• FILMAI

Jaunųjų programerių pasirinkimas

Dykvietė / Sticks and Stones

METŲ ATRADIMAI

Filmas neglostydamas pasakoja apie gyvuliškoje prigimtyje, gyvoje draugystėje ir žiauriame azarte besikapstantį jauną žmogų. Ūbaujantys žemi dažniai ir nenatūraliai išlenktas vaizdas įtraukia į veikėjų kuriamą mitologiją, jų nenuspėjami pasirinkimai – fiziškai dilgina. (Pijus)

Išgyventi vasarą/ Summer Survivors

EUROPOS DEBIUTŲ KONKURSAS

Filmas paliečia labai aktualią temą: kitų ir sau keliami lūkesčiai, bet negebėjimas jų išpildyti veda link savidestrukcijos. Visuomenės keliami standartai ir jų neatitikimas kiekvienam žmogui sukelia panašius jausmus. Kartais, net ir turint dideles ambicijas, nuo savęs pabėgti neįmanoma. (Martynas) 

Šis debiutas džiugina nešabloniška perspektyva į psichikos sutrikimų turinčius žmones. Filmas spinduliuoja empatija, netikėtu viltingumu ir objektyviu, nestigmatizuotu požiūriu. Viliuosi, jog „Išgyventi vasarą“ paskatins bent minimalius poslinkius mūsų visuomenėje, kurioje gajos izoliuojančios nuostatos apie psichikos sveikatą ir nėra suprantama viešo kalbėjimo apie tai svarba. (Marta)

Mėgėjos / Amateurs

METŲ ATRADIMAI

Tai filmas apie kontrastą, kuris kyla tarp dviejų to paties tikslo siekiančių pusių: mėgėjų ir profesionalų. Viena vertus, šis filmas yra atgaiva nuo perdėtai įtemptų siužetų ir širdį išplėšiančių dramų, tačiau tuo pačiu tai ir rimtas priminimas. Juk kaip dažnai pamirštam, kad geriausi dalykai slypi paprastume – ten, kur juos lengviausia ir kiekvienam leista pasiekti. (Agnė)

Paryžietiškas auklėjimas/ A Paris Education

FESTIVALIŲ FAVORITAI

Apie kūrybą, apie kūrėjus, apie intelektualus ir apie Paryžių. Ir apie dar daug. Mane šitas filmas skatino apmąstyti kiekvieną kadrą ir kiekvieną dialogo eilutę, bet kartu ir pasinerti į estetinių jausmų ir potyrių jūrą. (Nojus)

Pilnas žavesio, nesibaigiančių veikėjų dialogų bei Gustave Flaubert mintimis vystomas filmas apie jaunuolį ir jo tykančias pagundas išvažiavus mokytis į Paryžių. (Dovydas)

Per vėlu mirti jaunam/ Too Late To Die Young

KRITIKŲ PASIRINKIMAS

Tai labai estetiškas, lėtas, ritmiškas filmas, kuris subtiliai pasakoja apie gyvenimą laukimo būsenoje. Dažnai jaučiu, kad gyvenu laukime ir vis tikiuosi, kad nauji etapai išspręs esamas problemas ir atneš pasikeitimus visose gyvenimo srityse. Šis filmas man yra priminimas, kad nesu tokia viena. (Augustė)

Pradžia/ Genesis

FESTIVALIŲ FAVORITAI

Tai jautrus bei empatiškas žvilgsnis į jauno žmogaus patiriamus išgyvenimus, pirmosios meilės patirtis ir skaudų susidūrimą su nesvetingu išoriniu pasauliu. Tai tarsi dviejų valandų emocinė kelionė - šiek tiek svajinga, šiek tiek liūdna, mintimis nukėlusi į visai kitą erdvę bei atmosferą - nuoširdesnę bei jausmingesnę. (Ūla)