Grįžti atgal
Žiūrėk filmą namuose

Lumière!

Lumière!

2016 / Prancūzija / 90 min / V
9.0
Iš viso balsų: 108, vidurkis: 9.0
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Režisierius - Thierry Frémaux
Scenarijaus autoriai - Thierry Frémaux
Aktoriai - Thierry Frémaux, Auguste Lumière, Louis Lumière, Andrée Lumière, Loie Fuller, Martin Scorsese, Madeleine Koehler
Prodiuseriai - Thierry Frémaux, Bertrand Tavernier
Operatorius -
Montažas - Thomas Valette, Thierry Frémaux
Kompozitoriai - Camille Saint-Saëns
Pardavimo agentas - Wild Bunch
Platintojas -
Gamybos kompanija -
Dialogai - įgarsinta lietuviškai
Subtitrai -

„Siūlau pasijausti tais pirmaisiais Lumière’ų žiūrovais ir ateiti pasižiūrėti, kaip gimė „didžioji iliuzija“.Thierry Frémaux tikrai linksmai komentuoja filmus, įžvelgdamas juose tai, ko galbūt paprasta akimi nepamatytume. Šis filmas privalomas visiems kino entuziastams!“ (S. Lingevičiūtė)

1895 m. gruodžio 28 d. Paryžiaus „Grand Café“ įvyko pirmasis brolių Auguste’o ir Louis Lumière’ų filmų seansas. Tą vakarą susirinko per trisdešimt smalsuolių. Taip gimė „didžioji iliuzija“ – kinas, kurio magija žiūrovus vilioja ir šiandien. Kartu su komanda broliai Lumière’ai susuko per 1 400 trumpų filmų, kurių epizodai buvo užfiksuoti visame pasaulyje. Kanų kino festivalio ir Lumière’ų instituto direktorius Thierry Frémaux į juostą „Lumière!“ atrinko 114, jo manymu, geriausių brolių restauruotų filmų. Frémaux šmaikščiai komentuoja ne tik garsųjį „Traukinio atvykimą į stotį“, kai, anot legendos, pirmąkart jį pamatę žiūrovai puolė slėptis po kėdėmis ar net alpo, bet ir kitus įsimintiniausius darbus.

 

 

Filmografija

2016 - Lumière!