• PROGRAMA

Jau galima įsigyti „Meeting Point – Vilnius“ akreditacijas

Skelbiama mokamų tarptautinio kino industrijos renginio „Meeting Point – Vilnius“ (toliau tekste – MPV) akreditacijų registracijos pradžia. Sėkmingai prasidėjusi ir jau įsitvirtinusi festivalio „Kino pavasaris“ naujovė kino profesionalams suteikia galimybę ne tik lankytis industrijai skirtuose renginiuose, bet ir mėgautis festivalio filmais. Akreditacijų įsigyti galima iki kovo 18 dienos čia.

Akreditacijų tipai 

Mokamos kino industrijos akreditacijos įvairių sričių profesionalams suteikia galimybę lankytis renginiuose, į kuriuos jie nepakviesti dalyvauti su konkrečiu projektu. Tokia praktika įprasta daugelyje kino festivalių. Šiais metais siūloma įsigyti dviejų tipų festivalio akreditacijas: akreditacija „Industrija“ galios tik MPV renginio metu, balandžio 2–4 dienomis; akreditacija „Industrija + festivalis“ leis lankytis tiek MPV renginiuose, tiek filmų seansuose viso festivalio metu, kovo 21–balandžio 4 dienomis.

Kuo anksčiau – tuo pigiau 

„Early Bird“ tipo akreditacijos iki kovo 3 dienos kainuos pigiau: „Industrija“ – 50 eurų (trijų dienų trukmės industrijos renginys ir pažintiniai vakarėliai); „Industrija + festivalis“ – 90 eurų (trijų dienų trukmės industrijos renginys, pažintiniai vakarėliai ir neriboti festivalio kino seansai, įskaitant vykstančius per festivalio pratęsimą). 

Nuo kovo 4 dienos akreditacija „Industrija“ kainuos 70 eurų, o „Industrija + festivalis“ – 150 eurų. Visas šias akreditacijas už nurodytas kainas galima įsigyti iki kovo 18 dienos, vėliau akreditacijų kainos augs. 

Vėliausiai akreditacijų galima įsigyti iki kovo 30 dienos čia.

Naujienos MPV renginio programoje 

Šiais metais atsinaujino ne tik festivalio programos sudarytojų komanda, bet ir MPV sudėtis. Prie tarptautinio kino industrijos renginio vairo stojo didžiulę patirtį audiovizualiniame sektoriuje sukaupusi Europos kino akademijos narė Alessandra Pastore. Ji kartu su komanda žada įkvepiančių naujovių MPV programoje. Viena jų – programa „Talentų lizdas“, skirta atrasti ir skatinti jauniems profesionalams (kino kritikams, prodiuseriams, režisieriams) iš Baltijos regiono, Baltarusijos, Ukrainos ir Kaukazo šalių. 

Kaip ir kasmet, bus rengiamos specialios „Coming Soon“ ir „Industry Screening“ peržiūros ir diskusijos, skirtos ne tik apžvelgti aktualioms industrijos naujienoms, bet ir diskutuoti apie šio sektoriaus ateitį per „TOT – Talks on Tomorrow“ sesijas. 

Praėjusiais metais MPV sulaukė beveik 300 kino industrijos svečių iš Lietuvos ir užsienio. Detalesnė renginio programa ir svečiai bus paskelbti netrukus.

Apie festivalį: 

24-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ vyks 2019 m. kovo 21–balandžio 4 dienomis. Praėjusiais metais „Kino pavasaris“ pritraukė 116 551 žiūrovų, tad yra didžiausias kino renginys Lietuvoje ir vienas ryškiausių kino festivalių Rytų Europoje. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija