kovo 16–26d.

Naujienos

„Kino karavano“ kelionė po Lietuvą baigiasi: savaitgalį Birštone vyks paskutiniai seansai

Didžiausia vasaros kino ekspedicija „Kino karavanas“, šį sezoną aplankiusi 40 Lietuvos miestų ir miestelių bei pritraukusi daugiau nei 10 tūkstančių žiūrovų, savo kelionę baigia Birštone, kur rugsėjo 2–3 dienomis vyksiančio vienintelio Lietuvoje diskusijų festivalio „Būtent!“ metu lankytojai dar suspės pamatyti labiausiai žiūrovų pamėgtus filmus – geriausią „Kino pavasario“ komediją „Gerasis bosas“ ir lietuvių režisierės Giedrės Žickytės dokumentinį pasakojimą „Šuolis“.

„Kino karavano“ organizatoriai džiaugiasi, kad per devynerius projekto metus užaugo ne tik didelis ištikimų projekto lankytojų būrys – kasmet į kino kelionę leidžiasi vis daugiau komandos narių, norinčių ne tik geriau pažinti žiūrovus, aplankyti įdomius Lietuvos kampelius, bet ir netikėtoje erdvėje naujai pamatyti kino salėje žiūrėtus filmus.

„Labai dažnai girdžiu, kad lauko kino teatre žiūrimos juostos įgauna naujų, papildomų atspalvių ir prasmių“, – sako „Kino pavasario“ vykdomasis direktorius Konradas Kazlauskas. – Tačiau ne mažiau svarbus yra pažinimo, atradimo aspektas – tokiose išvykose mes visi galime pasijusti šiek tiek turistais: pavyzdžiui, šalia Sasnavos atrasti Eifelio bokštą, o Molėtuose pamatyti molitus – atskirą šio miesto valiutą. Jau nekalbu apie susitikimus su vietos gyventojais ir jų metu užsimezgančius gražius dialogus, leidžiančius kurti tai, kas svarbiausia: bendruomenę ir pasitikėjimą vienas kitu, bei pripildančius mūsų veiklą dar didesnio prasmės pojūčio.“

 

 

12 kino savaičių ir pokalbiai po atviru dangumi

Šią vasarą „Kino karavano“ metu po Lietuvą keliavo 20 filmų, tarp kurių – G.Žickytės dokumentinė istorija „Šuolis“, bene geriausia „Kino pavasario“ komedija tituluotas „Gerasis bosas“, animacinis filmas visai šeimai „Drakonas ir strazdanotoji gražuolė“, žiūroviškiausia „Kino pavasario“ juosta išrinktas „Blogiausias žmogus pasaulyje“, drama apie ateitį „Kas buvome mes“, poetiška istorija apie praradimą, atmintį, nuostabą ir vaizduotę mergaitės akimis „Mažytė mama“, draugelių komedija „Toro", neįprastas kelio filmas-pasaka „Viskas bus kitaip“ ir kiti.

„Per 12 projekto savaičių skirtinguose Lietuvos kampeliuose įvyko ir kelios dešimtys susitikimų, atvirų pokalbių su aktoriais, režisieriais, laidų vedėjais ir kitais aktyviais visuomenės atstovais, kuriuose buvo nagrinėjamos gyvenimo kokybės, atsakomybės prieš mus supančią aplinką, vartotojiškumo ir tvarumo temos. Vertinga, kad keliaudamas kinas ir suteikė kokybiško laisvalaikio galimybę, ir skatino labiau rūpintis visų mūsų ateitimi“, – sako projekto partnerės „Ignitis grupės“ tvarumo vadovas Valentas Neviera.

Šį savaitgalį lauko kino ekranas kils jau 40-ąjį kartą – rugsėjo 2-3 dienomis, Birštono Vytauto parke, pievoje šalia Vytauto Didžiojo paminklo, vyks paskutiniai šių metų „Kino karavano“ seansai. Prieš juos žiūrovai kviečiami į filmus praplečiančius susitikimus: penktadienį, 21 valandą, vyks pokalbis su dr. Audrone Nakrošiene „Vadovas irgi žmogus“ (diskusiją ves Algirdas Ramaška), o šeštadienį, 19 valandą 30 minučių, prieš filmo „Šuolis“ seansą, visi kviečiami dalyvauti susitikime su dr. Mariumi Ėmužiu, kalbėsiančiu apie „Lemtingą šuolį į Vakarus“ (pokalbio moderatorė Ieva Pačkauskaitė).

Daugiau informacijos apie Birštono seansus rasite čia. Visi „Kino karavano“ seansai – nemokami.

 

 

„Kino karavanas“ įgyvendinamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūra“ lėšomis. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras

Jūsų interneto naršyklės versija yra per sena, todėl negalime Jums rodyti turinio.

Norėdami tęsti naršymą mūsų internetinėje svetainėje, prašome atsinaujinti savo naršyklę.

Atsiprašome už nepatogumus.