balandžio 30 - gegužės 6 d.

Naujienos

Lietuvių filmas „Šventasis“ – „Telia“ išmaniosios televizijos videonuomoje ir užsienio kino teatruose

Andriaus Blaževičiaus filmas „Šventasis“ daugiau nei mėnesį išsilaikė šalies kino teatrų repertuaruose. Per šį laikotarpį šešiomis „Sidabrinėmis gervėmis“ įvertintą debiutą pamatė virš 46 tūkst. žiūrovų. Toks didelis lietuvių autorinio kino lankomumas – retai pasitaikantis reiškinys.

Nors ir su ironija, bet rimtomis temomis kalbančio filmo kūrėjai siekia, kad „Šventąjį“ išvystų kuo daugiau žmonių, tad jau dabar jį galima pamatyti ir „Telia“ išmaniosios televizijos videonuomoje.

„Šventojo“, kaip ir kitų „Kino pavasario Distribution“ platinamų, festivalyje rodytų juostų, peržiūros kaina šioje videonuomoje – 2,90 EUR. A.

Blaževičiaus pilnametražis debiutas „Šventasis“ apkeliavo 20-ies Lietuvos miestų kino teatrus, filmo kūrybinė grupė susitiko su jų žiūrovais. Daugybė įvairiausių vertinimų bei komentarų įrodo, kad į 2008-uosius nukeliantis „Šventasis“ šiandien yra labai aktualus. Jame vaizduojamos atpažįstamos kasdienės situacijos kelia diskusijas tiek tarp vyresnių klasių moksleivių, tiek tarp suaugusiųjų, nepriklausomai nuo jų socialinio statuso, gyvenamos vietos ir pan. „Tai filmas – kiekvienam lietuviui“, – sako režisierius.

Filmo seansai Jungtinėse Amerikos valstijose ir Jungtinėje Karalystėje

Užsienyje gyvenančios lietuvių bendruomenės visuomet laukia gimtojoje šalyje įvertintų tautiečių filmų. Ne išimtis ir „Šventasis“, kurio seansai lapkritį įvyks Anglijoje, Airijoje ir netgi už Atlanto. Lapkričio 25 d., 18 val., filmą bus galima išvysti Londono kino teatre „Genesis Cinema“; lapkričio 26 d., 17 val., – Čikagos kino teatre „Woodridge“ ir gruodžio 2 d., 18 val., – Kukstauno (Šiaurės Airija) kino teatre „Ritz Multiplex“. Keletą seansų planuojama surengti ir Skandinavijos šalyse.

„Šventajame“ pasakojama kiekvienam žiūrovui suprantama ir aktuali istorija. Šiemet „Sidabrine gerve“ kaip geriausias aktorius apdovanoto Mariaus Repšio nepriekaištingai suvaidintą „Šventojo“ veikėją Vytą atleidžia iš darbo, paguodos jis ima ieškoti svetimos moters glėbyje ir nuobodžiaujančių draugų kompanijoje. Tačiau mažametėms dukroms reikia tėvo, o pavargusiai nuo atsakomybės naštos žmonai – vyro. Režisierius A. Blaževičius nedramatizuoja situacijos, o bando į ją pažvelgti originaliai ir su stipria ironija.

Filmą platina „Kino Pavasaris Distribution“. Filmą gamino „M-Films“ (Lietuva) ir „No Sugar Films“ (Lenkija). Filmą finansavo Lietuvos kino centras.

Jūsų interneto naršyklės versija yra per sena, todėl negalime Jums rodyti turinio.

Norėdami tęsti naršymą mūsų internetinėje svetainėje, prašome atsinaujinti savo naršyklę.

Atsiprašome už nepatogumus.