Grįžti atgal
Žiūrėk filmą namuose

Natūralus pasipriešinimas

Natural Resistance

Résistance naturelle

2014 / Prancūzija, Italija / 85 min / N-13
6.7
Iš viso balsų: 18, vidurkis: 6.7
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Natūralus pasipriešinimas on IMDb
Režisierius - Jonathan Nossiter
Scenarijaus autoriai -
Aktoriai - Stefano Bellotti, Elena Pantaleoni, Giovanna Tiezzi
Prodiuseriai - Paula Prandini, Santiago Amigorena, Jonathan Nossiter
Operatorius - Jonathan Nossiter
Montažas - Jonathan Nossiter
Kompozitoriai -
Pardavimo agentas - Coproduction Office
Platintojas - Kino Pavasaris Distribution
Gamybos kompanija -
Dialogai - italų
Subtitrai - lietuvių

Vieno svarbiausių filmų apie vyndarystę „Mondovino“ režisierius Jonathanas Nossiteris grįžta į vyno pasaulį keldamas naujus klausimus apie drastiškus vyno pramonės pokyčius per pastarąjį dešimtmetį. Šį kartą priešas yra nebe globalizacija, o individuali visuomenė. Režisierius pasakoja apie keturis įkvepiančius italų vyndarius. Giovanna Tiezzi gyvena atnaujintame XI a. dvare. Jos valdose grūdai, vaisiai ir vynuogės auginami pagal dvaro įkūrėjų techniką. Corrado Dottori pabėgo iš pramoninio Milano į senelio ūkį, jį laiko agrokultūrine socialinio teisingumo išraiška. Elena Pantaleoni dirba tėvo vyno laukus, siekia sukurti utopišką realybę. Stefano Belloti, prieštaringas ūkininkas ir poetas, savo avangardiniame ūkyje Pjemonte suardo per amžius nusistovėjusias vynuogių auginimo taisykles. Kiekvieno jų bandymui sukurti natūralią, savarankišką ekologiškos vyndarystės pramonę nuožmiai priešinamasi. Natūraliųjų vynų šalininkai stoja į kovą su „naująja pasaulio ekonomikos tvarka“ siūlydami džiugias priemones, kurios pažadins maištingą kiekvieno mūsų sielą. 

„Jonathanas Nossiteris – turbūt vienintelis kino režisierius, sugebėjęs į ekraną perkelti vyno pasaulio dramas ir subtilybes. Naujasis jo filmas gilinasi į archajinę vynininkavimo tradiciją ir atskleidžia, kodėl vyndarystė laikoma menu.“ (A. Račaitytė)

Filmografija

„Pilietis ateivis“ (1990, dok. f.), „Sekmadienis“ (1997), „Ženklai ir stebuklai“ (2000), „Mondovino“ (2004, dok. f.), „Rio sekso komedija“ (2010), „Natūralus pasipriešinimas“ (2014, dok. f, „Kino pavasaris“).