kovo 19 d. - balandžio 2 d.

Naujienos

Dovilės filmų rekomendacijos

Komunikacijos skyriaus vadovė ir programos sudarytoja Dovilė Raustytė-Mateikė

Ugnis ateis / Fire Will Come

KRITIKŲ PASIRINKIMAS

Žemė dega. Tai ir alegorija, ir tiesmukas faktas. Vienas įdomiausių šiandienos režisierių kuria dūmuose skendintį dialogą tarp žmogaus ir gamtos. Mumyse plintančiuose sausumos plotuose O. Laxe įskelia žiežirbą. O gal tai padaro ne jis? Gražus, meditatyvus ir labai paveikus kinas.

Ugnis ateis / iki 04 02
2019 / Ispanija, Prancūzija, Liuksemburgas / rež. Oliver Laxe
Fire Will Come
O Que Arde

Balta balta diena / A White, White Day

KRITIKŲ PASIRINKIMAS

Plačiuose Islandijos kraštovaizdžiuose H. Pálmasonas režisuoja taip, kad saldu žiūrėti. Žmogaus paviršius yra rūkas. Šis ir tapo pagrindiniu filmo leitmotyvu. Rūkas trukdo užčiuopti esmę, tad režisierius neria anapus jo. Čia meilė, šeima įgauna kitus pavidalus. Veikėjų likimai tampa staigmena tiek filmo kūrėjui, tiek žiūrovui.

Balta balta diena
2019 / Islandija, Danija, Švedija / rež. Hlynur Pálmason
A White, White Day
Hvítur, Hvítur Dagur
Žiūrėk filmą namuose

Atogrąžų vaiduoklis / Ghost Tropic

FESTIVALIŲ FAVORITAI

Tai noktiurnas apie daugiakultūrį Briuselį. Režisierius, paveiktas 2016 metų teroro išpuolių, toliau kalba apie šio miesto tautinę įvairovę. Šį kartą savo mintis jis artikuliuoja per tylą, per emocinę komunikaciją, per puikios aktorės suvaidintos vienišos 50-metės moters kelionę miegančiu miestu. Dar ne dabar, bet jau tuoj turi kažkas nutikti...

Atogrąžų vaiduoklis / iki 04 06
2019 / Belgija / rež. Bas Devos
Ghost Tropic

Virpesiai / Tremors

FESTIVALIŲ FAVORITAI

Homoseksualumas – liga? Šiandien tai vis dar ne toks senas kaip pasaulis klausimas, bet tvirtą atsakymą jau žinome. Tik ar anapus bažnyčios slenksčio tas atsakymas toks pat aiškus? Man tai atmosferiškai vienas ryškiausių programos filmų. Filosofinis ir teologinis lygmuo, vaizdinė tekstūra ir garso dizainas sukuria aštrų foną vidiniams virpesiams.

Virpesiai
2019 / Gvatemala, Prancūzija, Liuksemburgas / rež. Jayro Bustamante
Tremors
Temblores
Žiūrėk filmą namuose

Zomša / Deerskin

FESTIVALIŲ FAVORITAI

Tobulai sukaltas filmas. Kam reikia broko, ras absurdą. Pagrindinis veikėjas taip įsimyli savo zomšinį Švarką, kad ima su juo kalbėtis. O šis, pasirodo, yra egocentrikas. Nori būti vienintelis švarkas pasaulyje. Jį vilkinčiajam nelieka nieko kito, kaip eliminuoti visus kitų žmonių švarkus. Labai rekomenduoju slepiantiesiems tikrąją savo Humoro jausmo tapatybę.

Zomša
2019 / Prancūzija / rež. Quentin Dupieux
Deerskin
Le Daim
Žiūrėk filmą namuose

Dvaras / The Manor

MEISTRAI

Kiekvienas prisėdimas priešais C. Puiu ekraną tampa metų metus besitęsiančia patirtimi. Ši naujiena iš šiųmečio Berlyno kino festivalio yra vienintelis mano 10-uko filmas, kurio nemačiau. Tačiau, žinodama šio meistro galimybes, drąsiai rekomenduoju.

Dvaras / iki 04 02
2020 / Rumunija / rež. Cristi Puiu
The Manor
Malmkrog

Lauros išvykimas / Desterro

METŲ ATRADIMAI

Jauna režisierė labai savita ir vaizdinga simbolių kalba pasakoja apie trisdešimtmetę Laurą ir drauge apie mūsų visų pasyvumą visuomenėje, išprovokuojantį vidinius cunamius. Rekomenduoju žinantiesiems, kas yra svetimumo pasauliui jausmas, mėgstantiesiems Marguerite Duras kūrybą ir ieškantiesiems šiandienos kine naujų nustebinančių vardų.

Lauros išvykimas
2020 / Brazilija, Portugalija, Argentina / rež. Maria Clara Escobar
Desterro
Žiūrėk filmą namuose

Paskutinis patinas Žemėje / The Last Male on Earth

 METŲ ATRADIMAI

Jauna režisierė, fiksuodama paskutines Sudano žemėje dienas, originaliai šaržuoja žmoniją, apsėstą megalomanijos. To pasekmė – visko aplink ir kartu savęs naikinimas. Labai aktualus filmas apie nykstančias rūšis ir dėl kvailo, egoistiško žmogaus galios demonstravimo neįmanomą simbiozę. Beje, šiandienos įvykių kontekste minėta megalomanija įgyja dar kitas reikšmes.

Paskutinis patinas Žemėje
2019 / Nyderlandai, Vokietija, Belgija / rež. Floor van der Meulen
The Last Male on Earth
Žiūrėk filmą namuose

Olegas / Oleg

METŲ ATRADIMAI

Režisieriaus ilgametė žurnalistinė patirtis leido aiškiai išartikuliuoti rūpimą problemą. Europos emigracija į Vakarus šiame pagal tikrą istoriją sukurtame filme išryškina šiuolaikinės vergovės fenomeną. J. Kursietis teigia, kad tarp mūsų yra labai daug olegų, ir juo patikėjo filmo premjerai pakvietę Kanai. Na, o V. Novopolskis yra tiesiog labai geras aktorius.

Olegas
2019 / Latvija, Belgija, Lietuva, Prancūzija / rež. Juris Kursietis
Oleg

Nuosprendis / Verdict

METŲ ATRADIMAI

Garsaus režisieriaus Brillante Mendozos protežė sėkmingame debiute vysto saspensą iki pabaigos titrų. Pasauliui svarbia smurto artimoje aplinkoje tema sukurtas filmas gilinasi į sudėtingą teisinę sistemą ir mėgina atsakyti, kodėl žalojamos moterys grįžta į šeimas pas skriaudėjus.

Nuosprendis / iki 04 02
2019 / Filipinai, Prancūzija / rež. Raymund Ribay Gutierrez
Verdict

Jūsų interneto naršyklės versija yra per sena, todėl negalime Jums rodyti turinio.

Norėdami tęsti naršymą mūsų internetinėje svetainėje, prašome atsinaujinti savo naršyklę.

Atsiprašome už nepatogumus.