balandžio 30 - gegužės 6 d.

Naujienos

Organizatorių rekomenduojami filmai kino teatruose

Festivalis „Kino pavasaris“ visiems, po dviejų metų pertraukos sugrįžusiems į Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio kino teatrų ekranus, siūlo 14 ypatingų, ilgai saugotų, didžiųjų ekranų laukusių kino juostų. Kad išsirinkti, ką po ilgo laiko žiūrėti kino teatre, būtų lengviau, pristatome penkis festivalio organizatorių rekomenduojamus filmus, padėsiančius panirti į kokybiško kino pasaulį užgesus kino salės šviesoms.

 

Festivalio direktorės Vidos Ramaškienės rekomenduojamas filmas:

Mėtinis saldainis / Peppermint Candy

VEIKTI AR / IR BŪTI?

„Mėtinis saldainis“ – jau penktasis P.Korėjos režisieriaus Lee Chang-dongo filmas mūsų festivalyje. Sukrečiantis literatūrinis pasakojimas parodo žmogaus pasirinkimus ir jų pasekmes istorijos bei politikos akistatoje. Nepaprastai įdomu stebėti psichologiškai motyvuotus, universalius ir gerai atpažįstamus pagrindinio veikėjo pokyčius. „Mėtinis saldainis“ – labai aktualus filmas šiandienos kontekste, kuris, neabejoju, po peržiūros kvies diskutuoti.

Generalinio direktoriaus Algirdo Ramaškos rekomenduojamas filmas:

Trumų medžiotojai / The Truffle Hunters

KRITIKŲ PASIRINKIMAS

Tai vienintelis šių metų filmas, turėjęs tęsti kulinarinių filmų tradiciją festivalyje. Tačiau iš tiesų „Trumų medžiotojai“ yra kur kas daugiau. Filmas, sužavėjęs ir kino kritikus, ir gurmanus, paliečia pačią svarbiausią žmogiškumo ir tvarumo temų esmę. „Trumų medžiotojai“ – fantastiškas filmas visiems, kam nesvetimas geras kinas, kulinarija ir tvarumo tema.

Vykdomosios direktorės Agnestos Filatovės rekomenduojamas filmas:

Mėnulin / To the Moon

KRITIKŲ PASIRINKIMAS

Mėnulis visada buvo vienas svarbiausių dangaus kūnų ir įkvėpimo šaltinių, mėgstamas tiek įsimylėjėlių, tiek vienišų žmonių. kinematografinė režisieriaus Tadhgo O’Sullivano „Mėnulin“ atskleidžia nepaprastą Mėnulio didingumą ir žadina vaizduotę. Filmas tikrai pakeis kiekvieno žiūrėjusio požiūrį į, regis, mums taip įprastą ir kasdien matomą dangaus objektą.

Meno vadovės Mantės Valiūnaitės rekomenduojamas filmas:

Neguodžiantys atsiminimai / Memories of Underdevelopment

VEIKTI AR / IR BŪTI?

Šis ypatingas, Lietuvoje dar nerodytas, filmas iš Kubos išsiskiria tiek savo minties daugiaprasmiškumu, tiek formos daugiasluoksniškumu. Vienas tų kūrinių, kuriuos verta žiūrėti ne po vieną kartą. Režisierius Tomásas Gutiérrezas Alea ekranizuoja Edmundo Desnoes kūrinį ir tai vienas tų atvejų, kai filmas pralenkia savo pirmtaką. Filme kvestionuojama post-revoliucinė Kubos visuomenės ir individo būklė. Dokumentiniais kadrais stebimos Havanos gatvės, archyviniais kadrais liudijama šalies praeitis, o vaidybinis filmo sluoksnis atveria pagrindinio veikėjo Seržio, likusio Kuboje, kai jo šeima emigruoja į JAV, dramą.

Programos sudarytojos bei filmų pirkimų ir platinimo veiklos vadovės Aistės Račaitytės rekomenduojamas filmas:

Hopper/Welles

MEISTRAI

Šis filmas – tai turbūt vienas įsimintiniausių ir prasmingiausių pokalbių kino istorijoje, kai nesinori praleisti nei vieno žodžio. Net ir tokiame paprastame formate – kai kadre dažniausiai matomas tik stambus magnetiškojo Denniso Hopperio planas ir nenutrūkstamas dviejų kino meistrų pašnekesys vakarieniaujant, Welleso virtuoziškumu persmelkta kiekviena filmo minutė, o pokalbio mintys apie kiną ir ne tik skamba ne mažiau aktualiai ir naujai nei prieš pusę amžiaus. Ilgą laiką ekrano laukę užrakinti juostos negatyvai buvo sumontuoti pagal tikslius Orsono Welleso užrašus. „Hopper / Welles“ – tai neabejotinai vienas autentiškiausių filmų šių metų festivalio programoje.

 


Tavo filmų repertuarą susidaryti padės ERGO filmų patarėjas ergo.kinopavasaris.lt


 

Mėnulin
2020 / Airija / rež. Tadhg O'Sullivan
To the Moon
KINO TEATRUOSE
Mėtinis saldainis
1999 / Pietų Korėja, Japonija / rež. Lee Chang-dong
Peppermint Candy
Bakha Satang
KINO TEATRUOSE
Neguodžiantys atsiminimai
1968 / Kuba / rež. Tomás Gutiérrez Alea
Memories of Underdevelopment
Memorias del subdesarrollo
KINO TEATRUOSE
Hopper/Welles
2020 / Jungtinės Valstijos / rež. Orson Welles
Hopper/Welles
KINO TEATRUOSE
Trumų medžiotojai
2020 / Italija, Jungtinės Valstijos, Graikija / rež. Michael Dweck, Gregory Kershaw
The Truffle Hunters
KINO TEATRUOSE

Jūsų interneto naršyklės versija yra per sena, todėl negalime Jums rodyti turinio.

Norėdami tęsti naršymą mūsų internetinėje svetainėje, prašome atsinaujinti savo naršyklę.

Atsiprašome už nepatogumus.