balandžio 30 - gegužės 6 d.

Naujienos

Sugrįžtantis projektas „Kino knyga“ kviečia moksleivius dalyvauti kūrybinėse kino dirbtuvėse

Respublikinis edukacinis kino projektas „Kino knyga“ kviečia 9–12 klasių moksleivius dalyvauti konkurse „Kūrėjas“, kurio nugalėtojams bus skirtos vienkartinės stipendijos ir pakvietimas į kūrybines kino dirbtuves spalio 26–30 dienomis Vilniuje. Tai unikali galimybė susipažinti su kino srities profesionalais, išbandyti jėgas filmų kūrime bei atrasti bendraminčių.

Konkursui el. paštu [email protected] kviečiame teikti motyvacinį laišką ir kūrybinį darbą (rašto, dailės, video arba fotografijos), kuriuos vertins kompetentinga komisija. Laiškų ir darbų „Kino knygos“ rengėjai laukia iki spalio 18 d., nugalėtojai bus skelbiami spalio 20 d. Daugiau informacijos ir konkurso nuostatus rasite čia.

Jono Meko archyvai

Projektas „Kino knyga“, pasitelkęs neformalaus ugdymo metodus, siekia supažindinti moksleivius su autoriaus teisių politika ir vykdyti nelegalaus turinio vartojimo prevenciją. Pagrindinė šių metų kūrybinių dirbtuvių tema „Prisiminimai“ remiasi garsaus JAV gyvenusio lietuvių menininko Jono Meko dienoraščiais. Naudodami archyvinę eksperimentinio kino kūrėjo medžiagą, dalyviai nagrinės meno kūrinio apropriacijos (pasisavinimo) ribas, ugdys vizualinį raštingumą, kūrybines bei socialines kompetencijas.

Daugiau nei dešimtmetį vykstantis projektas jau įtikino vykdomos programos veiksmingumu: dirbtuvėse dalyvavusiems moksleiviams, įsijautimas į kūrėjų vaidmenį padeda suprasti intelektinio turinio vertę, o kai kuriems – net atrasti ateities profesiją.

Praėjusių metų „Kino knygos“ jaunųjų kūrėjų darbai.

Apie „Kino knygą“

Nuo 2007 m. „Kino knyga“ stengiasi propaguoti kitokį požiūrį į tradicinius mokymosi metodus, kurie plečia jaunimo kultūrinį patyrimą, įkvepia juos, o profesionalių teisininkų paskaitos apie intelektinę teisę keičia moksleivių požiūrį į kūrybą ir jos vartojimą. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Asociacija LATGA, remia Vilniaus miesto savivaldybė. Projektą organizuoja VšĮ „Kino pavasaris“, UAB „Europos Kinas“ ir VšĮ „Įkvėpimai“.

Jūsų interneto naršyklės versija yra per sena, todėl negalime Jums rodyti turinio.

Norėdami tęsti naršymą mūsų internetinėje svetainėje, prašome atsinaujinti savo naršyklę.

Atsiprašome už nepatogumus.