Mantės filmų rekomendacijos

Programos sudarytoja

Atalanta / L'Atalante

RETROSPEKTYVA: VIVA VIGO

Nepamirštamas kino stebuklas – kupinas meilės, kasdienių nuotykių ir grožio. Tai vienintelis Jeano Vigo pilnametražis filmas, tačiau įrodęs šio per anksti išėjusio režisieriaus talentą ir tikrą meilę kinui.

120 dūžių per minutę / BPM (Beats Per Minute)

FESTIVALIŲ FAVORITAI

Filmas apie aktyvistų grupę „ACT UP Paris“ tampa ir svarbiu dokumentu, ir poetišku patirties rekonstravimu. Nuostabūs aktoriai ir įtraukiantis filmo ritmas užburs ir nepaleis iki paskutinės minutės. Kova ir meilė čia susivienija dėl bendro tikslo – teisingumo ignoruojamiems visuomenės nariams.

Laukiniai berniukai / The Wild Boys

EUROPOS DEBIUTŲ KONKURSAS

Eksperimentiniam kinui artima kino kalba šiame debiute tiesiog trykšte trykšta energija ir spalvomis. Gamta šiame filme nenuspėjama – ji ir viliokė, ir mokytoja. Rekomenduoju visiems kartais pasvajojantiems apie pabėgimą į negyvenamą salą.

Kitoje durų pusėje / The Other Side of Everything

KRITIKŲ PASIRINKIMAS 

Europoje ir vėl stiprėjant nacionalistinėms nuotaikoms, Milos Turaljić filmas ypač aktualus ir taiklus. Serbijos praeities ir dabarties įvykiai susiejami motinos ir dukters pokalbiuose.

Prakeikta vasara / Damned Summer

EUROPOS DEBIUTŲ KONKURSAS

Nepaliauju tikėti šokiais ir pokalbiais, nusidriekiančiais iki pirmųjų saulės spindulių. Eiti priešinga kryptimi, kai žmonės skuba į darbus, kartais atrodo vienintelė išeitis. Apie gražiąsias ir tamsiąsias naktinio gyvenimo puses kalbama savo struktūra ir organiškumu išsiskiriančiame filme.

Palaimintieji / The Blessed

KRITIKŲ PASIRINKIMAS

Iš pirmo žvilgsnio šis paprastas filmas apie keletą šeimų Alžyre niekuo neišsiskiria, bet dar ilgai po peržiūros manęs nepaliko šiame filme užduoti klausimai. Kaip išsaugoti darną šeimoje, kai, regis, viskas aplinkui tam trukdo?

Kaniba / Caniba

FESTIVALIŲ FAVORITAI

Turbūt pats kitoniškiausias „Kino pavasario“ filmas, kuris, tikiu, nenuvils drąsiausių ir smalsiausių žiūrovų. Kanibalo iš Japonijos istorija papasakota išimtinai stambiais planais – čia įsižiūrima ne į įvykių, bet į jausmų ir aistrų paliekamus pėdsakus

Pirtis / By The Pool

TRUMPAS KONKURSAS

Vienas originaliausių lietuvių trumpo metražo filmų, patekęs ir į Tarptautinį Venecijos festivalį. Jis išsiskiria struktūra, stiliumi ir gebėjimu apie labai rimtą temą kalbėti ne iliustratyviai, tarsi mokydamas mus būti atidesnius detalėms mūsų kasdieniame gyvenime.

Paskutinė atostogų diena / The Girl and The Echo

RETROSPEKTYVA: XXA. VAIKAI

Pasiilgusiems nerūpestingų vasarų pas senelius ir ieškantiems kine ne tik suaugusių žmonių dramų, bet ir trokštantiems geriau pažinti vaiko pasaulį.

Juodaodė iš... / Black Girl

RETROSPEKTYVA: VIVA VIGO

Vienas mylimiausių matytų filmų. Gyvas, tikras ir maištingas. Filmo stilius net ir šiandien atrodo veržlus ir nepasenęs, o pasakojama merginos istorija, deja, išliko aktuali ir šiandien. Ousmane Sembene – vienas svarbiausių režisierių iš Afrikos žemyno, su kurio kūryba labai rekomenduoju susipažinti.