Grįžti atgal
Programa

Mustangės

Mustang

2015 / Prancūzija, Vokietija, Turkija / 94 min / N-13
0.0
Iš viso balsų: 0, vidurkis: 0.0
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Mustangės on IMDb
Režisierius - Deniz Gamze Ergüven
Scenarijaus autoriai - Deniz Gamze Ergüven, Alice Winocour
Aktoriai - Güneş Sensoy, Doğa Zeynep Doğuslu, Tuğba Sunguroğlu, Elit Işcan, Ilayda Akdoğan
Prodiuseriai - Charles Gillibert, Frank Henschke
Operatorius - David Chizallet, Ersin Gök
Montažas - Mathilde Van de Moortel
Kompozitoriai - Warren Ellis
Pardavimo agentas - Kinology
Platintojas - Maywin Media AB, Kino Pavasaris Distribution
Gamybos kompanija -
Dialogai - turkų
Subtitrai - lietuvių
Vasaros pradžia. Šiaurės Turkijos kaimelyje Lalė ir keturios jos seserys grįždamos iš mokyklos nekaltai žaidžia su berniukais. Tačiau tokius jų žaidimus suaugusieji traktuoja visiškai kitaip. Jiems tokie veiksmai atrodo kaip pasileidimas, tad nenuostabu, kad merginoms grįžus namo kyla skandalas. Šeimos namai greitai tampa kalėjimu, o mokyklą pakeičia maisto gaminimo ir namų ruošos pamokos. Maža to, merginų dėdė jau planuoja dukterėčias ištekinti. Tačiau jas ne taip lengva sutramdyti. Jos visos svajoja būti laisvos ir nusprendžia kovoti už savo nepriklausomybę, peržengdamos visas ribas.

„Prancūzijoje studijavusi drąsi turkų režisierė apnuogina ypač įsigalėjusį patriarchatą modernioje Turkijoje, bet jos pateikta versija sulaukė prieštaringų nuomonių ir dauguma turkų nepritarė neva išgalvotai fantazijai. Smurtą prieš moteris ji iliustruoja ryškiai sušvelnintu tonu ir jaunų moterų teises gina maištingu žaismingumu, todėl lengvai pavergė artimiausių žmonių išnaudojamas ir engiamas seseris palaikančių žiūrovų simpatijas. Gražus filmas įkvepia nelikti abejingais“ (E. Pukšta)

Filmografija

„Mano mėgstamiausias maršrutas“ (2006, trumpametražis), „Lašelis vandens“ (2006, trumpametražis), „Mustangės“ (2015, „Kino pavasaris“).