Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies) Sutikdami naudoti slapukus, leisite mums užtikrinti patogesnį naršymą mūsų svetainėje ir pateikti jums aktualiausią informaciją. Sužinoti daugiau.

Sutinku
SMART 7

SMART 7

„Smart 7“ tikslas – skatinti Europos šalių filmų apytaką ir dalytis gerosiomis kino kuravimo praktikomis, tuo pat metu nubrėžiant bendras tendencijas, kurios padėtų ateityje augti ir vystytis kino industrijai bei festivalių kultūrai. Festivalių tinklas jungia savo šalyse lyderiaujančius Salonikų (Graikija), Reikjaviko (Islandija) ir Transilvanijos (Rumunija) tarptautinius kino festivalius, taip pat žiūrovų numylėtus Lenkijos „New Horizons“, Portugalijos „IndieLisboa“, Ispanijos „FILMadrid“ ir Vilniaus miesto kino festivalį „Kino pavasaris“. Konkursinėje „Smart 7“ programoje – po vieną filmą iš kiekvienos šalies. Programa keliaus po visus 7 festivalius, o jaunimo žiuri išrinks geriausią jos filmą.

Nominantai

Žiuri nariai

 • Elit İşcan
  Turkija

  Elit İşcan

  Elit İşcan yra pelniusi 8 apdovanojimus, tarp kurių – „Most Promising New Actress Lumier“ Prancūzijoje bei geriausios aktorės apdovanojimas Sarajevo kino festivalyje už vaidmenį filme „Mustang“.
  Biografija
  Biografija
  Elit İşcan
  Elit İşcan
  Elit İşcan gimė 1994 metais Stambule, Turkijoje. Aktorės karjerą pradėjo 2006 metais, kai režisierius Reha Erdem ją pastebėjo vietinėje mokykloje ir pasirinko Yıldız vaidmeniui filme „Times and Winds“. Netrukus po to, Elit suvaidino antrajame filme „My Only Sunshine“, kurį režisavo taip pat Reha Erdemo. 2015 m. filme „Mustang“ (rež. Deniz Gamze Ergüven) Elit İşcan atliktas vaidmuo buvo nominuotas „Oskarui“ ir tapo tarptautine sensacija. Aktorė ir toliau dirba su išskirtiniais ir nepriklausomais filmais. Paskutiniai jos darbai – „Sibel“ (rež. Çagla Zencirci ir Guillaume Giovanetti), „Pillar of Salt“ (rež. Burak Çevik), „Baumbacher Syndrome“ (rež. Gregory Kirchhoff), „Hamlet“ (rež. Kaan Müjdeci) „Afloat“ (rež. Aslıhan Ünaldı) ir „I’m Here I’m Fine“ (rež. Emine Emel Balcı). Elit İşcan yra pelniusi 8 apdovanojimus, tarp kurių – „Most Promising New Actress Lumier“ Prancūzijoje bei geriausios aktorės apdovanojimas Sarajevo kino festivalyje už vaidmenį filme „Mustang“. Šiuo metu Elit gyvena ir studijuoja magistrantūroje Hamburgo menų akademijoje (Hochschule für Bildende Künste Hamburg).
 • Jenni Zylka
  Vokietija

  Jenni Zylka

  Laisvai samdoma tekstų autorė, rašanti apie kiną ir muziką tokiems žurnalams kaip „Der Spiegel“ ir „Rolling Stone“.
  Biografija
  Biografija
  Jenni Zylka
  Jenni Zylka
  Jenni Zylka gyvena Berlyne ir yra laisvai samdoma tekstų autorė, rašanti apie kiną ir muziką tokiems žurnalams kaip „Der Spiegel“ ir „Rolling Stone“. Ji taip pat dirba radijo bei televizijos stotyse „Deutschlandradio“ ir „WDR“. Nuo 2022 m. moteris yra Berlyno kino festivalio „Perspective Deutsches Kino“ skyriaus vadovė ir yra atsakinga už Vokietijos kylančių talentų filmus festivalyje. Jenni Zylka veda spaudos konferencijas ir diskusijas apie filmus Berlyno ir kituose kino festivaliuose. Ji taip pat rašo romanus, apysakas bei scenarijus, moko žurnalistikos. Priklauso filmų kritikų asociacijoms VdFK ir FIPRESCI. Be viso to, Jenni kuruoja, veda dirbtuves ir diskusijas apie kultūrą. Nuo 1999 m. moteris yra „Grimme“ apdovanojimų žiuri narė ir rengia jaunimo apsaugos ataskaitas savanoriškai Vokietijos televizijos savireguliacijos organizacijai FSF.
 • Klementina Remeikaitė
  Lietuva

