Grįžti atgal
Žiūrėk filmą namuose

Ledi Makbet

Lady Macbeth

2016 / Jungtinė Karalystė / 89 min / N-16
7.8
Iš viso balsų: 59, vidurkis: 7.8
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Ledi Makbet on IMDb
Režisierius - William Oldroyd
Scenarijaus autoriai - Alice Birch
Aktoriai - Florence Pugh, Cosmo Jarvis, Paul Hilton, Naomi Ackie, Christopher Fairbank
Prodiuseriai - Fodhla Cronin O'Reilly
Operatorius - Ari Wegner
Montažas - Nick Emerson
Kompozitoriai -
Pardavimo agentas - Protagonist Pictures
Platintojas - Nonstop Entertainment, Kino Pavasaris Distribution
Gamybos kompanija -
Dialogai - anglų
Subtitrai - lietuvių

1865 metai. Šiaurės Anglijos kaimas. Ledi Ketrin (Florence Pugh) niekaip nepritampa pasiturinčių didikų šeimoje. Ne savo noru ji ištekėjo už daug vyresnio žemvaldžio Aleksanderio. Nelaiminga 17-metė nuolat tūno izoliuota tvankiame erdvių rūmų kambaryje, prižiūrima tarnaitės Anos. Vyrui pagaliau išjojus verslo reikalais, Ketrin įvilioja į lovą tarną Sebastianą. Apie neblėstančią aistrą netrukus pasklinda įvairiausi gandai. Tačiau laisvės paragavusi Ketrin neketina sustoti, numoja į uošvio pageidavimą pagimdyti įpėdinį ir atsiduoda asmeniniams troškimams. Ji yra pasirengusi manipuliuoti, šantažuoti, meluoti, išduoti ir kerštauti. Jai nesvarbu, kad pastangos išprovokuos kruvinas pasekmes.

Lietuvos teatre ne sykį statyta rusų literatūros klasiko Nikolajaus Leskovo apysaka „Ledi Makbet iš Mcensko apskrities“ įkvėpė pripažintą britų teatro ir operos režisierių Williamą Oldroydą sukurti pirmąjį pilnametražį filmą.

„Išskirtinis ir tiksliai apskaičiuotas debiutas britų kine apie nepaklūstančios nurodymams ir beprotiškai aistringos moters maištą prieš visuomenės normas. Gražuolė aktorė Florence Pugh debiutuoja kaitinančiu ir nepamirštamu pasirodymu.“ (E. Pukšta)

Filmografija

„Kristaus šuo“ (2011, trumpametražis), „Geriausias“ (2013, trumpametražis), „Nedorybės“ (2013, trumpametražis), „Ledi Makbet“ (2016, „Kino pavasaris“).