnį naršymą mūsų svetainėje ir pateikti jums aktualiausią informaciją. Sužinoti daugiau.

Sutinku
Festivalis

Kino Pavasaris 2024

Geras kinas tik į gera
Apie festivalį
29-ąjį KINO PAVASARĮ dedikuojame gerojo kino pusei, kuri padeda mums keistis. Ir, žinoma, tik į gera. Kai reikia – išdrąsėti, garsiau pasisakyti, o kai reikia – patylėti, išmokti klausytis. Tad šiemet žiūrovus kviečiame atsiverti asmeninėms mini transformacijoms ir nieko daugiau neplanuoti kovo 14 – 27 d.
 • Kada vyks
  2024 Kovo 14 – 27 d.
 • Miestai
  Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys
 • Filmai
  Virš 100 filmų festivalio metu
 • Renginiai
  50+ renginių

Drąsus, ryškus ir trykštantis geru kinu – tokiu nuo 1995 m. tapo Vilniaus miesto kino festivalis KINO PAVASARIS. Bene laukiamiausias Lietuvos kult(ūr)inis reiškinys kasmet pristato virš 100 autorinių filmų, atidžiai supakuotų į skirtingas programas.

Į audringą kino ir renginių šventę pasineria ne tik tūkstančiai žiūrovų, bet ir dešimtys tarptautinių svečių, tarp kurių – ir konkursines programas apdovanojančios žiuri. Festivalio metu taip pat vyksta industrijos renginys Meeting Point – Vilnius, į Lietuvos sostinę sutraukiantis šimtus kino srities profesionalų.

Programos

 • Konkursas

  Pradedančios režisierės ir režisieriai stebina užmojais, ankstyvu meistriškumu ir autoriniu savitumu. Šie kūrėjai nebijo naudoti ryškią vizualinę kalbą, drąsiai apmąstyti sudėtingas socialines temas, yra itin jautrūs ir dažnai romantiški, o svarbiausia – žiūrovams dovanoja šviežią žvilgsnį ir žada įkvepiančią europietiško autorinio kino ateitį.
 • Meistrai

  Programą sudaro naujausi žinomų ir pripažintų režisierių darbai. Kiekvienas filmas išsiskiria autoriniu stiliumi ir profesine meistryste. Šiemet išvysite preciziškai kuriančio Jonathano Glazerio, Lenkijos kino grandės Agnieszkos Holland, muzikos įkvėpto Ryûsuke Hamaguchi, festivalio žiūrovų širdis pavergusio Hirokazu Koreedos ir kitų meistrų filmus.
 • Kritikų pasirinkimas

  „Kritikų pasirinkimas“ – bemaž didžiausio žiūrovų dėmesio sulaukianti programa, tad ir šįmet paprašėme prestižiniams kino leidiniams rašančių kino kritikų išskirti savo favoritus. Kritikų įvertinimo sulaukė filmai, kurių kūrėjai užtikrintai pasirinko išskirtines istorijas, formas bei žanrus. Tarp jų – tiek garsūs, tiek pradedantys kino režisieriai.
 • Panorama

  „Panorama“ pristato įvairialypį šiuolaikinį kiną iš viso pasaulio – daugybę festivalių apkeliavusius filmus bei netikėtus atradimus. Tai ir išrankios pasaulio kino bendruomenės pamėgti filmai, ir tie, kurių nepastebėjo didieji festivaliai, bet pamilo žiūrovai. Pamatę šiuos filmus diskutuosime apie seksą ir politiką, laimės paieškas ar ateities kovas už išlikimą.
 • Lietuviškų filmų premjeros

  Šiais metais daug dėmesio skirsime ne tik Lietuvos režisieriams, bet ir prodiuseriams, kurie žiūrovams paruošė didžiausiuose festivaliuose pristatytus bendros produkcijos su Lietuva filmus. Išvysime stiprių moterų tikras bei fikcines istorijas, Kalėdų eglutės gyvenimą ir mirtį, bei visą kartą jaunų žmonių, gimusių įstojimo į Europos Sąjungą dieną.
 • 9 salė

  9 salėje atrasite filmus, kuriuose eksperimentuojama kino kalba, trinamos žanrų ir formų ribos. Šių metų programos filmai yra persmelkti muzikos ir garsų, kartais net tokių, kuriuos patiri uždengtomis ausimis. Gėlių soduose atrasite erotiką ir grožėsitės įspūdingais peizažais – ne tik gryname ore, bet ir virtualiame pasaulyje.
 • Paaugau vieną filmą

