Drauge su Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“ kviečiame į seansą-diskusiją apie smurtą šeimoje

Statistika rodo, kad Lietuvoje daugiau nei pusė susituokusių porų išsiskiria. Paprastai skyrybos skaudžiau nei suaugusius užgriūva vaikus. Kaip taikiai pasidalinti vaiką ar vaikus, kai nelieka šeimos? Šis klausimas dažnai sukelia dar vieną bėdą – manipuliacijas ir kitas psichologinio, o gal net fizinio smurto formas. Festivalis „Kino pavasaris“ ir šiemet prisijungė prie Prezidentės saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“, tad kovo 5 d. 19 val. kviečia moteris į filmo „Sūnaus globa“ seansą-diskusiją apie saugią aplinką šeimoje.

Diskusijoje dalyvaus smurtą patyrusios ir prieglobstį Krizių centre radusios moterys, šiandien jau galinčios garsiai kalbėti apie patirtus išgyvenimus. Pokalbį moderuos projekto „Normalios bobos eina OUT“ iniciatorė Dovilė Filmanavičiūtė.

Išankstiniame festivalio seanse-diskusijoje dalyvaus ir Vilniaus miesto krizių centro direktorė, artimoje aplinkoje smurtą patiriančių moterų gynėja Nijolė Dirsienė, Paramos vaikams centro įkūrėja, pozityvios tėvystės mokymų pradininkė Lietuvoje, psichologė Aušra Kurienė.

Šiemet „Kino pavasarį“ kovo 15 d. atidarys sukrečianti prancūzų režisieriaus Xavier Legrand‘o psichologinė drama „Sūnaus globa“ (angl. „Custody“, pranc. „Jusqu'à la garde“), kurioje pasakojama apie tėvų kovą dėl nepilnamečio sūnaus globos. Meistriška, įtempta istorija primena žiūrovui apie visuomeniškas, gyvybes gelbstinčias pareigas.

Kovo 5 d. 19 val. kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ bus surengtas šio filmo išankstinis seansas ir pratęsta jame keliamiems klausimams skirta minėta diskusija. Bilietai į seansą – http://bit.ly/2FR2U4R.

„Prancūzijoje kas dvi su puse dienos viena moteris miršta nuo savo vyro rankos. Dažniausiai tokia tragedija įvyksta prieš ar po to, kai prasideda skyrybų procesas. Tokių situacijų kiekvienas atrasime ir savo kaimynystėje, kiekvienas galime prisidėti, kad jų būtų kuo mažiau arba visai neliktų. „Sūnaus globa“ tik įrodo, kad labai daug kas priklauso nuo mūsų pilietinės pozicijos – likti pasyviais stebėtojais ar prisiimti atsakomybę ir pasiūlyti pagalbą“, – įsitikinęs diskusijai besiruošiantis festivalio „Kino pavasaris“ vykdantysis direktorius Algirdas Ramaška.

Venecijos kino festivalyje už geriausią režisūrą ir debiutą apdovanotos dramos „Sūnaus globa“ išankstiniai seansai kovo 5 d. 19 val. taip pat vyks Kaune ir Klaipėdoje.

Prie kampanijos „Už saugią Lietuvą“ prisijungęs „Kino pavasaris“ kviečia ir į kitus jautrias bei skaudžias šeimos problemas nagrinėjančius filmus:

  • į tarp Pakistano religinių dogmų ir Norvegijos vakarietiškų malonumų atsidūrusios paauglės ir jos šeimos istoriją „Ką žmonės pasakys“ („What Will People Say“, rež. Iram Haq);
  • į psichologinį trilerį „Vienintelis vaikas“ („Last Child“, rež. Shin Dong-seok) apie šeimą, kuri nežino, kaip elgtis su berniuku, dėl kurio žuvo jų sūnus;
  • į Giedrės Beinoriutės ekranizaciją pagal Lauros Sintijos Černiauskaitės romaną „Kvėpavimas į marmurą“, kurioje gvildenama jautri įsivaikinimo tema;
  • į lenkišką Kūčių vakarienę „Tyli naktis“ („Silent Night“, rež. Piotr Domalewski), taip atpažįstamą emigracijos bangos paveiktai, dažnai pykčių per retus giminės susitikimus neišvengiančiai Lietuvai.

Visa 2018 m. „Kino pavasario“ filmų programa http://kinopavasaris.lt/lt/programa.

Apie festivalį:

23-iasis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ vyks 2018 m. kovo 15–29 dienomis. Praėjusiais metais „Kino pavasaris“ pritraukė 114 250 žiūrovų, tad yra didžiausias kino renginys Lietuvoje ir vienas ryškiausių kino festivalių Rytų Europoje. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.