Grįžti atgal
Programa

Dainuok man, Sarajevai!

Scream for me Sarajevo

2016 / Bosnija ir Hercegovina / 100 min / N-13
9.8
Viso balsų: 30, vidurkis: 9.8
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Režisierius - Tarik Hodžić
Scenarijaus autoriai - Tarik Hodžić, Jasenko Pašić
Aktoriai - Bruce Dickinson, Alex Elena, Chris Dale, Jasenko Pašić, Feđa Štukan
Prodiuseriai - Adnan Ćuhara
Operatorius - Amel Djikoli
Montažas - Tarik Hodžić
Kompozitoriai - Bruce Dickinson, Iron Maiden
Pardavimo agentas - Prime Time
Platintojas -
Gamybos kompanija - Prime Time
Dialogai - bosnių, anglų
Subtitrai - lietuvių, anglų

Filmas nukelia į Sarajevą per 1992–1995 metų apgultį. Tai filmas apie Bosnijos sostinės muzikinę sceną, kurios centre – Bruce’o Dickinsono, legendinės grupės „Iron Maiden“ vokalisto, koncertas miesto „BKC“ koncertų salėje 1994-ųjų gruodžio 14 d. Prieš koncertą jiems buvo pasakyta, kad jie negali vykti į Sarajevą, nes tai pavojinga, tačiau to nepaisydami jie kreipėsi į sudėtingų kelionių organizatorius ir jų dėka iš Splito persikėlė į Sarajevą, kur jų herojiškas koncertas vietiniams priminė, kad pasaulis jų nepamiršo. Tai filmas apie žmones, rizikavusius savo gyvenimu, kad surengtų koncertą tiems, kurie nuolatos gyveno toje rizikoje.

„Filme daug įdomių įžvalgų apie herojų ir muzikos reikšmę krizės akivaizdoje. Žiūrint tokius filmus, neišvengiamas istorinių įvykių ir dabarties palyginimas.” (A. Račaitytė)

Filmografija

„Bosnių piramidžių paslaptis“ (2006, dok. f.), „Pusiausvyra“ (2010, trumpametražis), „Nepaprastų džentelmenų lyga“ (2012, dok. f.), „Beharas“ (2014, trumpametražis), „Dainuok man, Sarajevai!“ (2016, dok. f., „Kino pavasaris“).