kovo 16–26d.

Naujienos

Konrado filmų rekomendacijos

Vykdomasis direktorius Konradas Kazlauskas

Aštuoni kalnai“ (rež. Felix van Groeningen, Charlotte Vandermeersch)

KRITIKŲ PASIRINKIMAS

Be abejonės, tai vienas iš didesnių šių metų festivalio filmų ir vienas iš mano asmeninių atradimų. Filmą galiu drąsiai rekomenduoti kiekvienam, o ypač tiems, kurie įsimylėję kalnus bei Italiją, jos gamtą. Filmas apie du geriausius draugus ir jų amžiną draugystę, meilę ir atsidavimą kalnams. žiūrėjau fiziškai būdamas Turino apylinkėseten, kur filmas ir buvo filmuotas, tad tai dar labiau sustiprino mano įspūdžius. Tikiu, kad patirti tą patį jausmą ir išvysti kvapą gniaužiančius vaizdus galėsite žiūrėdami kuo didesniame ekrane! O didžiausias ekranas, kuriame rodysime Aštuonis kalnusLNOBT.

 


Nauji batai ir puodelis kavos“ (rež. Gentian Koçi) 

KONKURSAS

Tai tikrais įvykiais paremtas filmas, kuris mano mintyse užsiliko ilgam. Filmas sužavėjo savo paprastumu bei itin jautria istorija, kurią pats išgyvenau viso filmo metu. Pasakojimas apie identiškus dvynius, kurie nuo pat gimimo negirdi. Apie jų santykius, ryšį, meilę ir išgyvenimus, kuomet sužino, jog abu serga reta genetine liga ir netrukus praras regėjimą. Nuoširdžiai rekomenduoju ir linkiu nepraleisti šio filmo.

 


Disko berniukas (režGiacomo Abbruzzese) 

KONKURSAS

Mane labiausiai įtraukęs ir nustebinęs šių metų filmas, kuris į „Kino pavasario“ programą atkeliavo tiesiai iš ką tik įvykusio Berlyno kino festivalio. Be istorijos ir jos pasakojimo formos, mane sužavėjo elektroninės muzikos garso takelis (nerealus!), šokio scenos bei pats filmo stilius. Daug tamsos ir neono. Istorija prikausto ir išlaiko dėmesį iki pat pabaigos. Siužetas painus, bet labai įtraukiantis. Ir, žinoma, pagrindinis aktorius Franz Rogowski. Jo įtikinama vaidyba, akys! Aktorius vaidina jauną baltarusį, kuris atvyksta į Prancūziją ieškoti geresnio gyvenimo. O tas naujas gyvenimas – netikėtas. Susijungiantis. Rekomenduoju EITI.

 


Meile mano“ (režKôji Fukada) 

MEISTRAI

Angliškas filmo pavadinimas šiek tiek geriau pasako, apie ką man yra šis filmas. „Love Life“ – apie meilę ir gyvenimą. Vienareikšmiškai, tai yra šių metų mano TOP1 filmas ir rekomendacija jums. Tai yra didelis, stiprus, paliečiantis filmas, kuris nukels į Japoniją. Liksite sužavėti vizualumu, estetika ir, žinoma, istorija. Vos tik pamačius šį filmą, kviečiau visus kolegas pamatyti ir pasidalinti savo įspūdžiais – tad kviečiu ir jus eiti, pamatyti ir įvertinti!

 


Medusa Deluxe“ (režTom Hardiman)

PANORAMA

Ekranas ir kameros darbas jus tiesiog įsiurbs! Visas filmas nufilmuotas tarsi „one-take“ kadru, kamera žiūrovą veda nuolatos besikeičiančia ir keista erdve. O pats pasakojimas rutuliojasi apie paslaptingą žmogžudystę šukuosenų meistrų konkurse, kurio eiga nenuspėjama iki pat paskutinės filmo minutės. Tai yra įtraukiantis trileris su subtiliais komedijos elementais. Likau sužavėtas muzika, spalvomis bei personažais! Viskas ryšku ir stilinga.

 


9-tas žingsnis“ (rež. Irma Pužauskaitė) 

LIETUVIŠKŲ FILMŲ PREMJEROS

Lietuviai kuria gerą kiną! Ir ne tik komedijas apie milijonierius. Tai yra debiutinis Irmos Pužauskaitės filmas, kurį rekomenduoju visiems. Filmas apie tėčio ir dukros santykius bei apie sunkiausią gyvenime ištartą „sudie“. Tėtis dalyvauja dvylikos žingsnių Anoniminių alkoholikų programoje ir vieną dieną gauna galimybę iš naujo sukurti ryšį su savo dukra. Valentinas Novopolskis – vienas iš filmo aktorių, kuriuo žaviuosi ir šiame filme. Rekomenduoju dalyvauti seanse, kuriame turėsite galimybę susitikti su šio filmo režisiere ir po filmo užduoti klausimus.

 


 Begalybė“ (rež. Emanuele Crialese) 

PANORAMA

Aštuntojo dešimtmečio Roma ir nuostabioji Penélope Cruz – vien dėl šių priežasčių rekomenduočiau eiti ir pamatyti šį filmą! Tačiau ir filmo istorija – stipri ir labai aktuali. Istorija apie žmogaus (ne)laisvę, apie (ne)pasirinkimus. Filme vaizduojama šeimos drama, Klaros (Penélope Cruz) ir jos vyro santykiai, o visa ko centre – vaikai, jų išgyvenimai ir ryšys su mama. Labiausiai patiko ryškiausios ir skambios filmo scenos, kurias žiūrėdami tikrai atpažinsite!

 

Aštuoni kalnai
2022 / Italija, Belgija, Prancūzija / rež. Charlotte Vandermeersch, Felix van Groeningen
The Eight Mountains
Le otto montagne
Nauji batai ir puodelis kavos
2022 / Albanija, Portugalija, Graikija, Kosovas / rež. Gentian Koçi
A Cup Of Coffee And New Shoes On
Një filxhan kafe dhe këpucë të reja veshur
Meile mano
2022 / Japonija, Prancūzija / rež. Kôji Fukada
Love Life
Rabu raifu
Medusa Deluxe
2022 / Jungtinė Karalystė / rež. Thomas Hardiman
Medusa Deluxe
9-tas žingsnis
2022 / Lietuva / rež. Irma Pužauskaitė
The 9th Step
Devintas žingsnis
Begalybė
2022 / Italija, Prancūzija / rež. Emanuele Crialese
L'immensità

Jūsų interneto naršyklės versija yra per sena, todėl negalime Jums rodyti turinio.

Norėdami tęsti naršymą mūsų internetinėje svetainėje, prašome atsinaujinti savo naršyklę.

Atsiprašome už nepatogumus.