kovo 19 d. - balandžio 2 d.

Naujienos

Gedimino filmų rekomendacijos

Festivalio programos sudarytojas Gediminas Kukta

 

Atsargiai - vaikai / Beware Children

FESTIVALIŲ FAVORITAI

Šaltu protu preparuojamos vieno tragiško įvykio pasekmės. Šoką keičia kaltinimai, pyktis maišosi su rimtimi, pokalbiai baigiasi nesusikalbėjimu, o išlavintas skandinavų politkorektiškumas klumpa ties kiekvienu ne taip pasakytu žodžiu. Per pustrečios valandos susigyvensite su visais veikėjais, o iš smulkiausių psichologinių niuansų sukurtai dramai pasibaigus, tikiu, patys pradėsite narstyti savo vidų. Taip jau būna po gerų filmų.

Atsargiai – vaikai
2019 / Norvegija, Švedija / rež. Dag Johan Haugerud
Beware of Children
BARN
Žiūrėk filmą namuose

Dinozauro kiaušinis / Öndög

MEISTRAI

Detektyvas, pamažu virstantis gryna vaizdų poezija. Atšiauraus grožio Mongolijos stepėse besivystančią istoriją apie stiprią moterį rekomenduoju dėl vizualiai prikaustančios formos, neskubraus ritmo ir už viso to slypinčių neprikišamų tiesų apie gyvenimo prasmę. 

Dinozauro kiaušinis
2019 / Mongolija, Kinija / rež. Wang Quan'an
Öndög
Žiūrėk filmą namuose

Arima / Arima 

EUROPOS DEBIUTŲ KONKURSAS

Režisierė sako norėjusi perteikti akimirką, kai kažką matome prieš akis, bet negalime pasakyti – tikra tai ar tik įsivaizduojama. Lakoniškas forma, bet kupinas neramių minčių debiutas iš Ispanijos kritikų jau spėtas pavadinti vaiduoklišku filmu.

Arima
2019 / Ispanija / rež. Jaione Camborda
Arima
Žiūrėk filmą namuose

Atlantida / Atlantis

KRITIKŲ PASIRINKIMAS

Įspūdis, lyg šią distopinę istoriją pasakotų patologas anatomas, turintis polinkių į poeziją. Filmas apie viltį, kuri rusena net tada, kai aplink šalta ir tuščia. Filme yra asmeniškai viena įsimintiniausių pernai metų kino scenų – pagrindinio herojaus, lyg mitinės Atlantidos titano, maudynės.

Atlantida
2019 / Ukraina / rež. Valentyn Vasyanovych
Atlantis
Žiūrėk filmą namuose

Dviese / Two of Us

METŲ ATRADIMAI

Kamerinė drama su puikiomis aktorėmis Barbara Sukowa (pažįstama iš „Kino pavasario“ filmo „Hannah Arendt“) ir Martine Chevallier. Filmas grąžina tikėjimą, kad apie tos pačios lyties žmonių ryšį galima pasakoti ne verkšlenant ir provokuojant, o santūriai, su lengvu humoru, tikrai jaudinamai.

Dviese
2019 / Prancūzija, Belgija, Liuksemburgas / rež. Filippo Meneghetti
Two of Us
Deux
Žiūrėk filmą namuose

Present.Perfect. / Present. Perfect.

FESTIVALIŲ FAVORITAI

„Kino pavasariui“ persikėlus į namus ir visiems dar labiau ėmus gyventi virtualybėje, rekomenduoju filmą apie žmones, kuriems virtualusis pasaulis yra vienas iš pragyvenimo šaltinių. Daug ir nelengvų klausimų apie tikrovės ir kino ribas kelianti dokumentika.

Present.Perfect.
2019 / Jungtinės Valstijos, Kinija / rež. Shengze Zhu
Present.Perfect.
Žiūrėk filmą namuose

Forumas / The Forum

FESTIVALIŲ FAVORITAI

Kada, jei ne dabar, verta pamatyti, kaip globalius klausimus sprendžia valdžios viršūnėlės? Prie vieno stalo susėsite su Donaldu Trumpu. Išgirsite savo nuomonę apie atogrąžų miškus turinčio Brazilijos prezidento ir „Greenpeace“ atstovės susitikimą. Koridoriuje prasilenksite su Emmanueliu Macronu. Sulauksite Gretos Thunberg. Ne kiekvienam Pasaulio ekonomikos forumo užkulisiai atviri, tad pirmyn.

Forumas
2019 / Vokietija, Šveicarija / rež. Marcus Vetter
The Forum
Das Forum
Žiūrėk filmą namuose

Mano mamos išnykimas / The Disappearance of My Mother

METŲ ATRADIMAI

Man regis, kiekvienas esame bent kartą pasvajoję, kaip būtų gerai išsilaisvinti iš mums primestų vaidmenų ir pabėgti į pasaulio kraštą, kur galėtume sukurti save iš naujo. Štai kodėl buvusios mados ikonos Benedettos Barzini mintys apie išnykimą skamba taip artimai, bet kartu skaudžiai. Vienas jautriausių „Kino pavasario“ dokumentinių filmų.

Mano mamos išnykimas
2019 / Italija / rež. Beniamino Barrese
The Disappearance of My Mother
La scomparsa di mia madre
Žiūrėk filmą namuose

Karštis / The Fever

FESTIVALIŲ FAVORITAI

Brazilijos atogrąžų džiunglės, paslaptingas naktinis žvėris, mįslingas karštis. Pati režisierė šį filmą vadina noktiurnu, o aš pridėčiau ir terminą „magiškasis realizmas“. Lakoniška ir subtili istorija apie tėvo ir dukters ryšį patiks visiems, pasiilgusiems tolimų kraštų kino.

Karštis
2019 / Brazilija, Prancūzija, Vokietija / rež. Maya Da Rin
The Fever
A Febre
Žiūrėk filmą namuose

Gyvatnešis / Serpentarius 

METŲ ATRADIMAI

Sakoma, kad Gyvatnešis yra permainas ir kontrastus simbolizuojantis tryliktasis Zodiako ženklas. Tuo laikotarpiu gimę žmonės yra nuolat į priekį besiveržiantys klajūnai. Toks yra ir šio neįprasto kelio filmo herojus. Pakeliaukite su juo per Afrikos dykumas ir kalnus, kirskite erdvę ir laiką. Galbūt grįšite pasikeitę.

Gyvatnešis
2019 / Angola, Portugalija / rež. Carlos Conceição
Serpentarius
Serpentário
Žiūrėk filmą namuose

Jūsų interneto naršyklės versija yra per sena, todėl negalime Jums rodyti turinio.

Norėdami tęsti naršymą mūsų internetinėje svetainėje, prašome atsinaujinti savo naršyklę.

Atsiprašome už nepatogumus.