kovo 14–27d.

Programa

Tikkun
Tikkun Tikkun
2015 Izraelis 120 min N-16
Filmas pridėtas

Haimas Aronas priklauso uždarai Jeruzalės ultraortodoksų bendruomenei. Visi bendražygiai jį gerbia, pavydi jo atsidavimo religijai, talento ir žinių. Vieną vakarą prieš miegą nuėjęs į vonią nusiprausti Haimas Aronas pirmą kartą gyvenime pamato savo penį erekcijos būsenos. Netikėtas reginys taip stipriai sukrečia, kad ištiktas infarkto jis apalpsta. Skubiai atvykę gydytojai niekuo nebegali padėti, konstatuoja mirtį. Tačiau jo tėvas nepraranda paskutinės vilties, nenori paleisti sūnaus ir puola jį gaivinti. Nors visi jau susitaikę su tragedija, nutinka stebuklas – Haimas Aronas atsigauna. Bet jis prabunda iš pagrindų kitoks: tampa visiškai apatiškas religijai ir mokslo studijoms, kvestionuoja tikėjimą ir ima manyti, kad šitaip radikaliai Dievas bando jo ištikimybę. Giliai tikintis, košmarus sapnuojantis mėsininkas tėvas, pastebėjęs sūnaus elgesio pokyčius, stengiasi jam atleisti didžiąją nuodėmę. Tėvo neapleidžia baimė, kad jis pats pasipriešino Dievo valiai atgaivindamas sūnų ir sulaukė atpildo.

„Jeruzalės festivalyje išrinktas geriausiu Izraelio filmu, šis darbas Lokarne pelnė specialų žiuri prizą. Tai kerinčiai nufilmuota poetinė ir ironiška drama apie gyvenimą ir mirtį pagal griežtas taisykles gyvenančioje religinėje bendruomenėje.“ (E. Pukšta)

Filmografija

„Sušalusio kino kūrėjo muilo opera“ (2007, dok. f.), „Klajūnas“ (2010), „Sugrįžėlis“ (2010, trumpametražis), „Uzbekų trilogija“ (2011, dok. f.), „Viza“ (2013), „Tikkun“ (2015, „Kino pavasaris“).


Apie režisierių

Avishai Sivan (gim. 1977 m. Izraelyje).
7.2
Iš viso balsų: 26
Režisierius - Avishai Sivan
Scenarijaus autoriai - Avishai Sivan
Aktoriai - Aharon Traitel, Khalifa Natour, Riki Blich, Omri Fuhrer, Dani Kedem, Shani Ben Haim, Gur Sheinberg
Prodiuseriai - Avishai Sivan, Ronen Ben-Tal, Moshe Edery, Leon Edery
Operatorius - Shai Goldman
Montažas - Nili Feller, Avishai Sivan
Kompozitoriai -
Pardavimo agentas - Plan B Productions
Platintojas -
Gamybos kompanija - Plan B Productions
Dialogai - hebrajų, jidiš
Subtitrai - lietuvių, anglų
Filmografija

„Sušalusio kino kūrėjo muilo opera“ (2007, dok. f.), „Klajūnas“ (2010), „Sugrįžėlis“ (2010, trumpametražis), „Uzbekų trilogija“ (2011, dok. f.), „Viza“ (2013), „Tikkun“ (2015, „Kino pavasaris“).


Jūsų interneto naršyklės versija yra per sena, todėl negalime Jums rodyti turinio.

Norėdami tęsti naršymą mūsų internetinėje svetainėje, prašome atsinaujinti savo naršyklę.

Atsiprašome už nepatogumus.