  Programa skirta mažiesiems kino gerbėjams ir žiūrovams, pradedantiems pažintį su kino festivaliu. Programoje išradingi, smalsumą pasauliui skatinantys animaciniai filmai apie šeimyniškus nuotykius. O taip pat – be galo žaisminga animacinių trumpametražių filmų programa. Mažųjų laukia ir specialiai jiems skirta atidarymo šventė ir edukacinė programa.
 • Dreskodas

  Nuo pat kino atsiradimo kostiumai buvo neatsiejama jo dalis: apranga prisideda prie filmo pasaulio kūrimo, išryškina personažų transformacijas ir išsiveržusi iš filmo rėmų veikia mus. Programa ne tik siūlo sekti kino kostiumų kūrėjų užkoduotas ir siunčiamas žinutes, bet ir susipažinti su ryškiausiais autoriais. Kviečiame tapti kino mados raidos liudininkais.
 • Smart 7

  „Smart 7“ – septynių Europos kino festivalių inicijuotas tinklas, jungiantis panašias vizijas turinčius festivalius. Konkursinėje „Smart 7“ programoje – po vieną filmą iš kiekvienos šalies. Programa keliaus po visus 7 festivalius, o jaunimo žiuri išrinks geriausią jos filmą. Konkursinę Smart 7 programą remia „Kūrybiška Europa“ MEDIA
 • Vidurnakčio klyksmai

  Tamsioje kino salėje išgirdę klyksmą sunkiai atskirsite, jis iš išgąsčio ar iš malonumo. O gal abiejų vienu metu? Šioje programoje persipins stingdantis siaubas ir erotika, vyno ir kraujo skonis. Jūsų laukia bendruomenė, kuriai pasitenkinimą kelia avarijos, boso ir tarnaitės žaidimai, kraujo ištroškusi grafaitė, meilės ragana ir Frankenšteinas 3D formatu.
 • Specialieji seansai

  Specialūs seansai skirti smalsuoliams, ieškantiems ypatingų patirčių, norintiems geriau susipažinti su kino istorija bei kultiniais filmais. Prieš pat festivalį įvyks du nebyliojo kino seansai, o festivalyje lauks režisierę Saulę Bliuvaitę įkvėpę filmai, melomanus džiugins grupės „Talking Heads“ koncertas ir įvyks slapto filmo seansai.
 • Sporto filmai

  Sportui dedikuota programa pristato adrenalinu prisodrintus filmus. Ja kalbėsime apie sporto galią įkvėpti, keisti, gydyti, teikti džiaugsmą ir padėti spręsti socialinius iššūkius. Filmai mus nukels į pašėlusias dviračių lenktynes, supažindins su stipriomis sporto asmenybėmis ir įrodys, kad kitokią galią turintys žmonės taip pat gali būti sporto pasaulio žvaigždėmis.
 • Trumpas konkursas

  Konkurse šiemet dalyvauja 33 vaidybiniai, dokumentiniai, animaciniai ir eksperimentiniai trumpametražiai filmai iš visos Europos. Kiekvienas filmas žavi savita prieiga ir skatina gvildenti skirtingas temas: apie fantastišką gamtą, kurią vis dar turime išmokti tausoti, apie kintančią tikrovę ir vyriškumo sampratą šiuolaikiniame pasaulyje bei apie tuos, kurie anapus. Konkurso filmus vertina tarptautinė žiuri, o jos išrinktas filmas bus apdovanotas 3000 eurų prizu.
 • Trumpas konkursas: Lietuviškos premjeros

  Lietuviškų trumpametražių filmų programa „Kino pavasaryje“ be galo laukiama ir svarbi kino šventė tiek patiems kūrėjams, tiek festivalio žiūrovams. Į programą šiemet atrinkti 7 filmai, pasižymintys įtraukiančia ir autentiška kino kalba bei didele žanrų įvairove. Čia persipins žaismingumas, subtilus humoras, moteriškas švelnumas ir egzistenciniai klausimai, kuriuos primygtinai kels išmanusis šaldytuvas.
 • Trumpas konkursas: Užrašai iš anapus

  Šioje filmų programoje susijungia gyvųjų ir mirusiųjų pasauliai. Maža mergaitė iš pomirtinio pasaulio bando susisiekti su močiute, iš praėjusio amžiaus pradžios mums moja vienuoliai, šnibžda medžiais atgimę žmonės ir skleidžiasi peizažuose užrašytos giminės istorijos.
 • Trumpas konkursas: Sūri meilė

