• FILMAI

Dovilės filmų rekomendacijos

Komunikacijos vadovė ir programos sudarytoja

Rėjus ir Liza / Ray & Liz

EUROPOS DEBIUTŲ KONKURSAS

Pripažinto fotografo režisuojančioji akis, britiškas aštrumas, 16 mm kamera, išskirtinė estetika, įsimenantys personažai ir unikalus istorijos pasakojimas – šios satyros akcentai, leidžiantys manyti, kad tai kitokio kino ieškančio žiūrovo filmas.

Laukinė kriaušė / The Wild Pear Tree

MEISTRAI

Ceylanas yra visiškas perfekcionistas, pažabojęs net gamtą, kuri atliepia pagrindinio veikėjo – jauno rašytojo – vidines jausenas. Neišsigąskite filmo trukmės – režisieriui prireikė būtent trijų valandų, kad perteiktų tai, kas taip greitai nepaleis.

Touki Bouki / Touki Bouki

RETROSPEKTYVA

Mambéty per savo ryškią karjerą sukūrė tik du ilgametražius filmus, kurių spalvos, praėjus keliems dešimtmečiams, nė kiek nenubluko – jie iki šiol, kai istorija kartojasi, labai aktualūs, o stilistinis išskirtinumas neįveiktas net per penkis dešimtmečius.

Aš nenoriu miego / I Can't Sleep

RETROSPEKTYVA

Claire Denis niekada nekvestionuoja moters laisvės. Savarankiška, savimi pasitikinti ir Paryžiuje atsidūrusi Jekaterinos Golubevos suvaidinta lietuvaitė. Šis vienas pirmųjų meistrės filmų tiesiog skelbia, koks svetimas, bet kartu ir atviras yra Paryžius. Net ir labai nuodėmingam žmogui.

Kelionė į mamos kambarį / Journey to a Mother's Room

EUROPOS DEBIUTŲ KONKURSAS

Labai meistriškai užčiuoptas visiems svarbus momentas – kai supranti privaląs atsisveikinti su tėvų namais. Leonorai išvykus dirbti aukle į Londoną, viena namuose su mirusio vyro vėle lieka Estrela. Tačiau kelionė į mamos kambarį taip paprastai nenutrūksta. Ar jums ji dar tęsiasi?

Muziejus / Museum

FESTIVALIŲ FAVORITAI

Vis dėlto apie naktį muziejuje galima sukurti gerą filmą – šmaikštų, spalvingą, verčiantį mąstyti. Vieną pagrindinių vaidmenų sukūręs Gaelis García Bernalis kaip visada – labai žavus!

Išgyventi vasarą / Summer Survivors

EUROPOS DEBIUTŲ KONKURSAS

Jau ne kartą ant „Sidabrinės gervės“ scenos lipusi režisierė iškelta galva debiutuoja ilgametražiame kine. Psichinės sveikatos stigmą naikinantis kelio filmas šių dienų kine išsiskiria šviežumu, drąsumu ir talentu kalbant apie tai, kas rūpi.

Nepažadink Saint Laurent'o / Celebration

FESTIVALIŲ FAVORITAI

Prancūzų rašytoja Marguerite Duras garsųjį dizainerį Yvesą Saint Laurent’ą pavadino „vaikštančiu per miegus“. Pritaikėme šį jos epitetą ir dokumentinio filmo pavadinimui lietuvių kalba. Mados ikona pro cigarečių dūmų tiulį atsisveikina su mados pasauliu.

Jau, pagaliau! / Now, At Last!

MEISTRAI

Tai mano asmeninis šių metų festivalio simbolis, atidaręs „Kino pavasarį“ dar vasarą, kai tik išvydau Kosta Rikos tinginį. Kaip jo niekur neskubantis sapnų pasaulis dalijasi spalvomis su džiunglių tikrove. Nepraleiskite. O jei nuspręsite kitaip, vis tiek būtinai apsilankykite 9 salėje.

Pasaulio šerdis / Core Of The World

KRITIKŲ PASIRINKIMAS

Savo pirmaisiais filmais prie mano domėjimosi kinu prisidėjęs Harmony Korine’as užleidžia paskutinę šio topo vietą vienai iš tą domėjimąsi tebekurstančių režisierių – N. Meshchaninovai. Jos kinas daugiasluoksnis, giliai humaniškas, o scenarijai primena aukšto lygio apsakymus.