• PROGRAMA

Vilniuje startavo Vidos Ramaškienės inicijuotas senjorų kino klubas

Festivalio „Kino pavasaris“ direktorė Vida Ramaškienė pristatė naują projektą – Vilniaus miesto senjorų kino klubo iniciatyvą. Projekto tikslas – kartą per mėnesį suburti vyresnio amžiaus žmones kokybiško kino popietėms.

Jau daugiau nei dvidešimt metų gyvuojančio kino festivalio siela V. Ramaškienė pasakoja, jog mintis įgyvendinti šį projektą kilo prieš ketverius metus.

„Mano pažintis su kinu prasidėjo jaunystėje, kai priklausiau jaunimo kino klubui. Pagalvojau, kad šiame gyvenimo etape taip pat būtų smagu leisti laiką su savais. Šiemet kartu su Vilniaus savivaldybės pagalba kilusią idėją pavyko realizuoti ir pagaliau parodėme pirmąjį kino seansą Vilniaus miesto senjorams“, – kalbėjo V. Ramaškienė.

Į pirmąją filmo peržiūrą Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Vida pakvietė artimiausius savo bičiulius bei kolegas. Visą gyvenimą kinui skyrusi veikli moteris planuoja plėsti klubo narių ratą ir į jo veiklą įtraukti kuo daugiau senjorų.

„Labai norėčiau, jog klubo popietės neapsiribotų tik filmų peržiūromis. Kituose susitikimuose norėčiau matyti ir kviestinius svečius, su kuriais diskutuotumėme mums aktualiomis temomis. Juk šiame amžiuje svarbiausia gyventi savo malonumui“, – pasakojo moteris.

Neatsitiktinai kino klubo atidarymo filmu tapo juosta apie kultinę muzikos grupę „The Rolling Stones“ ir jų turą po Lotynų Ameriką. Įkvepiantis ir energingas filmas pasakoja istoriją apie legendinius rokerius, kurie, būdami garbaus amžiaus, nepamiršta nuotykių ir išvyksta koncertuoti į dar neaplankytas pasaulio šalis.