Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies) Sutikdami naudoti slapukus, leisite mums užtikrinti patogesnį naršymą mūsų svetainėje ir pateikti jums aktualiausią informaciją. Sužinoti daugiau.

Sutinku
„Kino pavasaryje“ radosi erdvė senjorų kino klubui – pristatyta meilės tragikomedija

„Kino pavasaryje“ radosi erdvė senjorų kino klubui – pristatyta meilės tragikomedija

Naujienos kovo 20, 2024

„Nemanykite, kad senjorai nėra pasirengę atlapoti savo širdis meilei“, – šypsojosi „Senjorų kino klubo“ įkūrėja Vida Ramaškienė. Klubo nariai trečiadienį buvo pakviesti į specialų festivalio „Kino pavasaris“ seansą.

„Senjorų kino klubui“ festivalis „Kino pavasaris“ dovanojo vos prieš dvi savaites Berlyno kino festivalyje pristatytą ir tarptautinės kino kritikų federacijos FIPRESCI prizu apdovanotą Maryam Moghaddam ir Behtasho Sanaeeha filmą „Mylimiausias mano pyragas“.

Nuotr. aut. T. Stukas

„Šviesi, saldi, linksma, nostalgiška, feel good meilės tragikomedija, palaikanti Irano „Woman. Life. Freedom“ revoliucinį judėjimą ir gurmaniškai iškepta įvairaus amžiaus žiūrovams“, – taip šį filmą apibūdina kino kritikas Edvinas Pukšta.

Filmas pasakoja apie 70-metę Mahiną, kuri viena gyvena nuo tada, kai mirė jos vyras, o dukra išvyko į Europą. Vieną popietę, su draugėmis gerdama arbatą, ji nusprendžia nutraukti vienišės rutiną ir atgaivinti meilę. Neplanuotas susitikimas, kai Mahina atveria širdį naujam romanui, greitai virsta nenuspėjamu ir nepamirštamu vakaru.

Nuotr. aut. T. Stukas

„Esate pirmieji šio filmo žiūrovai Lietuvoje, tai – pirmasis seansas. Filmas labai jaukus, šviesus, juokingas, tikiuosi, patiks“, – susirinkusiems senjorams filmą pristatė festivalio „Kino pavasaris“ programos sudarytoja Dovilė Grigaliūnaitė, klubo narius pavadinusi pačia nekantriausia kino festivalio auditorija. Visus užsiregistravusius, bet netilpusius į kino seansą, ji pakvietė pažiūrėti ne mažiau smagią komediją – Alexanderio Payne filmą „Svajonių atostogos“.

Jau ketvirtus metus veikiantis projektas „Senjorų kino klubas“ skatina vyresnio amžiaus bendruomenę nesėdėti namuose, domėtis kultūriniu gyvenimu ir bendrauti. Klubo organizatoriai į įdomias, įtraukiančias veiklas kviečia ir vyresnės kartos profesionalus – aktorius, menininkus, žurnalistus.

Nuotr. aut. T. Stukas

Klubo įkūrėja V. Ramaškienė įsitikinusi, kad gyvas bendravimas po kino peržiūrų yra didžiausia vertybė: „Kartu žiūrėdami filmus, diskutuodami, aptardami aktualijas, mes kuriame bendrystę ir, neabejoju, gyvenimą darome prasmingesnį. Gyvenimas yra gražus ir tikrai vertas, kad džiaugtumėmės kiekviena akimirka iki pat paskutinio atodūsio. Už galimybę būti kartu ir su kinu, už galimybę dalintis, kalbėti apie aktualius dalykus esame dėkingi Lietuvos kino centrui“, – po filmo peržiūros kalbėjo V. Ramaškienė.

Nuo balandžio 10 „Senjorų kino klubas“ keliasi ir toliau filmus rodys kino teatre „Skalvija“. Kino klubas filmų gerbėjams parengė 16 kino peržiūrų. Po kiekvienos peržiūros klubo nariai kviečiami į filmo aptarimus.

Filmai

Rekomenduojame

  • DIDIEJI PARTNERIAI
  • FESTIVALĮ IŠ DALIES FINANSUOJA