• FILMAI

Vidos filmų rekomendacijos

Festivalio direktorė

Netikėta meilė / An Unexpected Love

METŲ ATRADIMAI

Mano kartos filmas. Istorija apie tuščio lizdo sindromą, apie tai, ką veikti dviese, kai namuose nelieka vaikų. Nurodinėti jiems, kaip gyventi iš toli? Susirasti meilužį? O gal pamėginti iš naujo įžiebti išblėsusią ugnį? Vienareikšmiškai – mano filmas!

Vasara / Summer

MEISTRAI

Retro pasakojimas apie legendą. Mums, vyresniesiems, primenantis laiką, kai už laisvę buvo kovojama dainomis. Jaunuosius žiūrovus, neabejoju, pakerės itin moderni forma ir atmosfera, šiek tiek primenanti dabartinius laikus. Ir muzika, žinoma!

Kafarnaumas / Capernaum

FESTIVALIŲ FAVORITAI

Kaip išgyventi, kai griūva pasaulis? Kai tau vos dvylika, o reikia pasirūpinti ne tik savimi, bet ir mažąja sesute. Mažojo aktoriaus vaidyba tokia įtikinama, kad, rodos, žiūri dokumentiką. Vaikai lengvai užbūrė Kanų kino festivalio žiuri, ji filmui skyrė specialųjį prizą.

Vagiliautojai / Shoplifters

MEISTRAI

Liūdnas, bet labai šviesus filmas, nuskynęs pagrindinius Kanų kino festivalio laurus. Ir vėl vaikai, kurių varginanti kasdienybė persipynusi su džiaugsmu, solidarumu, tyra draugyste ir svarbiausiomis gyvenimo vertybėmis. Filmo kadras, kai mažieji herojai pirmą kartą išvysta jūrą, manęs nepalieka, štai, jau keletą mėnesių.

 

Putino liudininkai / Putin's Witnesses

MEISTRAI

Įspūdinga dokumentika apie žmogų, siekiantį savo svajonės ir tapusį tos svajonės įkaitu. Ką daryti, kai kelio atgal nebėra? Kai vartai užsiveria? Man valdovo tirono problema kine pasirodė labai įdomi.

Iki dugno / Playing hard

FESTIVALIŲ FAVORITAI

Šį filmą norėčiau paskirti visoms išėjusioms ir visoms kenčiančioms moterims. Juk tokių yra daugybė ir Lietuvoje. Filmo pavadinimas – simbolinis: kai geri iki dugno, iki dugno ir eini. Jei kam atrodo, kad alkoholikėmis tampa tik gyvenimo paraštėse atsidūrusios moterys, teks savo suvokimą pakeisti, nes geria teisėjos, gydytojos profesorės ir studentės.

Išgyventi vasarą / Summer Survivors

EUROPOS DEBIUTŲ KONKURSAS

Labai norėčiau, kad šią puikią istoriją kine pamatytų kuo daugiau žmonių ir Lietuvoje, ne tik kino gerbėjai užsienio festivaliuose. Šis kelio filmas yra šviesus, o istorija apie prie jūros keliaujančią trijulę ir jų Vasaros gatvės demonus – kupina vilties.

Panikos ataka / Panic attack

FESTIVALIŲ FAVORITAI

Tiesą sakant, man buvo naujiena, kad jos egzistuoja. Tik pažiūrėjusi filmą pradėjau klausinėti, ogi – tikrai! Filmas mane įsuko į netikėtų, juokingų įvykių sūkurį, kuriame kasdienybė virsta tikra, juoduoju humoru pagardinta koše.

Andželo istorija / Angelo

KRITIKŲ PASIRINKIMAS

Kostiuminių filmų gerbėjams. Ir tiems, kurie senose istorijose dairosi šios dienos atspindžių. XVIII amžiaus problemos gyvos ir šiandien, visuomenė vis dar mokosi priimti svetimą. Ką slepia prabanga tviskantys aukštuomenės rūmai ir įmantrių drabužių klostės? Režisūra čia tikra istorija paremtą pasakojimą kilstelėja į įdomaus, stilingo kino lygį.

Pasaulis priklauso tau / The World Is Yours

FESTIVALIŲ FAVORITAI

Vincento Casselio ir Isabellės Adjani gerbėjams. Gal kiek jaunesniems nei aš. Fantastiškas humoras, ne mažiau įspūdinga muzika, Paryžiaus vaizdai, kriminalinis prieskonis ir svaiginantis filmo tempas. Lyg būtum atsidūręs populiariame gatvės muzikos vaizdo klipe.