Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies) Sutikdami naudoti slapukus, leisite mums užtikrinti patogesnį naršymą mūsų svetainėje ir pateikti jums aktualiausią informaciją. Sužinoti daugiau.

Sutinku
IŠSKIRTINIS HBO SEANSAS „MEETING POINT VILNIUS“  RENGINYJE

IŠSKIRTINIS HBO SEANSAS „MEETING POINT VILNIUS“ RENGINYJE

Naujienos kovo 21, 2024

Apdovanojimais įvertinto dokumentinio filmo „Vika!“ premjeroje Lietuvoje – 84-erių didžėjos gyvenimas

„Nuo senatvės neįmanoma pabėgti, bet galime parodyti jos grožį“, – sako Vilniuje gimusi 84-erių metų Vika, tikra Varšuvos klubų žvaigždė. Šios spalvingos asmenybės gyvenimas įamžintas naujame 2023 m. filme „Vika!“, kurio premjera Lietuvoje įvyks jau pirmadienį, kovo 25 d., išskirtiniame HBO seanse kino teatre „Forum Cinemas Vingis“.

Wirginia „Vika“ Szmyt – charizmatiška ir stereotipus laužanti didžėja, laiką leidžianti jaunų žmonių apsuptyje. Ji atsisako pasenti, teigdama, kad amžius tėra skaičius. Tačiau kai jos sveikata staiga ima blogėti, Vika nebegali paneigti bėgančio laiko. Ar ji atras prasmę dalytis gyvenimo džiaugsmu su kitais senjorais, skatindama juos gyventi visavertį gyvenimą? „Vika!“ – tai portretas moters, kuri ketina švęsti gyvenimą iki pat jo pabaigos ir yra tikras įkvėpimas tiek savo bendraamžiams, tiek tiems, kurie ateityje neketina pasenti.

Įkvėpimas ir vyresniajai kartai, ir jaunimui

Vika yra vyriausia didžėja Lenkijoje, o gal ir pasaulyje. Gimusi 1938 m. Vilniuje, pagal išsilavinimą pedagogė, ji dirbo su neįgaliais vaikais ir problemų turinčiu jaunimu, ilgus metus buvo nepilnamečių kalėjimo direktorė, o išėjusi į pensiją tapo sidabrinės kartos aktyviste. Vika groja ir skirtingas kartas vienijančiuose šokių vakarėliuose, ir madingiausiuose jaunimo klubuose – visada iki ryto ir su aukštakulniais. Savo apranga, elgesiu ir gyvenimo būdu ji laužo stereotipus ir neketina senatvės praleisti „sėdėdama kaip pelargonija lange“. Ji jautriai reaguoja į poreikius tų, kurių balsas mažiau girdimas, todėl niekada neatsisako progos palaikyti vyresnės kartos atstovų, neįgaliųjų ar LGBTQ+ žmonių.

Dokumentinio filmo „Vika!“ premjera įvyks išskirtiniame HBO seanse kovo 25 d. Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ industrijos renginio „Meeting Point Vilnius“ metu. Po seanso numatyta klausimų ir atsakymų sesija su režisiere Agnieszka Zwiefka ir filmo heroje Wirginia „Vika“ Szmyt, kurios abi viešės Vilniuje.

„Praėjusį rudenį man perėmus „Meeting Point Vilnius“ vairą, pasikeitė renginių forma bei formatas, taip ateinantiems metams brėžiame naują kryptį. Ir šiame kelyje partnerystė su „Warner Bros. Discovery“ mums yra svarbus žingsnis. Manau, kad nėra geresnio būdo šiai smagiai kelionei pradėti nei su filmo „Vika!“ peržiūra. Itin džiugu, kad Agnieszka ir Vika bus su mumis Vilniuje", – sako Ena Rahelić, „Meeting Point Vilnius“ industrijos vadovė.

„Abi su Vika labai džiaugiamės, kad dalyvausime išskirtinėje premjeroje Vilniuje, ypač todėl, kad šiame mieste nufilmavome svarbią sceną – Vikos kelionę į praeitį ir jos prisiminimus apie karą. Tačiau taip pat pažadame, kad jums bus labai smagu, nes mūsų filme gausu gerų emocijų ir, žinoma, muzikos hitų“, – teigia filmo režisierė Agnieszka Zwiefka.

Filmą bendrai prodiusavo „HBO Max“ ir „My Way Studio“. Neseniai Latvijoje vykusio „Artdocfest“ festivalio „Baltic Focus“ programoje filmas įvertintas geriausio režisieriaus apdovanojimu, o šių metų Lenkijos kino apdovanojimuose „ORLY“ jis nominuotas geriausio dokumentinio filmo kategorijoje.

Apie „Warner Bros. Discovery“:

„Warner Bros. Discovery“ („Nasdaq“: WBD) yra lyderiaujanti pasaulinė žiniasklaidos ir pramogų bendrovė, užsiimanti aukštos kokybės televizijos serialų ir filmų kūrimu bei jų transliavimu televizijoje, interneto platformose ir kine. Bendrovės prekės ženklai, kasdien įkvepiantys, informuojantys ir linksminantys auditoriją, yra pasiekiami daugiau nei 220 šalių ir 50 kalbų. Tarp jų – „Discovery Channel“, „discovery+“, CNN, DC, „Eurosport“, HBO, „Max“, HGTV, „Food Network“, „OWN“, „Investigation Discovery“, TLC, „Magnolia Network“, TNT, TBS, „truTV“, „Travel Channel“, „MotorTrend“, „Animal Planet“, „Science Channel“, „Warner Bros. Film Group“, „Warner Bros. Television Group“, „Warner Bros. Games“, „New Line Cinema“, „Cartoon Network“, „Adult Swim“, „Turner Classic Movies“ ir kiti. Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite www.wbd.com.

Apie HBO:

HBO yra vienas labiausiai gerbiamų ir novatoriškiausių pramogų prekių ženklų pasaulyje, siūlantis kultines, apdovanojimus pelniusias programas per HBO televizijos kanalus ir srautinio transliavimo platformą „Max“, kuri 2023 m. gegužės 23 d. pradėjo veikti JAV. „Warner Bros. Discovery“ priklausantis HBO siūlo platų vaizdo turinio asortimentą, kuriame – ir naujausi gerbėjų pamėgti serialai „Paskutinieji mūsiškiai“, „Drakono namai“, „Baltasis lotosas“, „Euforija“, „Baris“ ir „Palikimas“, ir kultiniais tapę pavadinimai, tokie kaip „Sostų karai“, „Sopranai: mafijos kronika“, „Seksas ir miestas“, „Karo vilkai. Desantininkai“ ir „Blakė“.

Filmai

Rekomenduojame

  • DIDIEJI PARTNERIAI
  • FESTIVALĮ IŠ DALIES FINANSUOJA