Grįžti atgal
Žiūrėk filmą namuose

Tūkstantis ir viena naktis. I dalis: Neramioji

Arabian Nights – Volume 1, The Restless One

As Mil e uma Noites – vol. 1, o inquieto

2015 / Portugalija, Prancūzija, Vokietija, Šveicarija / 125 min / N-13
7.4
Iš viso balsų: 14, vidurkis: 7.4
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Tūkstantis ir viena naktis. I dalis: Neramioji on IMDb
Režisierius - Miguel Gomes
Scenarijaus autoriai - Miguel Gomes, Mariana Ricardo, Telmo Churro
Aktoriai - Cristina Alfaiate, Adriano Luz, Américo Silva, Joana de Verona, Carloto Cotta, Rogério Samora, Teresa Madruga, Miguel Gomes
Prodiuseriai - Luís Urbano, Sandro Aguilar, Maren Ade, Thomas Ordonneau, Jonas Dornbach, Janine Jackowski, Elena Tatti, Thierry Spicher, Elodie Brunner
Operatorius - Lisa Persson, Mário Castanheira, Sayombhu Mukdeeprom
Montažas - Telmo Churro, Miguel Gomes, Pedro Filipe Marques
Kompozitoriai -
Pardavimo agentas - The Match Factory
Platintojas - Kino Pavasaris Distribution
Gamybos kompanija -
Dialogai - portugalų, anglų, prancūzų
Subtitrai - lietuvių

Portugaliją kamuoja krizė. Naują filmą pradėjęs kurti, bet jokios prasmės savo darbe nematantis režisierius pabėga iš filmavimo aikštelės. Sudėtingą užduotį jis paveda gražuolei Šecherezadai. Palikta viena, sukaupusi drąsos mergina stengiasi nenuvilti Karaliaus pasakojamomis niūriomis istorijomis.

„Sako žmonės, o laimingasis karaliau, jog pačioje nelaimingiausioje pasaulio šalyje stipriai plinta bedarbystė, nors jos piliečiai svajoja apie undinėles ir banginius“, – pirmąją dalį atsargiai pradeda Šecherezada. Nušvitus pirmiems saulės spinduliams, ji nutyla. 

Pasakotojos žodžius iliustruoja intriguojančiai ir stilingai supinti skirtingiausi kino stiliai, kuriais režisierius mėgina perteikti dabartinį gimtosios šalies portretą. Fiksuojami dokumentiniai kadrai apie atleidimus laivų statykloje. Stebimi be darbo likusių žmonių gyvenimai. Provokuojanti komedija apie finansų magnatų ir lobistų pasimatymą su Afrikos burtininku-šamanu.

„Režisierius Miguelis Gomesas suprato vieną svarbiausių dalykų – norint sukurti šalies portretą, būtina jungti praeitį ir dabartį, rodyti tai, kas įvyko, ir tai, ko žmonės tikėjosi. Juk šalies istorijai realūs įvykiai tokie pat svarbūs kaip ir tie, apie kuriuos svajojo ar kurių baiminosi jos gyventojai.“ (M. Valiūnaitė)

Filmografija

„Tuo pačiu metu“ (1999, trumpametražis), „Atsargos šv. Kalėdoms“ (2000, trumpametražis), „Kalkitos“ (2002, trumpametražis), „31“ (2003, trumpametražis), „Veidas, kurio nusipelnei“ (2004), „Rugpjūtis – mūsų mylimiausias mėnuo“ (2008), „Tabu“ (2012), „Išpirkimas“ (2013, trumpametražis dok. f.), „Tūkstantis ir viena naktis. I dalis: Neramioji“ (2015, „Kino pavasaris“), „Tūkstantis ir viena naktis. II dalis: Apleistoji“ (2015, „Kino pavasaris“), „Tūkstantis ir viena naktis. III dalis: Pakerėtoji“ (2015, „Kino pavasaris“).