  Meilė gali būti saldi kaip medus, ji gali būti uždrausta arba akla, gali būti be atsako ar pasiaukojanti, kartais iš meilės norisi nusiplėšti odą, o žaizdą pabarstyti druska. Programoje – skirtingi meilės sluoksniai ir posluoksniai nuo pirmo susižavėjimo iki skaudaus išsiskyrimo.
 • Trumpas konkursas: Kintančios tikrovės, kintantys kūnai

  Tikrovė mus veikia ir kartais net keičia mūsų kūnus. Tuo tarpu kūnai išgyvena ligas ir karo traumas, pasineria į urbanistines ir politines fantazijas, taip siekdami keisti tikrovę, kurią liudija monumentai: nuobodulyje paskendęs Paryžiaus priemiestis, deganti Dievo Motinos katedra ar fališkas Karaliaus Fahdo fontanas Džidoje.
 • Trumpas konkursas: Vyrai irgi verkia

  Penkios istorijos, kurių centre – vyrai. Vyrai kovose prieš neteisybę ir plikimą, egzistencinius klausimus apmąstantys kompiuteriniuose žaidimuose ir siekiantys būti pakankami – priimti tokie, kokie yra. Nesvarbu, ar dar visai jaunuoliai, ar jau pagyvenę vyrukai – visi jie irgi verkia.
 • Trumpas konkursas: Gamtastika

  Už išlikimą kovojančios lašišos, revoliuciją keliančios rajos, robotais atgimę miško žinduoliai ir gamtoje už išlikimą kovojantys žmonės. Programoje pristatomuose filmuose projektuojamos kvapą gniaužiančios ateities vizijos ir apmąstomas mūsų ryšys su gamta.
 • Lietuvos animacijos klasika

  Neįtikėtinai gyva ir įkvepianti trumpo metro animacinių filmų programa, kurią sudaro keturių žymių Lietuvos menininkų darbai, sukurti 1970–1990 metais. Vizualiai įstabūs, akompanuojami magiškos muzikos filmai šnabžda apie viltį, laukimą, šviesą ir gėrį. Įvairus Lietuvos animatorių portretas byloja apie kūrybą kaip gyvą būtybę, kuri kvėpuoja, kalba ir paliečia mūsų vidų.
 • Meistrai - trumpai

  Programa pristatys menininkės Céline Condorelli ir britų režisieriaus Beno Riverso kūrinį „Po darbo“, kuris gimė iš žaismingo darbo ir laisvalaikio santykio tyrinėjimo. Apie kūrybą kaip tam tikrą žaidimą kalbės ir prancūzų kino režisierius Bertrand’as Mandico žanrinio kino kalba, o ispanų kino meistras Pedro Almodovaras pasiūlys savitą vesterno interpretaciją, kurios centre – du įsimylėję kaubojai.
 • Aidai iš Ukrainos

  Programa apima penkis filmus, kurių režisieriai drąsiai eksperimentuoja trumpa forma, laviruoja tarp animacijos, kompiuterinės grafikos ir dokumentikos. Kinas tampa terapija, skirta gydyti karo paliktas traumas, permąstyti Ukrainos dabartį ir įsivaizduoti ateitį.
 • Vaikams - trumpai

  Programa patiems mažiausiems žiūrovams. Animaciniai filmai kalbės apie draugystę ir drąsą, ragins pasmalsauti ir atspėti, kas slepiasi dėžėje, kurią iš tolimos šalies atskraidino pilotas, kvies susipažinti su miegelio šalimi ir balutės gyventojais. Šiemet programą puošia ir lietuvių režisieriaus Igno Meilūno lėlinės animacijos filmas „Pačiūžos ir kanopos“. Programa subalansuota mažiems, bet tinka ir dideliems!
 • Pati trumpiausia naktis

  Programa skirta trumpametražių filmų mylėtojams ir naktinėtojams. Jau tradicija tapusios kino nakties žemėlapyje laukia 20 filmų programa ir net 5 valandas truksiantis seansas. Jame nestigs muzikos, ryškių spalvų ir eksperimentavimo. Šie trumpi pasivaikščiojimai lydės iš vieno pasaulio į kitą ir nepaleis iki pat paryčių. Daugelio programos filmų premjeros įvyko prestižiniuose Kanų, Venecijos, Lokarno, Klermono-Ferano kino festivaliuose.

Rekomenduojame

 • DIDIEJI PARTNERIAI
 • FESTIVALĮ IŠ DALIES FINANSUOJA