Grįžti atgal
Programa

Avinai

Rams

Hrútar

2015 / Islandija, Danija / 93 min / N-13
9.0
Iš viso balsų: 1, vidurkis: 9.0
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Avinai on IMDb
Režisierius - Grímur Hákonarson
Scenarijaus autoriai - Grímur Hákonarson
Aktoriai - Sigurður Sigurjónsson, Theodór Júlíusson, Charlotte Boving
Prodiuseriai - Grímar Jónsson
Operatorius - Sturla Brandth Grøvlen
Montažas - Kristján Loðmfjörð
Kompozitoriai - Atli Örvarsson
Pardavimo agentas - New Europe Film Sales
Platintojas - Kino Pavasaris Distribution
Gamybos kompanija -
Dialogai - islandų
Subtitrai - lietuvių
Kalnų izoliuotame Islandijos slėnyje du broliai Gumis ir Kidis veisia avis. Jie gyvena vienas kito kaimynystėje, tačiau nebendrauja jau 40 metų, o trumpas žinutes perduoda per šunį. Brolius supriešino konkursas, kuriame apdovanojamas pats geriausias metų avinas. Garbingą titulą laimi Gumis arba Kidis, bet nė vienas iš jų nenori pralaimėti. Kai pavojingos ligos virusas išplinta po Gumio avių bandą, šalies veterinarai nutaria išskersti visas avis slėnyje ir taip sustabdyti epidemiją. Nuo senų laikų išvesta reta ir vertinga avių veislė yra vienintelis fermerių pajamų šaltinis, tad gyvulių likvidavimas prilygsta mirties nuosprendžiui. Beveik visi verslo netekę žmonės palieka slėnį ir išsivažinėja ieškoti laimės kituose šalies regionuose. Tačiau Gumis ir Kidis neketina taip lengvai pasiduoti. Kad ir kas benutiktų, Gumiui ir Kidžiui teks pamiršti nesantaiką ir suvienyti jėgas vardan avinų ir savęs.  

„Po pergalės Kanų festivalio konkursinėje programoje „Ypatingas žvilgsnis“ antrasis islandų režisieriaus filmas buvo apdovanotas dar 20 prizų. Jis buvo įvertintas Europos kino meno akademijos nominacija už geriausią metų filmą ir pasiūlytas Islandijos kandidatu „Oskaro“ nominacijai už geriausią užsienio šalies filmą.“ (E. Pukšta)

Filmografija

„Bjaurusis Slavekas“ (2005, trumpametražis), „Imtynės“ (2007, trumpametražis), „Vasaros šalis“ (2010), „Avinai“ (2015, „Kino pavasaris“).