kovo 19 d. - balandžio 2 d.

Naujienos

Mokslo festivalis „Eureka“ nukels į kosmosą ir CERN laboratoriją

Į kovo 19–balandžio 2 dienomis vyksiantį 25-ąjį „Kino pavasarį“ grįžta mokslo populiarinimo festivalis „Eureka“. Šiemet moksleiviai ir besidomintieji mokslu turės galimybę nemokamai pamatyti keturis mokslinės fantastikos ir dokumentinius filmus apie kosmines misijas, žvilgsnį į Žemę, mokslinių idėjų raidą, ateities eksperimentus ir Europos branduolinių tyrimų organizaciją (CERN).

Visi festivalio „Eureka“ seansai vyks Vilniaus kino teatro „Forum Cinemas Vingis“ 6-oje salėje darbo dienomis 14 valandą.

Į nemokamus „Eurekos“ seansus didesnėms nei 5 asmenų grupėms būtina registruotis.

Atsisveikinimas su planeta

Specialiojoje mokslo populiarinimo filmų programoje „Eureka“ žiūrovais išvys šių metų „Kino pavasario“ atidarymo filmą „Proksima“ (Proxima) ⎯ tai prancūzų režisierės Alice Winocour drama apie ateities misijai į Marsą besiruošiančią astrofizikę Sarą. Filme keliamas klausimas, kaip kinta atsisveikinimas su artimiausiais, kai tenka palikti ne miestą ar šalį, bet Žemę.

Daugybė filmo kadrų – itin realistiški, nufilmuoti tikrose astronautų ir kosmoso tyrinėtojų darbo vietose. Pagrindinį vaidmenį sukūrė garsi prancūzų aktorė Eva Green, ji žiūrovams įsiminė iš filmo apie Džeimsą Bondą „Kazino „Royale“ (rež. John Huston) ir italų kino klasikos „Svajotojai“ (rež. Bernardo Bertolucci).

Į žmonijos gelbėjimo misiją kviečia drama „Aniara“. Švedų režisierės Pella Kågerman ir Hugo Lilja perkelia į prabangų erdvėlaivį „Aniara“, kuriame šviečia dirbtinė saulė, veikia prekybos centras, o sunaikinus Žemę išsigelbėjusi grupelė žmonių keliauja kurti naujos civilizacijos. Kelionės tikslas – Marsas. Erdvėlaivį nuo kurso numuša skraidančios kosmoso šiukšlės. Ar tai nesutrukdys pasiekti kelionės tikslo?

16 saulėtekių per dieną ir mokslininkų bendruomenės užkulisiai

Ką reiškia palikti Žemę ir patirti 16 saulėtekių per dieną? Prancūzų režisierius Pierre-Emmanuel Le Goffas dokumentiniame filme „16 saulėtekių“ (16 sunrises) atskleis unikalią astronauto kelionę, kintantį požiūrį į laiką ir užplūdusius jausmus nutolus nuo namų.

Kadras iš filmo 16 SAULĖTEKIŲ
Kadras iš filmo 16 SAULĖTEKIŲ

Režisieriaus kamera fiksuoja, kaip 2016 metų lapkričio 17 dieną prancūzų astronautas Thomas Pesquet’as leidžiasi į savo pirmąją kosminę misiją. Jis kartu pasiima ir Antoineʼo de Sant-Exupéry „Mažąjį princą“. Šešiems mėnesiams nutolus nuo Žemės, 450 kilometrų pasaulis tarsi nugrimzta į nežinomybę. Tarp astronauto ir klasikinio kūrinio užsimezga dialogas.

Mokslo populiarinimo festivalio „Eureka“ dalyviai savo akimis iš arti pamatys, kaip atrodo CERN – Europos branduolinių tyrimų organizacija. Ten žiūrovus perkels režisierių Annos Di Manincor ir Annos Rispoli dokumentika „CERN: eksperimentinis miestas“ (Almost Nothing: An experimental city).

Kadras iš filmo CERN: EKSPERIMENTINIS MIESTAS
Kadras iš filmo CERN: EKSPERIMENTINIS MIESTAS

Prancūzijos ir Šveicarijos pasienyje įkurtoje požeminėje laboratorijoje buvo atrastas Higso bozonas – dieviškoji dalelė, o dabar svajojama įminti juodosios materijos mįslę. Kas yra tie fizikai atsidavę žmonės? Kokia jų darbo diena? Sąmojingas filmas kvies susipažinti su daugiakultūre mokslininkų bendruomene, pasivaikščioti slaptais koridoriais ir prisėsti valgykloje, kurioje, sakoma, dažnai įvyksta svarbiausi atradimai.

Pagrindinis projekto vykdytojas: 

 

Apie „Kino pavasarį“

25-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ vyks 2020 metų kovo 19–balandžio 2 dienomis 16-oje šalies miestų. Praėjusiais metais „Kino pavasaris“ sulaukė 126 542 žiūrovų, tad yra didžiausias kino renginys Lietuvoje ir vienas ryškiausių kino festivalių Rytų Europoje. Projektą remia Lietuvos kino centras, finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Europos Sąjungos programa „Kūrybiška Europa“ MEDIA, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus miestų, Jonavos, Utenos, Tauragės, Telšių, Ukmergės, Klaipėdos, Anykščių, Prienų rajonų, Marijampolės ir Druskininkų savivaldybės bei privatūs rėmėjai.

Jūsų interneto naršyklės versija yra per sena, todėl negalime Jums rodyti turinio.

Norėdami tęsti naršymą mūsų internetinėje svetainėje, prašome atsinaujinti savo naršyklę.

Atsiprašome už nepatogumus.