kovo 19 d. - balandžio 2 d.

Naujienos

„Jaunųjų programerių“ pasirinkimas

Karštis / The Fever

FESTIVALIŲ FAVORITAI

Šis filmas primena dokumentiką. Per jautrų siužetą, gamtos vaizdus ir garsus jis atveria žiūrovui naują, dar nepažintą Brazilijos čiabuvių gyvenimą: jų darbą, kultūrinę asimiliaciją, kartų skirtumus, o svarbiausia – namų ilgesį. (Gintarė Švedaitė)

Karštis
2019 / Brazilija, Prancūzija, Vokietija / rež. Maya Da Rin
The Fever
A Febre

Andrejus Tarkovskis: kinas kaip malda / Andrey Tarkovsky. A Cinema Prayer

KRITIKŲ PASIRINKIMAS

Didingas grožis ir prasmė. Tikriausiai tai žodžiai, kuriais galime apibūdinti vieną paveikiausių filmų apie Kūrėją, atveriantį naują kino visatą kiekvienam stebinčiam šį dokumentikos šedevrą. Tai ne tik estetinį pasigėrėjimą sukelianti, bet ir nostalgiškos nuotaikos persmelkta kino juosta, leidžianti trumpam pasinerti į bene garsiausio rusų režisieriaus gyvenimą. (Karina Gervytė)

A. Tarkovskis savo filmuose gilindavosi į kitų žmonių, neretai kūrėjų, vidinius pasaulius, tačiau pagaliau turime galimybę ir patys artimiau susipažinti su bene garsiausiu XX amžiaus kino režisieriumi ir geriau suprasti jo nesenstančias idėjas. Ši dokumentika yra pripildyta pačiam A. Tarkovskiui būdingo simbolistinio polėkio, filosofijos ar net metafizikos, ir tai padės atrasti ryšį su šiuo kūrėju net ir visai naujai kartai. (Valentas Aleksynas)

Andrejus Tarkovskis: kinas kaip malda
2019 / Italija, Rusijos Federacija, Švedija / rež. Andrey A. Tarkovsky
Andrey Tarkovsky. A Cinema Prayer

Kristaus kūnas / Corpus Christi

KRITIKŲ PASIRINKIMAS

Svajonės ir tikrovės su aistra nesutapimai. Būtent apie tai yra ši lenkų drama, kurioje kalinčio jaunuolio Danielio tikslas yra tapti kunigu. Skamba neįmanomai? Vis dėlto kai pagrindinis veikėjas yra drąsus ir impulsyvus, filmas visada nukelia jį į daug dviprasmiškų, nejaukių situacijų. Danielio išradingumas ir išsišokimas istoriją vysto, kol pats supranti, kad tapai tos įspūdingos įtemptos psichologinės vieno žmogaus kovos su gyvenimu liudininku. (Deividas Ankudovičius)

Pažįstamame blankiame kraštovaizdyje pinasi individualistinė vidinė drama ir kolektyvinės pasąmonės veikiamos bendruomenės gyvenimas. Juostoje drąsiu žvilgsniu tyrinėjama suklydusio jaunuolio moralė ir siekis gauti atpirkimą, kuriuo paremtos kaltės, blogio egzistavimo dėl gėrio, atleidimo temos. Ironija, tampanti filmo vedamąja mintimi, palieka daug vietos diskusijai, o šios vengia konservatyvia krikščioniška pasaulėvoka užauginta sąmonė. (Ūla Danielė Kylli)

Kristaus kūnas
2019 / Lenkija, Prancūzija / rež. Jan Komasa
Corpus Christi
Boże Ciało
Žiūrėk filmą namuose

Neįgarsintos mintys / My Thoughts Are Silent

EUROPOS DEBIUTŲ KONKURSAS

Palikti įspūdį gali jau vien absurdiškai komiški visiems įsimenantys kadrai, tačiau tuo neapsiribojama. Per itin nejaukų humorą ir aukštesnį nei du metrai vaikiną režisierius perteikia ir daug kam aktualią tematiką, tokią kaip jauno žmogaus santykis su šeima ir kūrybinės kančios. Pagrindinio veikėjo kitoniškumas neabejotinai sudomins, o juokingas ukrainietiškos aplinkos panašumas į lietuvišką tik dar labiau privers žiūrovą susitapatinti su filmu. (Saulė Augustinaitė) 

Tai yra tarsi šiuolaikinio jauno menininko paveikslas, rodantis garsaus ambicingo režisieriaus bandymą atrasti kelią sėkmės link ir turintis minčių apie tai, koks svarbus yra ryšys tarp mamos ir sūnaus bei kaip lengvai jis gali palaužti žmogų, kai yra nesklandus. Subtilus filmo humoras pakels jūsų nuotaiką, o mintys apie menininko dalią visuomenėje privers susimąstyti. (Danielius Karakorskis)

Neįgarsintos mintys
2019 / Ukraina / rež. Antonio Lukich
My Thoughts Are Silent
Мої Думки Тихі

Žydras / Moffie

FESTIVALIŲ FAVORITAI

Būti pavadintam „Moffie“ ⎯ didžiausias įmanomas pažeminimas 1981-ųjų Pietų Afrikos Respublikos šauktinių kariuomenėje. Ši intriguojanti autobiografinio romano ekranizacija žaviai vaizduoja tradicinio vyriškumo ir uždraustos meilės konfrontaciją, kai svajingi jausmai gimsta žiaurumo ir pavojaus akivaizdoje. (Laurynas Vasys)

Žydras
2019 / Pietų Afrika, Jungtinė Karalystė / rež. Oliver Hermanus
Moffie

Jūsų interneto naršyklės versija yra per sena, todėl negalime Jums rodyti turinio.

Norėdami tęsti naršymą mūsų internetinėje svetainėje, prašome atsinaujinti savo naršyklę.

Atsiprašome už nepatogumus.