kovo 16–26d.

Naujienos

Odetos filmų rekomendacijos

Festivalio finansų vadovė Odeta Morkūnienė

Apolonija, Apolonija(rež. Lea Glob)

KONKURSAS

Apolonija Sokol – šiuolaikinė menininkė iš Paryžiaus. Užaugusi menininkų komunoje slaptame teatre, Apolonija pažįsta tik tokį gyvenimą, kur kūryba, aktyvizmas ir draugystės visiškai užgožia mums įprastą kasdienybę ir rutinąTrylika metų filmuotoje dokumentikoje skleidžiasi aistringai už statusą meno pasaulyje, pripažinimą, savo vardą kovojančios moters portretas. Ir jei filme Apolonija stabteli dvejodama savo kūrybiniais gebėjimais, tačiau visiškai nesidrovi akistatos su kino kamera, taip prisileisdama intymų, smalsų, susidomėjusį žiūrovo žvilgsnį labai, labai arti. 

Aklas gluosnis, mieganti moteris“ (rež. Pierre Földes) 

KONKURSAS

Haruki Murakami novelių adaptacija virsta į nostalgišką, melancholišką animacinį filmą ne vaikams. Žemės drebėjimas, paslaptingas dingimas, skolų išieškotojai ir milžiniška kalbanti varlė – murakamiškas realizmas toks subtilus ir jaudinantis, kad noriai leidiesi į šį žaidimą, kuriame nėra taisyklių. Aš nepamišusi, tu ne sapne. Ir dar taip meistriškai nupiešta. 

 

Po saulės“ (rež. Charlotte Wells)

KONKURSAS / ATIDARYMO FILMAS

Beveik laiminga drama apie tėčio ir dukters vasaros atostogas Turkijoje tais laikais, kai viską filmuodavome mini kameromis, o mobiliųjų telefonų dar nebūdavo. Debiutuojanti režisierė intymiai ir jautriai piešia tarpusavio ryšį – trisdešimtmetis Kalumas ir vienuolikmetė Sofi pykstasi, taikosi, vienas kitą traukia per dantį, kvailioja ar atvirai kalbasi. Ir tarsi nejučia, neapčiuopiamai vis blyksteli, didėja nerimo ir negero nuojauta. Po filmo norisi paskambinti ir pasakyti: myliu tave, tėti“. 

Rojaus fragmentai“ (rež. K. D. Davison) 

PATI GRAŽIAUSIA APGAULĖ

Kitoks žvilgsnis į mums visiems gerai pažįstamą Joną Meką. Įdomu, kad dar nematytais kadrais atskleidžiami Jono Meko vidiniai išgyvenimai, asmeninės teritorijos, abejonės, prasmės paieškos. Žmogus su kamera, kvietęs pažinti ir švęsti gyvenimą, grožį ir džiaugsmą, būti nuolatinėje ekstazėje ir poezijoje – Meko lūpomis šios skambios frazės skamba itin užkrečiamai, lengvai ir nebanaliaiIr visgi tai nepanegirika ar menininko kultą stiprinanti dokumentika, filme užčiuopiami ir įtrūkiai, asmenybės netobulumą liudijantys ženklai. Portertas daugiakampis – tinka ir pirmai pažinčiai su kūrėju, ir gilesniam jo asmenybės tyrinėjimui.  

Kitame kūne“ (rež. Alex Schaad)

KRITIKŲ PASIRINKIMAS

Mylimųjų pora atvyksta į salą, kurioje žmonės keičiasi kūnais - vieni dėl nuotykio, kiti norėdami išgyti. Ar susikeistum kūnais, jei kitame nebesijaustum toks liūdnas? Įvykus tokiam netikėtam aktuiiš naujo formuojasi ištikimybės, tapatybės, santykių ir draugystės įsivaizdavimai, nyksta išankstinės nuostatos. Labai keista drama, į kurią reakcija pirmiausiai buvo fizi – ne šiurpais ar įsitempimu, o fizišku savęs atpažinimu, supratimu, įsižeminimu, permąstymu. 

Šventasis pavasaris“ (rež. Fernando Franco) 

PANORAMA

Studentė Laura jau savarankiškame gyvenimo etap– atvyko gyventi į Madridą, mezga naujas pažintis, atsisuka į savęs pažinimą. Netikėtasusitikimas vakarėlyje su Davidu, turinčiu cerebrinį paralyžių, išauga į draugystę. Davidas, turintis gerą humoro jausmą, labai lengvai ir atvirai kalba apie tabu – seksualinį asistavimą. Laura domisi, įsitraukia ir leidžiasi į tyrinėjimus. Subtilus, švelniai juokingas filmas lengvumo šleifu gaubia sunkias situacijas ir patirtis. 

 

Lygumų ežeras“ (rež. Laura Citarella)

KRITIKŲ PASIRINKIMAS

Mini detektyvinis serialas kažkur Argentinoje. Du įsimylėję vyrai ieško dingusios moters. Kur ji dingo, ar juos abu paliko, ar nori būti surasta? O Laura seka kažkuo kitu – atradusi senus meilės laiškus, paslėptus miestelio bibliotekoje, ji pasineria į keistą, nepaaiškinamą detektyvinį žaidimą, kuris nuveda net iki nežemiškų gyvūnų. Ilga kelionė labirintais, lygumomis, mįslėmis. 2 serijos, 12 dalių, nesinorės jokios  pertraukos. 

Apolonija, Apolonija
2022 / Danija, Lenkija, Prancūzija / rež. Lea Glob
Apolonia, Apolonia
Aklas gluosnis, mieganti moteris
2022 / Prancūzija, Liuksemburgas, Kanada, Nyderlandai / rež. Pierre Földes
Blind Willow, Sleeping Woman
Saules aveugles, femme endormie
Po saulės
2022 / Jungtinė Karalystė, JAV / rež. Charlotte Wells
Aftersun
Rojaus fragmentai
2022 / Jungtinės Valstijos / rež.  KD Davison
Fragments of Paradise
Kitame kūne
2022 / Vokietija / rež. Alex Schaad
Skin Deep
Aus meiner Haut
Šventasis pavasaris
2022 / Ispanija / rež. Fernando Franco
The Rite of Spring
La consagración de la primavera
Lygumų ežeras
2022 / Argentina, Vokietija, I dalis – 128 min, II dalis – 132 min / rež.  Laura Citarella
Trenque Lauquen

Jūsų interneto naršyklės versija yra per sena, todėl negalime Jums rodyti turinio.

Norėdami tęsti naršymą mūsų internetinėje svetainėje, prašome atsinaujinti savo naršyklę.

Atsiprašome už nepatogumus.