kovo 19 d. - balandžio 1 d.

Naujienos

Didžiulis pasaulio žiniasklaidos dėmesys projektui AEROKINAS – virš 400 publikacijų, 350 mln. auditorija

Šią savaitę Vilniaus oro uoste buvo atidarytas festivalio „Kino pavasaris“ organizuojamas patyriminių kino seansų ciklas „Aerokinas“. Žinia apie pirmą kartą istorijoje tokioje erdvėje, greta lėktuvų pakilimo ir nusileidimo takų, vykstantį autokiną itin plačiai sklinda tarptautinėje žiniasklaidoje. 

 

Šiandien fiksuojama virš 400 publikacijų, radijo laidų ir vaizdo reportažų, kur įvairiausiomis kalbomis minimas „Aerokinas“, Vilniaus kino festivalis, sostinės vardas ir jos oro uostas. Nuo tokių prestižinių kanalų kaip „The New York Times“, „BBC radio“ iki „Euronews“, ir „Frankfurter Algemeine Zeitung“. 

 

Šio ryto pašnekovas turi įdomų pasiūlymą, kuris padės atgauti geras emocijas“, – „Aerokino“ organizatorių ir festivalio „Kino pavasaris“ generalinį direktorių Algirdą Ramašką pristatė „BBC radio“ laidų vedėja Sharon Hemans. 

 

Statykitės mašiną šalia lėktuvo ir gero filmo: kino seansai ištuštėjusiame oro uoste“,  skelbia „The New York Times“ antraštė. Kitoje šio Amerikos žiniasklaidos lyderio žinutėje rašoma: „Krovininis lėktuvasruošiasi pakilimui Vilniaus oro uosto,kaivos už kelių šimtų metrų žmonės žiūri filmą mašinose, laikinai oro uosto perone įrengtame autokine.“ 

 

Lietuvos sostinė Vilnius nustebino šiuo metu populiarius autokino seansus pradėjusi organizuoti oro uosto teritorijoje!“, – rašoma tarptautiniame naujienų kanale „Euronews“. 

 

Anglų, italų, vokiečių, kinų kalbomis JAV, Didžiosios Britanijos, Kanados, Meksikos, Kinijos, Šveicarijos, Italijos žiniasklaidoje pasirodžiusios publikacijos pasiekė maždaug 350 milijonų auditoriją. 

Tarptautinė sėkmė visų kontinentų žiniasklaidoje tik įrodo „Aerokino“ unikalumą, tad labai kviečiu tai patirti. Kad žmonėms atsibodo būti namuose ir kad jie pasiilgę kokybiškų pramogų, rodo sparčiai besipildantys pirmojo savaitgalio seansai“, – rezultatais džiaugiasi A. Ramaška. 

 

Pasak „Aerokino“ partnerio, Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“, atstovų, tokia tarptautinė sklaida yra viena didžiausių, lyginant su kitomis Vilniaus žiniomis ir projektais, apie kuriuos rašė užsienio žiniasklaida.  

 

Vilniaus oro uoste „Kino pavasario“ įkurtas „Aerokinas“ yra ne tik kūrybiškas ir drąsus, bet ir tiksliai mūsų laiko dvasią atspindintis projektas. Manau, kad tai lėmė didžiulį jo populiarumą užsienio žiniasklaidoje. Džiaugiamės bendru darbu su projekto organizatoriais ir galimybe pristatyti Vilnių kaip miestą, kuris krizės akivaizdoje yra tvirtas, inovatyvus ir kūrybiškas“, – sako „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė 

 

A. Ramaškos teigimu, kultūra ir kūrybiškumas yra raktas į šalies, miesto vardo populiarinimą, kultūrinio turizmo skatinimą, o kai kuriais atvejais ir didžiulė pagalba šalies ekonomikai: „Dar kartą įrodėme, kad esame kūrybiški ir gebame kokybiškai dirbti bet kokiomis sąlygomis. Šį potencialą galima panaudoti bendram tikslui sėkmingai bendradarbiaujant tiek su valstybinėmis institucijomis ir nevyriausybinėmis organizacijomistiek su privačiomis iniciatyvomis. Taip gimsta patys įspūdingiausi projektai, o šalis tampa įdomi pasauliui.“ 

Pirmąjį savaitgalį – „Oskarų“ laimėtojai ir  nominantai  

 

Pirmąjį projekto savaitgalį, gegužės 1–3 dienomis, vyks dieniniai šeimų, vakariniai ir vidurnakčio seansai, kuriuose bus rodomi „Oskarais“ apdovanoti ar jiems nominuoti filmai.  

 

Žiūrovai bus kviečiami išvysti animacijos „Oskarų“ nominantus „Moliūgėlio gyvenimas“ (režClaude Barras, 2016) ir „Mano mažoji sesutė Mirai“ (režMamoru Hosoda, 2018). 

 

Penktadienio vidurnakčio seanse bus galima išvysti pašėlusį neįprastos romantikos ir skandinaviško folkloro mišinį „Riba“ (rež. Ali Abbasi).   

 

Šeštadienį bus galima pamatyti šių ir praėjusių metų „Kino pavasario“ žiūroviškiausias juostas „Kristaus kūnas“ (režJan Komasa) ir „Kafarnaumas“ (režNadine Labaki), o vakariniame seanse – „Auksinę palmės šakelę“ nuskynusią, meistrišką socialinę satyrą iš Švedijos „Kvadratas“ (režRuben Östlund). 

 

Sekmadienio seansuose – taip pat „Auksine palmės šakele“ apdovanoti Vagiliautojai, „Oskaru“ už geriausią moters vaidmenį, kurį sukūrė žavioji Isabel Huppert, įvertinta drama „Ji“ (režPaul Verhoeven) ir vokiečių hitas „Tonis Erdmanas (režMaren Ade). 

Pasirūpinta saugumu 

 

Aerokino“ seansų metu bus užtikrintas saugumas žiūrovų sveikatai – viso seanso metu žiūrovai bus prašomi neišlipti iš savo automobilių, bilietais prekiaujama tik internete. Reikalui esant, bus leidžiama atsidaryti automobilių langus, tačiau privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.  

 

Rūpinantis gamta, žiūrovai bus raginami seansų metu išjungti mašinų žibintus ir variklius.  

 

Bilietai į „Aerokino“ seansus: https://bit.ly/2Y8UWPq. Automobilių skaičius į kiekvieną seansą yra ribotas. 


 

Apie „Kino pavasario“ patyriminį projektą „Aerokinas 

AEROKINAS – kelionė prasideda“ – 2020 metų gegužę vyksiantis naujas „Kino pavasario“ projektas. Tai Vilniaus oro uosto perone organizuojamų patyriminių seansų ciklas. Seansų žiūrovai filmus stebės iš savo automobilių dideliame lauko ekrano. 

Jūsų interneto naršyklės versija yra per sena, todėl negalime Jums rodyti turinio.

Norėdami tęsti naršymą mūsų internetinėje svetainėje, prašome atsinaujinti savo naršyklę.

Atsiprašome už nepatogumus.