Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies) Sutikdami naudoti slapukus, leisite mums užtikrinti patogesnį naršymą mūsų svetainėje ir pateikti jums aktualiausią informaciją. Sužinoti daugiau.

Sutinku
Lokarno kino festivalyje – pasaulinė Saulės Bliuvaitės filmo „Akiplėša“ premjera

Lokarno kino festivalyje – pasaulinė Saulės Bliuvaitės filmo „Akiplėša“ premjera

Naujienos liepos 10, 2024

Rugpjūtį Šveicarijoje vyksiančiam 77-ajam tarptautiniam Lokarno kino festivaliui paskelbus programą paaiškėjo, kad būtent čia įvyks pasaulinė lietuvės režisierės Saulės Bliuvaitės debiutinio filmo „Akiplėša“ (angl. „Toxic“) premjera. Filmas pateko į pagrindinę tarptautinę konkursinę programą, kurioje dėl prestižinio „Auksinio leopardo“ apdovanojimo varžysis su 16 kūrinių iš viso pasaulio.

„Debiutinio ilgametražio filmo pasaulinė premjera tokiame prestižiniame festivalyje – didžiulis įvertinimas režisierei ir visai komandai, bet dar didesnę svarbą ir svorį prideda „Akiplėšos“ patekimas į tarptautinę konkursinę programą. Nors Lokarno kino festivalis turi specialią debiutuojantiems režisieriams skirtą programą, filmas „Akiplėša“ iškart įšoko į pagrindinį festivalio konkursą. Šis festivalis mėgsta autorinį kiną, nebijo naujų pasakojimo formų, tad mums ypatingai smagu ir svarbu būti taip stipriai pastebėtiems būtent čia“, – pabrėžia filmo „Akiplėša“ prodiuserė Giedrė Burokaitė.

Tarptautinėje konkursinėje Lokarno kino festivalio programoje kasmet pristatomi ir visame pasaulyje jau gerai žinomų režisierių darbai. Savo filmus būtent šioje programoje anksčiau yra pristatę tokie kūrėjai kaip Albert Serra, Wang Bing, Lav Diaz ir kiti. Šiemetiniame festivalyje Saulės Bliuvaitės filmas tarptautinėje konkursinėje programoje varžysis su tokiais žinomais vardais kaip Hong Sangsoo, Wang Bing, Ben Rivers. Šioje programoje taip pat bus pristatytas naujas lietuvių režisieriaus Lauryno Bareišos filmas „Drowning Dry“.

Saulės Bliuvaitės filmas „Akiplėša“ seka dviejų į paauglystę žengiančių merginų tapatybės paieškas nykiame industriniame rajone, kur smalsumas ir pavojus egzistuoja kaip vienas nuo kito neatsiejami dalykai. Trylikametės merginos dar nežino, ką joms pačioms reiškia grožis, seksualumas ir meilė, tad vadovaujasi kiemo draugų suvokimais, bando atkartoti tai, kas aplinkoje laikoma „normalumu“. „Akiplėša“ – tai filmas apie norą pritapti ir kainą, kurią sumokame, bandydami pasiekti tobulumą.

„Ši istorija paremta tikrais nutikimais, o personažai – tikrais žmonėmis. Pradėjusi kurti šį filmą maniau, jog pasakoju istoriją apie praeitį, apie savo kartos veidą, apie tai, ko jau nebėra, tačiau kūrybinio proceso metu bendraudama su daugybe įvairaus amžiaus paauglių supratau, kad filmo tema labai aktuali ir jiems. Leidau sau neprisirišti prie laikmečio, sujungti savo patirtis su šiuolaikinių paauglių istorijomis. Tai suformavo šio filmo pasaulį, neturintį laiko apibrėžimo“, – pasakoja filmo „Akiplėša“ režisierė Saulė Bliuvaitė.

„Akiplėša“ – debiutinis ilgametražis Saulės Bliuvaitės filmas. Jos anksčiau sukurto trumpametražio dokumentinio filmo „Limuzinas“ premjera įvyko Niujorko Moderniojo meno muziejaus (MoMA) organizuojamame JAV kino festivalyje „New Directors / New Films“, šis filmas Varšuvos kino festivalyje pelnė geriausio trumpametražio dokumentinio filmo apdovanojimą. Saulė Bliuvaitė taip pat yra Europos kino apdovanojimuose nominuoto filmo „Izaokas“ (rež. Jurgis Matulevičius) scenarijaus bendraautorė ir viena iš montažo režisierių.

Lietuvos žiūrovai filmą „Akiplėša“ galės išvysti 2025-ųjų pavasarį. Jame pagrindinius vaidmenis sukūrė debiutuojančios aktorės Vesta Matulytė ir Ieva Rupeikaitė, taip pat vadino Giedrius Savickas, Eglė Gabrėnaitė, Vilma Raubaitė. Operatorius: Vytautas Katkus, dailininkas: Paulius Aničas, prodiuserė: Giedrė Burokaitė. Filmą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras.

Rekomenduojame

  • DIDIEJI PARTNERIAI
  • FESTIVALĮ IŠ DALIES FINANSUOJA