kovo 19 d. - balandžio 1 d.
Žiūrėk namuose

Žiūrėk filmus legaliai

25-ąjį kartą vyksiantis didžiausias kino festivalis šalyje „Kino pavasaris“ skatina legalų elgesį internete: čia jau galima išvysti populiariausius festivalio filmus.

Didžioji dalis interneto vartotojų Lietuvoje vis dar siunčiasi ir žiūri filmus nelegaliai. Dėl to milžiniškus nuostolius patiria ne tik filmų kūrėjai, bet ir kino platintojai, tarp jų – ir „Kino pavasaris“, kurie už didžiules sumas įsigyja aukštos meninės vertės filmus, kad galėtų juos parodyti šalies žiūrovams.

Festivalio „Kino pavasaris“ organizatoriai, suteikdami kokybišką ir legalią prieigą internete prie žiūrovų pamėgtų juostų, tikisi sumažinti intelektinės nuosavybės vagysčių virtualioje erdvėje skaičių. Gausus „Kino pavasario“ filmų rinkinys internetinėje namų kino platformoje reguliariai bus atnaujinamas čia: https://kinopavasaris.lt/lt/filmai/ziurek-namuose

„Filmų siuntimasis nelegaliai yra toks pat nusikaltimas kaip vagystė“, – sako „Kino pavasario“ hitų „Tobuli melagiai“ ir „Šventa vieta“ režisierius Paolo Genovese. Apie legalų filmų žiūrėjimą prabilusius „Kino pavasario“ filmų režisierius galima išvysti čia: 

Kaip internete atpažinti legalų ir nelegalų turinį?

Legaliose platformose paprastai yra abonementinis mokestis, vienkartinis fiksuotas filmo mokestis arba filmai rodomi nemokamai; filmai keliami tik aukštos rezoliucijos bei nurodomi originalūs filmo platintojai šalyje.

INAC – Intelektinės nuosavybės apsaugos centras, ginantis autorių ir gretutines teises internete, – nurodo ir daugiau būdų kaip atskirti legalaus turinio internetines platformas nuo nelegalių svetainėje www.inac.lt.

Kas yra autorių ir gretutinės teisės?

Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatyme autorių teisės apibrėžiamos kaip turtinės autoriaus teisės ir asmeninės neturtinės autoriaus teisės į jo sukurtą intelektinį kūrinį. Gretutinės teisės apibūdinamos kaip atlikėjų, fonogramų gamintojų, transliuojančiųjų organizacijų, audiovizualinių kūrinių (filmų) pirmojo įrašo gamintojų teisės, užtikrinančios jų finansinių ir moralinių interesų apsaugą.

Plačiau apie Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymą rasite Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos puslapyje: http://lrkm.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/autoriu-teises

Jūsų interneto naršyklės versija yra per sena, todėl negalime Jums rodyti turinio.

Norėdami tęsti naršymą mūsų internetinėje svetainėje, prašome atsinaujinti savo naršyklę.

Atsiprašome už nepatogumus.