Grįžti atgal
Programa

Nekalti prisiminimai

Innocence of Memories

2015 / Jungtinė Karalystė, Airija, Turkija / 90 min / N-13
0.0
Iš viso balsų: 0, vidurkis: 0.0
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Nekalti prisiminimai on IMDb
Režisierius - Grant Gee
Scenarijaus autoriai - Orhan Pamuk, Grant Gee
Aktoriai - Pandora Colin, Mehmet Ergen, Orhan Pamuk
Prodiuseriai - Janine Marmot, Keith Griffiths
Operatorius - Grant Gee
Montažas - Jerry Chater
Kompozitoriai - Leyland Kirkby
Pardavimo agentas - The Match Factory
Platintojas -
Gamybos kompanija - Hot Property Films Ltd
Dialogai - anglų, turkų
Subtitrai - lietuvių

Nobelio literatūros premijos laureato Orhano Pamuko romanas „Nekaltybės muziejus“ perkeliamas į ekraną. Autorius paaukojo visą Nobelio piniginę premiją Nekaltybės muziejui atidaryti Stambule. Čia eksponuojami knygoje minėti ir su aprašytais įvykiais tiesiogiai susiję tikri daiktai. Kiekvienam iš 83 knygos skyrių skirta atskira vitrina, o prie įėjimo laiptų lankytojus pasitinka 4 213 cigarečių nuorūkų su kruopščiai užrašytomis ypatingų įvykių datomis, kurios jautriausias smulkmenas autoriui atvirai išklojusiam Kemaliui priminė gražuolę mylimąją – tolimą giminaitę Fusuną. Prieš mirtį jis atidavė rašytojui daug sukauptų asmeninių merginos daiktų. Muziejus veikia trijų aukštų name, kuriame iš tiesų gyveno Fusuna ir ją lankydavo nuo sužadėtinės pasprukdavęs Kemalis. Britų režisieriaus „Nekaltybės muziejus“ perkeliamas į dar vieną lygmenį ir vizualiai prisipažįsta, kad myli, neįsivaizduojamo grožio merginai, kerinčiam ir melancholiškam Stambului, į kurio gatves sutemus išbėga gausybė šunų. Bosforo sąsiaurį juosianti Turkijos sostinė nejučiomis tampa neatsiejamu filmo herojumi. Čia susipina tikri faktai ir grožinė literatūra, knyga ir muziejus, atmintis ir architektūra.

„Visiems Orhano Pamuko gerbėjams. Filmas perteikia rašytojo smulkmeniškumą ir atidumą detalėms, susižavėjimą Stambulu, lakią ir beribę vaizduotę. Juk ne kiekvienam rašytojui kiltų mintis seniai prarastą meilę įamžinti ir iliustruoti 4 213 cigarečių nuorūkomis.“ (E. Pukšta)

Filmografija

„Susitikti žmones yra lengva“ (1998, dok. f.), „Radiohead: 7 komerciniai klipai“ (1998, dok. f.), „Joy Division“ (2007, dok. f.), „Nekalti prisiminimai“ (2015, dok. f., „Kino pavasaris“).