Kino industrijos atstovų dėmesiui: „Meeting Point – Vilnius“ pranešėjai ir akreditacijos

Šiais metais vykstančiame „Kino pavasaryje“ tęsiama praėjusiais metais sėkmingai startavusi naujovė – visiems kino industrijos atstovams prieinama mokama festivalio akreditacija. Su ja kino profesionalai galės ne tik žiūrėti festivalio filmus, bet ir lankytis industrijai skirtame renginyje – konferencijoje „Meeting Point – Vilnius“ (toliau – MPV). Akreditaciją galima įsigyti iki kovo 27 d.: https://vp.eventival.eu/viff/2018/accreditation.

Akreditacijų tipai

Mokamos kino industrijos akreditacijos yra įprasta užsienio kino festivalių praktika, kuri įvairių sričių profesionalams suteikia galimybę apsilankyti renginiuose, į kuriuos jie nėra pakviesti dalyvauti su konkrečiu projektu.

Šiemet galima įsigyti dviejų tipų festivalio akreditacijas: akreditacija „Industrija“ galios tik konferencijoje MPV metu kovo 27–29 d.; akreditacija „Industrija + Kinas“ leis lankytis tiek MPV renginiuose, tiek filmų seansuose viso festivalio metu kovo 15–29 d.

Anksčiau – pigiau

Visą mėnesį iki kovo 9 d. akreditacijos kainuos pigiau: „Industrija“ – 50 eurų (trijų dienų industrijos renginys ir „networking“ vakarėliai); „Industrija + Kinas“ – 90 eurų (trijų dienų industrijos renginys, „networking“ vakarėliai ir neriboti festivalio kino seansai, įskaitant ir vykstančius festivalio pratęsimo metu).

Nuo kovo 10 d. akreditacija „Industrija“ kainuos 75 eurus, o „Industrija + Kinas“ – 150 eurų.

Įsigijusieji mokamas akreditacijas gaus dovanų „Kino pavasario“ maišelį ir katalogą.

Akreditacijas galima įsigyti iki MPV pradžios, t. y. kovo 27 d.: https://vp.eventival.eu/viff/2018/accreditation

Algirdas Ramaška ir Berlyno kino festivalio atstovas Rytų ir Vidurio Europai Nikolaj Nikitin
Algirdas Ramaška ir Berlyno kino festivalio atstovas Rytų ir Vidurio Europai Nikolaj Nikitin

Konferencija MPV – trys dienos su kino profesionalais

Sparčiai augantis tarptautinis industrijos renginys MPV kasmet sutraukia iki 300 kino industrijos svečių iš Lietuvos ir užsienio. Tris dienas kino profesionalai klausosi pranešimų aktualiomis audiovizualinio sektoriaus temomis, dalyvauja projektų pristatymo sesijose, uždarose filmų peržiūrose ir svarbiausia – pradeda pirmuosius bendrų partnerysčių pokalbius.

Šiais metais danų kultūros komunikacijos ir rinkodaros guru Christianas Have‘as kalbės apie debiutuojančių filmų pozicionavimą globalioje rinkoje. Kanadietė Wendy Bernfeld pasakos apie skaitmeninio turinio platformų galimybes. Jos tautietė Linda Beath pratęs pokalbį apie vientisos skaitmeninės rinkos iššūkius ir naujus verslo modelius. O festivalių strategė Kathleen McInnis išsamiai papasakos, kaip sustyguoti filmo festivalio išleidimą, suplanuoti tarptautinę festivalio premjerą ir paraleliai – asmeninę kūrėjo strategiją. Daugiau apie šių metų pranešėjus galite rasti http://kinopavasaris.lt/lt/pranesejai-2018

Kasmet vykstančioje kuriamų projektų sesijoje „Coming Soon“ pristatyti filmai sulaukia užsienio kino profesionalų dėmesio ir toliau sėkmingai dalyvauja bei pelno apdovanojimus tarptautiniuose kino festivaliuose. Vieni ryškiausių pavyzdžių: šiemet tarptautiniame Triesto kino festivalyje geriausiu filmu pripažinta lietuvių režisieriaus Arūno Matelio dokumentika „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“, Toronto kino festivalyje sėkmingą tarptautinę premjerą pradėjęs Eglės Vertelytės „Stebuklas“ ir į Berlyno kino festivalio konkursinę programą „Panorama“ ką tik atrinktas ukrainiečių filmas „When The Trees Fall“. Šių metų naujiena – „Coming Soon“ sesijoje prisistatys tik debiutuojantys kūrėjai.

2018 m. „Kino pavasario“ filmų programą rasite http://kinopavasaris.lt/lt/programa

Apie festivalį:

23-iasis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ vyks 2018 m. kovo 15–29 dienomis. Praėjusiais metais „Kino pavasaris“ pritraukė 114 250 žiūrovų, tad yra didžiausias kino renginys Lietuvoje ir vienas ryškiausių kino festivalių Rytų Europoje. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.