kovo 16 - 26d.
Kiti projektai

#StandWithUkraine

Renkamės veikti, ne tik kalbėti.

Kaip festivalis turime tvirtą poziciją karo Ukrainoje klausimu - tai, kas vyksta, yra nedovanotina. Į įvykius reagavome prisijungdami prie rusiško kino boikoto ir pašalinome rusiškus filmus iš festivalio repertuaro. Manome, jog dabar nėra tinkamas metas puoselėti rusišką kultūrą.

Kartu su „Pasakos” kino teatru suorganizavome Ukrainos kino dieną, kuri įvyko dieną prieš festivalį - kovo 23. Jos metu buvo rodomi filmai iš Ukrainos, o visos surinktos lėšos skirtos kūrėjų nurodytiems paramos Ukrainai fondams. Filmų repertuaras.

Festivalio programoje atsirado specialus filmams iš Ukrainos skirtas rinkinys #StandWithUkraine, kurį festivalio metu buvo galima matyti virtualiose kino salėse. Plačiau apie filmus. 

Kino industrijos renginyje „Meeting Point Vilnius” mes inicijavome Ukrainos dieną (balandžio 1-ąją), skirtą Ukrainos įvykiams aptarti. Renginyje vyko diskusijos apie esamą situaciją politiniame, instituciniame ir Europos kino industrijos bendruomenės lygmenyse. Norėjome imtis veiksmų šiuo jautriu mums visiems metu ir tapti realiu susitikimo tašku, kuriame iš diskusijų gimsta sprendimai. Renginio programa.

Festivalio metu į Lietuvą atvykusiems Ukrainos piliečiams suteikėme galimybę apsilankyti Kino Pavasario seansuose Vilniuje ir Kaune nemokamai, nuo kovo 23 d. Atvykus į pasirinkto filmo seansą kino teatre, pakako parodyti savo asmens tapatybę patvirtinanti dokumentą prie salės budinčiam savanoriui.

Šiais metais didžiausia Kino pavasario salė žiūrovų laukė netikėtoje ir kiekvienam kino mylėtojui didžiųjų kino festivalių įspūdį priminsiančioje erdvėje - Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Kovo 27 d. ją atidarė Liepsnojančios moters portreto režisierės naujas kūrinys - jaukus ir jautrus filmas Mažytė mama, iš didžiojo ekrano dovanosiantis šilumą, šviesą ir ramybę.

Žinojome, kad šių dalykų dabar labiausiai reikia ne tik mums, bet ir mūsų šalyje esantiems Ukrainos piliečiams, todėl šį seansą jiems dovanojome nemokamai - filmas buvo subtitruotas lietuvių ir ukrainiečių kalbomis. Atvykus į seansą, pakako parodyti savo asmens tapatybę patvirtinanti dokumentą prie įėjimo budinčiam savanoriui. 


 

Įgarsinta / subtitruota ukrainietiškai

Festivalio repertuare turėjome du specialius filmus – „Mažytė mama“ (Petite Maman, rež. Céline Sciamma) bei „Drakonas ir strazdanotoji gražuolė“ (Belle, rež. Mamoru Hosoda), kurie bus įgarsinti / subtitruoti ukrainietiškai. Kvietėme ukrainiečius į šiuos seansus atvykti nemokamai.

 

Ateityje planuojame ir daugiau inciatyvų, susijusių su Ukraina. Informacija nuolat pildoma.

Kad būtum, reikia vienybės.

Drakonas ir strazdanotoji gražuolė
2021 / Japonija / rež. Mamoru Hosoda
Belle
Ryû to sobakasu no hime
Mažytė mama
2021 / Prancūzija / rež. Céline Sciamma
Petite Maman
Petite maman

Jūsų interneto naršyklės versija yra per sena, todėl negalime Jums rodyti turinio.

Norėdami tęsti naršymą mūsų internetinėje svetainėje, prašome atsinaujinti savo naršyklę.

Atsiprašome už nepatogumus.