„Garso anatomija“ – tai įtraukiančios kūrybinės dirbtuvės skirtos garsui, kurių dalyviai susipažins su garsų kūrimo paslaptimis kine. Pravesti dirbtuves susivienijo dviejų kartų kino garso režisieriai – legendinis senosios kartos lietuvių kino garso režisierius Vidmantas Kazlauskas ir jaunosios kino kartos profesionalas garso režisierius Mantas Kazlauskas.
Filmo garso takelis yra toks pat svarbus kaip ir vizualinė filmo dalis. Garso režisūros dėka, žiūrėdami filmą, mes ne tik klausomės aktorių dialogų, bet ir vaizduotės pagalba užpildome tą filmo pasaulio dalį, kurios nematome, bet jaučiame.
Pabudus ryte net ir per aklinai užtrauktas užuolaidas galima nujausti, koks oras lauke vasaros dieną. Pagal paukščių čiulbėjimą ar medžių lapų šiurenimo garsus galime nuspėti, ar šviečia saulė ir kokio stiprumo tądien yra vėjas. Šių dirbtuvių metu sinchroninių triukšmų (angl. foley) kūrėjas Vidmantas Kazlauskas pristatys, kaip gali būti kuriami mums kasdienybėje girdimi garsai, naudojant netikėčiausius buitinius daiktus ir priemones. Pavyzdžiui, kaip nenaudojant tikro sniego galima imituoti girgždėjimą brendant pusnimis šaltą žiemos dieną.
Garso režisierius Mantas Kazlauskas užsiėmimo metu kvies pasiklausyti tris minutes tylos ir kartu su moksleiviai atliks nuotakingą užduotį su boom mikrofonu. Dirbtuvių dalyviai įgarsins jų pačių skaitomus dialogus ir bandys boom mikrofonu į kameros kadrą. Po paskaitos moksleiviai galės patys išbandyti garsų įrašymo priemones ir sinchroninių triukšmų (angl. foley) garsų kūrimą praktikoje.
Šis edukacinis užsiėmimas skirtas 1–6 klasių moksleiviams
Užsiėmimo trukmė: 1 val.