balandžio 30 - gegužės 6 d.

Naujienos

„Kino karavano“ rugpjūtis: nemokami seansai trečiadieniais – Marijampolėje, ketvirtadieniais – Alytuje

Festivalio „Kino pavasaris“ ir partnerio TV3 organizuojamas vasaros projektas „Kino karavanas“ tęsia kino kelionę po Lietuvą. Keturis rugpjūčio trečiadienius nemokami tokių filmų kaip „Parazitas“ ir „Kristaus kūnas“ seansai vyks Marijampolės Poezijos parke, o du ketvirtadienius – Alytaus Jaunimo parke.

Prie Palangos tilto startavęs „Kino karavanas“ per liepą surengė 14 seansų, kuriuose apsilankė maždaug 3 500 žiūrovų. Rugpjūtį „Kino karavanas“ be minėtos Marijampolės ir Alytaus, aplankys Gargždus ir Švenčionis.

Ryškiausi metų filmai

Kassavaitinius vasariškus seansus rugpjūčio 5 dieną Marijampolėje pradės keturiais „Oskarais“, „Auksine palmės šakele“ ir dar keliais šimtais apdovanojimų įvertintas „Parazitas“. Filmas nepalieka abejingų – dėl meistriškos režisūros ir įtempto, nenuspėjamo siužeto žiūrovų pakrikštytas „šaltu dušu“. 

Alytuje šis filmas bus rodomas rugpjūčio 20 d. Kitą trečiadienį, rugpjūčio 12 d., šeimas į Marijampolės Poezijos parką pakvies labai šviesus filmas „Suteik man sparnus“. Tai pasakojimas apie berniuko ir jo tėčio ornitologo nuotykius mokant nykstančios rūšies žąsiukus skraidyti.

„Nuostabus, jautrus ir įkvepiantis“ – apie šių metų „Kino pavasario“ atidarymo filmą „Proksima“ sako žiūrovai. Tai drama apie misijai į Marsą besiruošiančią jauną moterį ir jos mažą dukrą, kurioms artėja ilgas išsiskyrimas. „Proksima“ Marijampolėje – rugpjūčio 19 d.

Seansų ciklą Marijampolėje rugpjūčio 26 d. užbaigs vienas ryškiausių keleto pastarųjų metų lenkų filmas „Kristaus kūnas“. Po šio filmo tiesiog neįmanoma užmiršti pagrindinio aktoriaus Bartoszo Bielenia. Filmą geriausiu išrinko šių metų „Kino pavasario“ žiūrovai. Alytuje „Kristaus kūną“ bus galima išvysti rugpjūčio 6 d., o Šiauliuose – rugpjūčio 15 d.

Laukiantiems seansų po atviru dangumi patariama sekti vietinę žiniasklaidą, „Kino karavano“ feisbuko paskyrą bei „Kino pavasario“ svetainėje talpinamas naujienas. Organizatoriai informuoja, kad kai kurių seansų metu žiūrovai bus fotografuojami, o nuotraukos naudojamos projekto komunikacijoje.

2020 m. „Kino karavano“ rugpjūčio maršrutas:

 • rugpjūčio 1 d. 21.30 val., Gargždų Jaunimo vasaros estrada, „Kristaus kūnas“;
 • rugpjūčio 5 d. 21.30 val., Marijampolės Poezijos parkas, „Parazitas“;
 • rugpjūčio 6 d. 22 val. Alytaus Jaunimo parkas, „Kristaus kūnas“;
 • rugpjūčio 12 d. 21 val., Marijampolės Poezijos parkas, „Suteik man sparnus“;
 • rugpjūčio 15 d. 21 val., šalia Šiaulių vandens pramogų parko „Fox Spot“, „Kristaus kūnas“;
 • rugpjūčio 19 d. 21 val., Marijampolės Poezijos parkas, „Proksima“;
 • rugpjūčio 20 d. 22 val. Alytaus Jaunimo parkas, „Parazitas“;
 • rugpjūčio 26 d. 20.30 val., Marijampolės Poezijos parkas, „Kristaus kūnas“;
 • rugpjūčio 30 d. Švenčionių miesto parkas, „Suteik man sparnus“;
 • rugpjūčio 30 d. Švenčionių miesto parkas, „Veidas“;
 • rugpjūčio 30 d. Švenčionių miesto parkas, „Vasara“.

„Kino karavano“ vasaros repertuaras https://kinopavasaris.lt/lt/kino-karavanas

Septintą kartą festivalio „Kino pavasaris“ organizuojamą projektą „Kino karavanas“ judėti į priekį skatina noras kokybišką, autorinį kiną padaryti lengvai prieinamą kuo platesnei, įvairaus amžiaus auditorijai, skirtingiems socialiniams sluoksniams. Projektą finansuoja Lietuvos kino centras.

Jūsų interneto naršyklės versija yra per sena, todėl negalime Jums rodyti turinio.

Norėdami tęsti naršymą mūsų internetinėje svetainėje, prašome atsinaujinti savo naršyklę.

Atsiprašome už nepatogumus.