Santos filmų rekomendacijos

Vyr. programos sudarytoja

Taksimo pokeris / Taksim Hold'em

EUROPOS DEBIUTŲ KONKURSAS

Labai linksma kamerinė drama ir visai kitoks Turkijos filmas. Šmaikštūs dialogai ne tik privers nusijuokti, bet ir susimąstyti apie dabartinį pasaulį, kuris beveik visas persikėlė į socialinius tinklus ir mobiliuosius telefonus.

Bokštas. Šviesi diena / Tower. A Bright Day

METŲ ATRADIMAI 

Vienas drąsiausių praėjusių metų lenkų debiutų. Jauna režisierė tobulai naudoja montažą ir garsą draminei įtampai didinti. Vienos šeimos istorija, vidinės baimės, paranoja, nuoskaudos šiame filme įgauna kinematografinių siaubo elementų.

Mutafukaz / Mutafukaz

METŲ ATRADIMAI

Kas gali būti įdomiau už originalų animė ir juodąjį humorą? Jų sintezė. Jei mėgstate animacinius serialus „Pietų parkas“, „Simpsonai“ ir kt., jei mėgstate Q. Tarantino – šis filmas puikus visko derinys. O dar iš filmo konteksto staiga iškrintantys absurdiški epizodai...

Tolyn į kosmosą / The Farthest

METŲ ATRADIMAI

Nežinau, kaip jus, bet mane visada traukė kosmosas. Vaikystėje svajojau tapti kosmonaute, dabar gailiuosi, kad pasirinkau ne tą profesiją. Filmas – ne tik įspūdingi vvaizdai, bet ir egzistencinė mūsų pačių odisėja.

Vienintelis vaikas / Last Child

METŲ ATRADIMAI

Seniai nemačiau tokios įtemptos debiutinės dramos. Gebėjimo preciziškai pamažu brandinti veikėjus ir įtampą galėtų pasimokyti ne vienas įgudęs režisierius. Po šio filmo suprasite, kad gyvenimas nėra tik dvi spalvos. Manau, ši drama bus viena lankomiausių festivalyje.

Meilės širdis / A Heart of Love

FESTIVALIŲ FAVORITAI

Pamačiau šį filmą pernai Vroclavo kino festivalyje ir iki šiol labai ryškiai prisimenu. Jei jums patinka šiuolaikinis menas, kamuoja kūrybinės, egzistencinės krizės, esate ir atidus kitiems, ir egoistas, manote, kad esate miesto žmogus – filmas jums. Be to, scenarijų parašė Robertas Bolesto – praėjusių metų „Kino pavasario“ nugalėtojo „Paskutinė šeima“ scenaristas.

Žudikė Marlina. Keturių veiksmų istorija / Marlina the Murderer in Four Acts

FESTIVALIŲ FAVORITAI

Vesternas ir trileris su juodojo humoro elementais. Marlina – ne iš kelmo spirta: atkeršys savo skriaudėjams taip, kad maža nepasirodys. Visoms, kurios mano, kad moterys turi teisę į savo kūną, savarankišką gyvenimą ir svarbiausia, kad moteris irgi yra ŽMOGUS.

24 kadrai / 24 Frames

MEISTRAI 

Jei pernai matėte Kiarostami retrospektyvą, turite pasižiūrėti ir paskutinį jo darbą, kurio nespėjo baigti. Tai eksperimentinis filmas, sudarytas iš 24 atskirų filmukų. Jei pasiduosite režisieriaus magijai, kiekvienas iš filmo išsinešite savo kadrą.

Įniršio pabaiga / Outrage Coda

MEISTRAI

Jei mėgstate žanrinį kiną, šiuo atveju – filmus apie gangsterius, tikrai nenusivilsite, o iš malonumo net galite pradėti nesąmoningai čepsėti. Takeshi Kitano yra japonų Francis Fordas Coppola, o žavisi juo ir tokie grandai kaip Quentinas Tarantino ar Stevenas Spielbergas.

Veidas / Mug

MEISTRAI

Pamačiau šį filmą dar prieš Berlyno kino festivalį ir nenustebau, kad jis buvo apdovanotas Didžiuoju žiuri prizu. Režisierė profesionaliai ir „iš esmės“ kritikuoja savo visuomenę, pašiepia ją, šaržuoja, bet nesukuria banalaus kūrinio. Jai nėra nieko švento (gerąja prasme), o mes vis dar esame apsistatę stabais.