Ievos filmų rekomendacijos

Projektų vadovė

Aritmija / Arrhythmia

KRITIKŲ PASIRINKIMAS

Žiūrėdama filmą aš, kaip tėvų medikų vaikas, medicinos darbuotojų kasdienybę darkart įsivardijau sau kaip gražiausią atsakomybės prasme. Nė viena kita profesija nesulaukia tiek tikėjimo tavimi ir kartu užgulančio svorio. Medicininiai terminai tinka ir filmo herojų santykių dilemai – aritmija, lėtinis skausmas, žaizdos, bet kartu, svarbiausia, noras pagyti.

Laukiniai berniukai / The Wild Boys

EUROPOS DEBIUTŲ KONKURSAS

Tai filmas-vėrinys, suveriantis kaip švytinčius perlus nuostabius aktorius, muziką, siurrealistinius kadrus, netikėtumą, inovatyvų kalbėjimą apie lytiškumą. Eksperimentinis kinas visame gražume. Ir šiuo atveju tikrai nereikia bijoti žodžio „eksperimentinis“ – tai itin dinamiškas filmas, itin įtraukiantis ir nepaleidžiantis.

Jeano Vigo trumpametražiai filmai

RETROSPEKTYVA: VIVA VIGO

Prieš tai nepažinojusi šio kino klasiko buvau pavergta jo žiūros taško ir, atrodytų, visiškai šiuolaikinės kino kalbos. Te neišgąsdina jūsų Jeano Vigo filmų gimimo datos – 1930-ieji šiuo atveju aplenkia ir palieka 2018-uosius neišgrynintų idėjų pertekliuje ir pasimetime.

Hana / Hannah

KRITIKŲ PASIRINKIMAS

Filmas, kuris įsismelkia. Tyliai, nepompastiškai, per detales, bet su maksimalia jėga. Vienas tų filmų, kuris net gąsdina savo tikrumu – dėl aukščiausios kokybės pagrindinės aktorės vaidybos, operatoriaus darbo ir režisūros.

Dabar tai jau padėk man, Dievuli! / So Help Me God

METŲ ATRADIMAI

Dokumentinė komedija, įrodanti tikro gyvenimo sugebėjimą kurti netikėtus siužetus ir absurdiškai juokingas situacijas, net jei atrodytų, kad kalbant apie žmogžudystę ar vagystę nepadoru juoktis. Pagrindinės filmo herojės teisėjos požiūris atpalaiduoja ir turi nenusakomo lengvumo žvilgsnyje į nusikaltėlius ir jų poelgius.