• FILMAI

Stefanijos filmų rekomendacijos

Festivalio vizualinio identiteto „Kai sustoji – pabunda vaizduotė“ kūrėja

Išgalvota žemė / A Land Imagined

FESTIVALIŲ FAVORITAI

Filmas iš tolimojo Singapūro savo vizualiu stiliumi primena Wong Kar Wai’aus „Čunkingo ekspresą“. Šis mistinis trileris pelnė pagrindinį prizą „Auksinį leopardą“ Lokarno kino festivalyje.

Kafarnaumas / Capernaum

KRITIKŲ PASIRINKIMAS

Tai vienas geriausių mano 2018 metais matytų filmų, kurį sukūrė režisierė iš Libano. Pasaulyje labai svarbi nereikalingų vaikų tema meistriškai atskleidžiama per vieno berniuko stiprybės ir žmogiškumo prizmę. Filmas įvertintas Kanų kino festivalio specialiuoju žiuri prizu.

Didžioji žuvis / Manta Ray 

METŲ ATRADIMAI

Filmas primena Lietuvoje sutikto tailandiečių režisieriaus Apichatpongo Weerasethakulo kūrybą. Tai daugiasluoksnis, simbolinis ir be galo humanistinis pasakojimas apie draugystę, kuriuo norima atkreipti dėmesį į pavojingą rohinjų, labiausiai persekiojamos tautos, padėtį neturint savo valstybės.

Vagiliautojai / Shoplifters

MEISTRAI

Japonų kino meistras Hirokazu Kore-eda man puikiai pažįstamas iš filmų „Stebuklas“, „Koks tėvas, toks ir sūnus“. Šį kartą jis pasakoja šviesią, šmaikščią ir jautrią istoriją apie šeimą. Filmas Kanų kino festivalyje buvo pripažintas geriausiu.

Gražus sūnus / Beautiful Boy

FESTIVALIŲ FAVORITAI

Tėvo ir sūnaus istorija pasakojanti apie kovą su priklausomybe. Jautri drama apie nenuleistas rankas, tikėjimą ir supratimą.  Labai svarbi istorija visiems tėvams ir vaikams. Tėvams, kad patikėtų jog visada yra likę prasmės padėti ir suprasti savo vaiką. Vaikams, kad patikėtų jog kokie kartais nejautrūs tėvai bebūtų, jie vieninteliai gali rasti jėgų mus ištempti iš liūno.
 

Išgyventi vasarą / Summer survivors

EUROPOS DEBIUTŲ KONKURSAS

Nekantriai laukiu šio lietuviško filmo, kuriame nusifilmavo nuostabūs jauni aktoriai, premjeros. Tai jautrus ir gražus kelio filmas, kalbantis apie mano kartai labai aktualias temas: psichologines ligas ir dar laisvas širdis, kuriose yra vietos naujai meilei.

Vis dar filmuoja / Still Recording

METŲ ATRADIMAI

Rodos, tai rimčiausia „Kino pavasario“ juosta, kurią rinkčiausi, jei galėčiau pažiūrėti tik vieną filmą, nes jį būtina pamatyti. Tai unikali dokumentinė medžiaga iš Sirijos, leidžianti išvysti neperdirbtą realybę iš vietos, kur ir šiandien žmonių rankomis vykdoma didžiausia pasaulyje tragedija.

Žmogus, kuris visus nustebino / A Man Who surprised Everyone

METŲ ATRADIMAI

Igoris gyvena Rusijos glūdumoje ir vieną dieną sužino, kad serga vėžiu, jam gyventi liko vos du mėnesiai. Beprarasdamas viltį, jis griebiasi netikėto kovos su liga būdo – tampa moterimi. Tokia netikėta siužeto linija be galo intriguoja – turėtų būti labai įdomus filmas.

Neliesk manęs / Touch Me Not

EUROPOS DEBIUTŲ KONKURSAS

Berlyno kino festivalį pernai laimėjęs filmas tyrinėja seksualinės tapatybės, seksualumo klausimus ir kalba apie intymumo vaidmenį mūsų gyvenime. Filmas laužo bet kokias normas ir tabu, kurias jau seniai turėjome peržengti kelyje į savęs pažinimą.

Kodėl mes kūrybingi? / Why Are We Creative?

FESTIVALIŲ FAVORITAI

Daugiau nei 30 metų filmuotame reklamos pasaulio legendos H. Vaske filme į viena paprastą, bet tuo pačiu ir neatsakomą klausimą atsako Davidas Bowie, Björk, Wimas Wendersas, Jimas Jarmuschas, Davidas Lynchas, Marina Abramović, Dalai Lama ir kiti. Tai kodėl mes esame kūrybingi?