kovo 19 d. - balandžio 2 d.

Naujienos

Tapk „jaunuoju programeriu“ ir padėk mums atrinkti filmus

Koks kinas domina Y ir Z kartų sandūros atstovus? Geriausiai į šį klausimą gali atsakyti jie patys. Praėjusį pavasarį medijų edukacijos ir tyrimų centro „Meno Avilys“ tarptautinis projektas „Moving Cinema“, bendradarbiaujant su Vilniaus tarptautiniu kino festivaliu „Kino pavasaris“, pirmą kartą pristatė „Jaunųjų programerių“ filmų rinkinį, parodytą festivalio metu. Šiemet jaunimas vėl kviečiamas prisidėti prie 2020-ųjų „Kino pavasario“ programos.

Žiūrėdami filmus ir diskutuodami tarpusavyje, 8 jaunuoliai kartu su „Kino pavasario“ atstovais iš pasiūlytų filmų atrinko tuos, kurie kalbėjo jiems artima stilistika ir aktualiomis temomis. Šiemet 15–18 metų jaunuoliai vėl turi galimybę dalyvauti jaunųjų kino programos sudarytojų atrankoje. Tai – unikali galimybė prisidėti prie didžiausio kino festivalio Lietuvoje programos sudarymo, susipažinti su savo bendraminčiais, kino industrijos profesionalais bei įgyti neįkainojamos patirties.

Pernai jaunoji programerė Marta Stankevičiūtė atrankoje dalyvauti nusprendė spontaniškai. Ji prisimena: „Rinkdama filmus bei dalyvaudama festivalyje, pamačiau geriausią metų filmą, blogiausią kada nors matytą filmą, išmokau argumentuotai paaiškinti, kodėl man atrodo būtent šitaip. Įgytos teorinės žinios, naujai susiformavęs pastabumas ir įdėmus žvilgsnis man tiek pat brangūs, kaip ir valandos, praleistos drauge žiūrint filmus, diskutuojant, klajojant po Vilnių ir „Vingio“ koridorius.“

„Svari atsakomybė, daug šviežių minčių, judrios festivalio dienos, visko labai daug, viskas labai augina ir svarbiausia, kad iš tikro įdomu. Norėčiau dar“, – jai antrina kolega Pijus Mačiulskis, pažymėjęs, jog intensyviausia ir naudingiausia buvo kino patirtis su bendraamžiais.

Buvęs jaunasis programeris Martynas Kliučininkas iki šiol neabejoja, kad buvo verta nuolat kursuoti tarp Kauno ir Vilniaus, nors pirmas atrankos pokalbis užtruko vos keliolika minučių: „Diskusijos, neapsiribojančios vien kinu, ir vėliau sukelia minčių bei įkvepia, sutikti bendraminčiai ir festivalio magija, iš arti pamatyti jo užkulisiai, vis dar priverčia nusišypsoti. Nepamirštama.“

Nuo lapkričio vidurio iki kovo pabaigos atrinktieji bendraus su „Kino pavasario“ programos sudarytojais – Mante Valiūnaite, Aiste Račaityte, Gediminu Kukta ir Dovile Raustyte – kartu analizuos filmus, diskutuos apie jų sukūrimo kontekstą. Susitikimai numatomi Vilniuje gyvai 3–4 kartus per mėnesį, jų laikas bus derinamas. Atrinktų filmų rinkinys bus parodytas 2020 metų „Kino pavasario“ programoje.

Motyvacinių „Jaunųjų programerių“ laiškų (apie 300–400 žodžių) arba motyvacinio video (iki 3 min. trukmės) iki š. m. lapkričio 5 d. laukiame el. paštu ausra@kinopavasaris.lt.

Jūsų interneto naršyklės versija yra per sena, todėl negalime Jums rodyti turinio.

Norėdami tęsti naršymą mūsų internetinėje svetainėje, prašome atsinaujinti savo naršyklę.

Atsiprašome už nepatogumus.