Dovilės filmų rekomendacijos

Komunikacijos skyriaus vadovė

Floridos projektas / The Florida Project

FESTIVALIŲ FAVORITAI

Neįmanoma nepamilti 7-metės Brooklynn Prince. Drauge su režisieriumi Seanu Bakeriu ji sugrąžina į vaikystę, kai privalai būti suaugęs. Rimtomis temomis – be galo šmaikščiai ir 35 mm vaivorykštės spalvomis.

Aritmija / Arrhythmia

KRITIKŲ PASIRINKIMAS

Čia nėra instagramo, madingų drabužių, kompleksus maskuojančios arogancijos ir kitų popierinės kasdienybės atributų. Tik tarpinė būsena tarp žmogaus gyvybės ir mirties, kurioje būdrauja Olegas. 

Sengirė / The Ancient Woods

UŽDARYMO FILMAS

Kritikai tikrai pastebės režisieriaus Mindaugo Survilos talentą dirbti su aktoriais: stumbras, tetervinas, miegapelė, barsukas privalo būti nominuoti „Oskarams“. O jei rimtai – tai pasaulinio lygio dokumentika apie lietuvišką mišką. Kantriai išlaukti magiški momentai.

Tyli naktis / Silent Night

EUROPOS DEBIUTŲ KONKURSAS

Dar vienas nepriekaištingas Dawido Ogrodniko vaidmuo itin vykusiame lenkų debiute. Režisierius Rytų europiečiui skaudžiai užmina ant kojos, o gyvenantis į vakarus linksminasi fantasmagoriškoje šeimos šventėje. Grįžimas namo Kūčioms.

Anos karas / Anna's War

MEISTRAI

Rusijos prezidento nemėgstamo meistro Aleksey Fedorchenko pasaka apie nacių okupacijos metu kamine gyvenančią žydų kilmės ukrainietę. Badas, troškulys, šaltis, vienatvė nepriverčia mergaitės pasiduoti beprasmiškame išlikimo žaidime. 

Izabelė ir jos vyrai / Let the Sunshine In

MEISTRAI

Patraukli brandaus amžiaus moteris ieško meilės. Kartais desperatiškai, kartais su aistringu smalsumu. Malonu jausti režisierės Claire Denis ir pagrindinės aktorės Juliette Binoche šelmišką, kartais iki ašarų jautrų sąmokslą – gyventi klausantis širdies.

Hana / Hannah

KRITIKŲ PASIRINKIMAS 

Labai liūdnas filmas, kurio vienatvė įstringa ne vieneriems metams. Režisūra, scenarijumi, vaidyba, operatoriaus darbu – nepriekaištingas filmas. Mokantis susikaupti, be žodžių suprasti ir nesmerkti.

Žiemos broliai / Winter Brothers

EUROPOS DEBIUTŲ KONKURSAS 

Nepatrauklūs personažai, nemalonūs šalčiu kaustantys pojūčiai, net jauti, kaip vieno iš brolių verdamos naminukės gurkšnis raižo pilvą. Pavergia minimalistiniais kadrais, kuriuose neapykantos istoriją pasakoja žiemos įkalinta gamta.

Bobbi Jene / Bobbi Jene

METŲ ATRADIMAI

Šiuolaikinio šokio žvaigždė, Pono Gagos mokinė Bobbi po šio filmo tampa valios simboliu. Valios stumti nepajudinamą sieną, ryžtis santykiams per atstumą Izraelis–Niujorkas. Ir viskas dėl aistros šokti. Filmo kadrai šoka drauge su Bobbi.

Dovlatovas / Dovlatov

FESTIVALIŲ FAVORITAI

Vienintelis šiame dešimtuke nematytas, bet labai laukiamas. Bus puikus tik ką užverstos Tomo Venclovos autobiografijos „Nelyginant šiaurė magnetą“ tęsinys su rusų intelektualų bohema, tarp kurių – ir genialusis Josifas Brodskis.