Grįžti atgal
Programa

Pamoka

The Lesson

Urok

2014 / Bulgarija, Graikija / 105 min. / N-13
10.0
Iš viso balsų: 4, vidurkis: 10.0
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Pamoka on IMDb
Režisierius - Kristina Grozeva, Petar Valchanov
Scenarijaus autoriai - Kristina Grozeva, Petar Valchanov
Aktoriai - Margita Gosheva, Ivan Barnev, Ivanka Bratoeva, Ivan Savov, Deya Todorova, Stefan Denolyubov
Prodiuseriai - Kristina Grozeva, Petar Valchanov, Magdelena Ilieva, Konstantina Stavrianou, Irini Vougioukalou
Operatorius - Krum Rodriguez
Montažas - Petar Valchanov
Kompozitoriai -
Pardavimo agentas -
Platintojas -
Gamybos kompanija -
Dialogai - bulgarų
Subtitrai - lietuvių

Bulgarijos provincijos mokykloje vyksta pamoka. Sąžininga pedagogė Nadežda bando išsiaiškinti, kuris iš klasėje sėdinčių vaikų vagia kitų pinigus. Ji tikisi, kad nubaustą klasės draugą pamatę vaikai išmoks gyvenimo pamoką. Po darbo pati Nadežda atsiduria ypač nemalonioje situacijoje. Anglų kalbos mokytoja nenori, kad jos vaikai vogtų, tačiau gyvenimas priverčia ją priimti panašius sprendimus. Mat paskolai skirtus pinigus bedarbis sutuoktinis sugebėjo pragerti, o antstolis įspėja, kad planuojama šeimos namą parduoti iš varžytinių. Priremta prie sienos Nadežda dar tikisi sulaukti malonės iš turtingo tėvo, gyvenančio su jaunesne už ją meiluže, arba laikinai pasiskolinti reikiamą sumą iš lombardo savininko. Nadeždos vaidmenį atlikusi Margita Gosheva „Kino pavasario“ konkursinės programos „Nauja Europa – nauji vardai“ žiuri buvo išrinkta geriausia aktore.

Drama „Pamoka“ nugalėjo San Sebastiano kino festivalio konkursinėje programoje „Nauji režisieriai“; Tokijo tarptautiniame kino festivalyje režisieriams atiteko specialusis žiuri prizas; Transilvanijos kino festivalyje K. Grozeva ir P. Valchanovas pripažinti geriausiais režisieriais, o M. Gosheva – geriausia aktore; Varšuvoje ir Geteborge filmui atiteko svarbiausi festivalių prizai.

„Pamoka“ taip pat pateko į Europos Parlamento (EP) teikiamo apdovanojimo – LUX prizo – kandidatų trejetuką. Nugalėtojas bus paskelbtas lapkričio 25 d. Strasbūre.

Filmografija

„Gyvenimo parabolė“ (2010, dok. f.), „Šuolis“ (2013, trumpametražis, „Kino pavasaris“), „Pamoka“ (2014, „Kino pavasaris“).