Grįžti atgal

Safaris

Safari

2016 / Austrija, Danija / 91 min / N-16
7.6
Iš viso balsų: 12, vidurkis: 7.6
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Režisierius - Ulrich Seidl
Scenarijaus autoriai - Ulrich Seidl, Veronika Franz
Aktoriai -
Prodiuseriai - Ulrich Seidl
Operatorius - Wolfgang Thaler, Jerzy Palacz
Montažas -
Kompozitoriai -
Pardavimo agentas - Coproduction Office
Platintojas -
Gamybos kompanija -
Dialogai - vokiečių, anglų
Subtitrai - lietuvių, anglų

Ulricho Seidlio filmografija išsiskiria nonkonformizmu ir kontroversiškomis temomis. Šiame dokumentiniame filme jis atsuka kamerą į safario trofėjų medžiotojus – turtingus vokiečius ir austrus, kurių aistra – gražiausių gyvūnų medžioklė. Jie ne tik leidžia režisieriui sekti jų medžioklės ritualus, bet ir vaizdžiai pasakoja vidinius išgyvenimus, patiriamus žudymo akto momentu. Režisierius groteskiškomis mizanscenomis priartina žiūrovą prie tamsiausių žmogaus prigimties gelmių.

„Atsiprašau už vaizdžią metaforą, bet po šio filmo nesinori nieko kito, tik atsukti šautuvo vamzdį į pačius trofėjų medžiotojus.“ (A. Račaitytė)

Filmografija

„Keturiasdešimt vienas“ (1980, trumpametražis dok. f.), „Išleistuvės“ (1981, trumpametražis dok. f.), „Geros naujienos: laikraščių pardavėjai, nudvėsę šunys ir kiti žmonės iš Vienos“ (1991, dok. f.), „Gyvuliška meilė“ (1996, dok. f.), „Modeliai“ (1999, dok. f.), „Šuns dienos“ (2001, „Kino pavasaris“), „Jėzus, kurį pažįstate“ (2003, dok. f.), „Importas-eksportas“ (2007, „Kino pavasaris“), „ROJUS: meilė“ (2012, „Kino pavasaris“), „ROJUS: tikėjimas“ (2012, „Kino pavasaris“), „ROJUS: viltis“ (2013, „Kino pavasaris“), „Rūsyje“ (2014, dok. f., „Kino pavasaris“), „Safaris“ (2016, dok. f., „Kino pavasaris“).