• FILMAI

Mantės filmų rekomendacijos

Programos sudarytoja

Man nesvarbu, jei į istoriją įeisime kaip barbarai / I Don't Care If We Go Down The History As Barbarians

KRITIKŲ PASIRINKIMAS

Žiūrint daugybę filmų per metus, geriausi kino kūriniai tampa tikra atgaiva festivalinėje rutinoje. Naujausias Radu Jude kūrinys man buvo tas tikras perlas Karlovi Varų festivalyje. Manau, tai vienas svarbiausių ir originaliausių pastarųjų metų filmų.

Degantis / Burning

MEISTRAI

Ieškantiesiems kine režisūrinio meistriškumo neabejotinai reikia pažiūrėti šį filmą. Jis tapo tikru kritikų numylėtiniu Kanų kino festivalyje, tačiau liko neapdovanotas žiuri. Jam skyriau asmeninį apdovanojimą už įsimintiniausią ir jausmingiausią sceną iš 2018 metų filmų.

Andželo istorija / Angelo

KRITIKŲ PASIRINKIMAS

Vienas mažiausiai mėgstamų žanrų kine man yra kostiuminės dramos. Tačiau, kai jų imasi savitu stiliumi išsiskiriantys režisieriai, šis žanras gali tapti ypač įdomiu. Kandus, bet humaniškas idėjas aukščiau kitų iškeliantis filmas yra itin aktualus ir šiandien.

Jau, pagaliau! / Now, At Last!

MEISTRAI

Efektingam filmui sukurti ne visada reikia daug kamerų, didelės kūrybinės grupės, garsių aktorių ar daugybės specialiųjų efektų. Apdovanotas ypatingu jautrumu aplinkai, Benas Riversas kuria itin jaudinantį filmą paprasčiausiai filmuodamas tinginį Kosta Rikoje. Filmas puikiai atliepia šių metų festivalio idėją apie laiko sulėtinimą.

Šokoladas / Chocolat

RETROSPEKTYVA

Režisierė Claire Denis savo debiutiniu filmu parodė, kaip autobiografiniai motyvai gali virsti universaliais pasakojimais. Mažos mergaitės žvilgsnis į kolonizuotą Kamerūną atskleidžia subtiliausius šio laikotarpio niuansus asmeniniuose žmonių gyvenimuose.

Ką darysi, kai pasaulis degs? / What You Gonna Do When The World's On Fire?

KRITIKŲ PASIRINKIMAS

Labai aktualus ir vertingas dokumentinis filmas į pirmą planą dar kartą iškelia JAV rasizmo problemą. Taip visapusiškai pažvelgti į savo veikėjus dokumentikoje geba ne kiekvienas režisierius, o estetiniai filmo sprendimai įtvirtina jo meninę vertę.

Per vėlu mirti jaunam / Tarde para morir joven

KRITIKŲ PASIRINKIMAS

Filmas labiausiai įsiminė dėl ramios atmosferos ir originalių kadrų kompozicijų. Kiekvienas kameros žvilgsnis į komunos 10 dešimtmečio Čilėje gyvenimą kviečia pajusti sumišusius veikėjų jausmus ir viltis verčiantis naujam šalies istorijos puslapiui.

Kvantifikacijos trilogija / Quantification trilogy

METŲ ATRADIMAI

Jeremy Shaw tapo vienu didžiausiu 2018 metų atradimų. Kurdamas trilogiją apie ateitį, menininkas identifikuoja esminius šių laikų visuomenės simptomus. Pažįstamas iš muzikos grupės „Circlesquare“, šia trilogija jis įsitvirtina ir kaip unikalus balsas eksperimentiniame kine.

Balčiausi yra pelenai / Ash is the Purest White

MEISTRAI

Pilkose miesto džiunglėse klaidžioja meilės trokštantys veikėjai, kurių baimės ir aikštingi principai ardo susikalbėjimo ir vienas kito pajautimo galimybę. Režisierius Jia Zhang-Ke ir vėl parodo, kad preciziškais kadrais galima pasakyti daug daugiau apie žmogų milžiniškoje Kinijoje nei žodžiais.

Hienos / Hyenas

RETROSPEKTYVA

Šiame filme žavi nuostabūs kostiumai, aktorių žvilgsniai ir režisieriaus gebėjimas į rimtą pasakojimą apie moralės problemas įpinti šmaikštumo. Ne taip dažnai Lietuvą pasiekia filmai iš Afrikos, tad tikrai verta susipažinti su vienu originaliausių Senegalo režisierių.