• FILMAI

Rimanto filmų rekomendacijos

Filmų platinimo Lietuvoje koordinatorius

Vasara / Summer

MEISTRAI

Rekomenduoju ne tik dėl to, kad filmas nuostabiai vizualus, jo stulbinamas garso takelis, puikūs aktoriai ir t. t. Labiausiai rekomenduoju dėl vienos nepakartojamos scenos, kuri po filmo peržiūros nepaliauja maloniai suktis mintyse. Tikiu, kad kiekvienas rasite šiame filme savo nepakartojamą sceną.

Vasaros paukščiai / Birds of Passage

KRITIKŲ PASIRINKIMAS

Prieš kelerius metus rodėme užburiančią odisėją „Gyvatės apkabinimas“. Į šio filmo seansus netilpo visi norintys. Naujasis šio filmo kūrėjų darbas, nufilmuotas 35 mm juosta, nukels į 8-ojo dešimtmečio Kolumbiją, kur suklestėjęs marihuanos eksportas paprastus vietos ūkininkus pavertė nuožmiais verslininkais.

Vagiliautojai / Shoplifters

MEISTRAI

Džiugu, kad šį Kanų „Auksinės palmės šakelės“ laimėtoją išvys žiūrovai visuose 19 miestų, kur vyks šių metų „Kino pavasaris“. Japonų meistras Hirokazu Kore-eda dar kartą įrodys, kad laimė, meilė artimui ir pilnatvės jausmas neturi nieko bendro su materialine gerove. Kinas iš didžiosios K.

Dvilypiai gyvenimai / Double Lives

MEISTRAI

Prancūzų režisieriaus Oliviero Assayaso gerbėju tapau pamatęs jo nuostabų filmą „Po gegužės sukilimo“ (2012). Naujausias filmas – subtili komedija apie meną, meilę, neištikimybę ir vidutinio amžiaus krizę su nepakartojamu aktorių kolektyvu. Puikus pasirinkimas jaukiam vakarui.

Matangi / Maya / M.I.A.

KRITIKŲ PASIRINKIMAS

Maniau, kad nesu girdėjęs šios iš Šri Lankos kilusios hiphopo / popžvaigždės. Bet filmui įpusėjus supratau, kad esu vienas iš tų 148 milijonų kažkada mačiusių jos dainos „Paper Planes“ klipą „Youtube“. Pažiūrėję filmą, iš arti susipažinsite, susižavėsite ar net įsimylėsite šią asmenybę.

Putino liudininkai / Putin's Witnesses

MEISTRAI

1999 metų gruodžio 31 dieną pasaulis skaičiuoja paskutines II-ojo tūkstantmečio minutes, o tuo metu Rusijoje dviguba šventė – B. Jelcinas atsistatydina ir savo įpėdiniu paskiria jauną ir ambicingą V. Putiną. V. Mansky tuo metu buvo pasamdytas filmuoti visus minėtus įvykius. Pagrindinius šių įvykių dalyvius išvysite iš labai arti.

Aš nenoriu miego / I Can't Sleep

RETROSPEKTYVA

Sovietinis automobilis rieda 9-ojo dešimtmečio Paryžiaus gatvėmis. Už užpakalinio automobilio stiklo užkištas ženklas „Lietuva“, o prie vairo su smilkstančia cigarete lūpose sėdi jauna mergina, į Prancūzijos sostinę atvykstanti su didelėmis svajonėmis. Filmą žiūrėjau prieš 7–8 metus, bet įspūdžiai gyvi iki šiol.

Išgyventi vasarą / Summer survivors

EUROPOS DEBIUTŲ KONKURSAS

Džiaugiuosi, kad Lietuvoje vis dažniau pradedama kalbėti apie depresija sergančių žmonių problemas. Tikiu, kad šis stiprus debiutinis filmas paskatins dar atviresnes ir jautresnes diskusijas, didins visuomenės sąmoningumą šiuo klausimu.

Second Hand

METŲ ATRADIMAI

Šiame savotiškai liūdname, o kartu ir komiškame dokumentiniame filme išvysite, kokiu neįtikėtinu verslu užsiima mūsų tautiečiai Didžiojoje Britanijoje. Ir galbūt kitomis akimis pažvelgsite į „Humanoje“ įsigytą megztinį. Patiks pjesės ir spektaklio „Išvarymas“ gerbėjams.

Rūgštus miškas / Acid Forest

KRITIKŲ PASIRINKIMAS

Šis maloniai nustebinęs visais aspektais nepriekaištingas filmas rodo kitą medalio pusę, nei pernykštį festivalį uždariusi M. Survilos „Sengirė“, kur gamta stebima žmogaus akimi. Ką apie save girdi kormoranai, kai Kuršių nerijoje esančią jų koloniją aplanko turistai iš Lietuvos ir viso pasaulio?