• PROGRAMA

Psichoterapeutė dr. A. Jurgaitytė-Avižinienė: „Auginantys vaikus turi suvokti, kad pasaulis pasikeitė“

Rugsėjį visą vasarą po Lietuvą keliavęs festivalio „Kino pavasaris“ projektas „Kino karavanas“ surengs dar septynis nemokamus seansus. Viename jų bus parodytas ypatingai daug gerų atsiliepimų sulaukęs norvegų filmas „Ką žmonės pasakys“.

„Kino karavanas“ drauge su pagrindiniu partneriu, sūrio užkandžiu RAMBYNO šį įtemptą ir įtraukiantį filmą į Tauragės pilies kiemelį atveš rugsėjo 7 d. 20.30 val.

Dramą „Ką žmonės pasakys“, pasakojančią apie tėvų ir vaikų santykius, paauglės kovą už savo teises, patriarchalinių ir vakarietiškų tradicijų bei vertybių konfliktą, komentuoja psichologė-psichoterapeutė, supervizorė dr. Agnė Jurgaitytė-Avižinienė.

Kadras iš filmo KĄ ŽMONĖS PASAKYS
Kadras iš filmo KĄ ŽMONĖS PASAKYS

„Šį filmą žiūrėjau ir kaip ištikima „Kino pavasario“ žiūrovė (šiemet festivalyje pamačiau 22 filmus), ir kaip paauglių mama, ir kaip specialistė. Jis universalus, tad skirtas įvairiems žiūrovams. Žinoma, ši drama labai aktuali paaugliams ir jų tėvams, nes vaizduoja dėl skirtingų vertybinių nuostatų susidariusią kritinę situaciją, kurią būtina mėginti spręsti.

Iš savo, kaip psichologės-psichoterapeutės, patirties, galiu patarti, kad nereikia kovoti su paaugliu. Tai niekada nesibaigia geruoju. Paauglys kaunasi dėl savojo identiteto. Paaugliui pralošti, reiškia išnykti. Tad geriau tos kovos nepradėti, o pamėginti jį suprasti. Augindami vaikus turime suvokti, kad tradicijos, pats pasaulis pasikeitė, tad reikalauti maištaujantį, bręstantį žmogų paklusti daugeliu atvejų – labai neprotinga. Pasekmės puikiai perteiktos „Ką žmonės pasakys“.

Savo kasdieniame darbe pacientams rekomenduoju pažiūrėti tam tikrus filmus. Tai veiksminga, kaip ir viskas, kas verčia mąstyti. O šis filmas – būtent toks“, – apie dramą „Ką žmonės pasakys“ atsiliepia dr. A. Jurgaitytė-Avižinienė.

Pagrindinė dramos „Ką žmonės pasakys“ veikėja – šešiolikmetė Niša – gyvena dvigubą gyvenimą. Namuose su šeima ji yra tobula pakistaniečių dukra, tačiau leisdama laiką su draugais ji elgiasi kaip paprasta norvegų paauglė. Kai jos tėvas pagauna ją glamonėjantis su savo norvegu vaikinu, du Nišos pasauliai negailestingai susiduria. Norėdamas ją pamokyti taip, kad nekiltų pagunda pakartoti tokio elgesio, Nišos tėvas nusprendžia per prievartą išvežti merginą pagyventi su konservatyviais giminaičiais Pakistane. Iš pradžių Niša jaučiasi vieniša ir išsigandusi šalyje, kurioje dar niekada nebuvo, bet palengva iš naujo atranda savo tėvų kultūrą.

Vienintelis filmo „Ką žmonės pasakys“ seansas – rugsėjo 7 d. 20.30 val. Tauragės pilies kiemelyje.

„Kino karavaną“ rugsėjo 15 d. Telšių Žemaitės dramos teatre uždarys Mindaugo Survilos dokumentinis filmas apie seniausius Lietuvos miškus „Sengirė“.

SENGIRĖS seansas Marijampolėje (Vilijos Buivydės nuotr.)
SENGIRĖS seansas Marijampolėje (Vilijos Buivydės nuotr.)

„Kino karavano“ rugsėjo seansai:

2018 m. „Kino karavano“ repertuaras: http://kinopavasaris.lt/lt/kino-karavano-seansai

KINO KARAVANO seansas Tauragėje
KINO KARAVANO seansas Tauragėje

Apie „Kino karavaną“

Penktą kartą organizuojamą „Kino karavaną“ judėti į priekį skatina noras kokybišką, autorinį kiną padaryti lengvai prieinamą kuo platesnei, įvairaus amžiaus auditorijai, skirtingiems socialiniams sluoksniams. Supažindinant Lietuvos miestų ir miestelių gyventojus su naujausiais pripažintų kino menininkų darbais, turtinamas kultūrinis Lietuvos regionų gyvenimas ir mažinama jų socialinė atskirtis. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras prie Kultūros ministerijos.