  Klementina Remeikaitė

  Filmų prodiuserė, 2014 m. baigusi filmų prodiusavimo studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA).
  Biografija
  Biografija
  Klementina Remeikaitė
  Klementina Remeikaitė
  Klementina Remeikaitė – filmų prodiuserė, 2014 m. baigusi filmų prodiusavimo studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA). Baigusi studijas Klementina ir režisierius Laurynas Bareiša įkūrė filmų prodiusavimo agentūrą „Afterschool“. Per savo gyvavimo laiką agentūra sukūrė ir prodiusavo daugiau nei 10 trumpametražių filmų bei 2 ilgo metro filmus. 2015 metais Klementina dalyvavo būsimųjų prodiuserių dirbtuvėse „MAIA“, o 2019 metais – „Apost Lab“ dirbtuvėse. Tais pačiais metais ji dalyvavo „Torino Feature Lab“, kur kartu su režisieriumi Laurynu Bareiša kūrė pirmąjį pilnametražį filmą „Piligrimai“. 2021 m. „Piligrimai“ pelnė geriausio filmo apdovanojimą Venecijos kino festivalyje, „Orizzonti“ konkurse. 2023 m. agentūra „Afterschool“ išleido režisieriaus Tito Lauciaus pilnametražį filmą „Paradas“, pelniusį geriausio režisieriaus apdovanojimą „GoEast“ kino festivalyje. Šiuo metu Klementina dirba prie keturių pilno metro filmų.
 • Marta Bałaga
  Lenkija

  Marta Bałaga

  Kino žurnalistė, rašanti straipsnius tokiems žurnalams kaip „Variety“ ir „Cineuropa“.
  Biografija
  Biografija
  Marta Bałaga
  Marta Bałaga
  Marta Bałaga yra kino žurnalistė, rašanti straipsnius tokiems žurnalams kaip „Variety“ ir „Cineuropa“. Marta yra bendradarbiavusi su įvairiais festivaliais, įskaitant ir Helsinkio kino festivalį bei gretutines jo programas „Love & Anarchy“ bei Finnish Film Affair, Lenkų dienas – svarbiausią tarptautinio kino festivalio „Naujieji horizontai“ industrijos renginį, ir Raudonosios jūros kino festivalį. Marta yra tarptautinės filmų kritikų federacijos FIPRESCI ir Europos kino akademijos narė. Ji dalyvavo daugelyje festivalių kaip žiuri komisijos narė, įskaitant ir Kritikų savaitę Venecijos kino festivalyje.
 • Pawełas Łozińskis
  Lenkija

  Pawełas Łozińskis

  Režisierius, operatorius, prodiuseris ir daugiau nei 20 apdovanojimų pelniusių dokumentinių filmų autorius.
  Biografija
  Biografija
  Pawełas Łozińskis
  Pawełas Łozińskis
  Pawełas Łozińskis (g. 1965 m. Lenkijoje) – režisierius, operatorius, prodiuseris ir daugiau nei 20 apdovanojimų pelniusių dokumentinių filmų autorius. Baigė Lodzės kino mokyklą, dirbo Krzysztofo Kieślowskio asistentu. Pawełas garsėja tuo, kad dokumentinio kino žanre tyrinėja dar neatrastas erdves, kuria savitus ir emociškai įtemptus filmus, kuriuose perteikiami intymūs portretai. Tarp jo filmų yra ir debiutinis filmas „Gimtinė“ (1992), „Seserys“ (1999), „Chemoterapija“ (2009), „Tėvas ir sūnus“ (2013), „Tu neįsivaizduoji, kaip stipriai tave myliu“ (2016 m. „Kino Pavasaris“).

Rekomenduojame

 • DIDIEJI PARTNERIAI
 • FESTIVALĮ IŠ DALIES FINANSUOJA