kovo 16–26d.

Naujienos

Daivos filmų rekomendacijos

Marketingo ir komunikacijos vadovė Daiva Visockytė

Duona ir druska“ (rež. Damian Kocur)

KONKURSAS

Tai yra lenkų filmas, kurį rekomenduoju kiekvienam, augusiam miegamajame rajone. Tiems, kurie turėjo kiemo draugų, vasaros vakarus leido laiptinėse, vietinėse kebabinėse. Nes šis filmas iš dalies ir yra apie tokias patirtis. Kurias įgarsina Šopeno muzika. Filmas meistriškai supina kelias labai skirtingas lenkų kultūras – klasikinę Šopeno muziką ir šiandieninę treninguotų lenkų rajono kasdienybę. Ir būtent šis nederantis suderinamumas yra pagrindinis žiūrėjimo malonumas.

Trys priežastys: Šopenas, rajonas, vaikystės chebra 

 

Kitame kūne“ (rež. Alex Schaad)

KRITIKŲ PASIRINKIMAS
Į vieną salą susirenka dešimtys porų, kurios trumpam apsikeičia kūnais ir tyrinėja naują pavidalą. Vieni vos po dienos pasiilgsta savo kūno, kiti nebenori į jį sugrįžti. Ir tik tada prasideda visas įdomumas. Ilgainiui persipina, kas su kuo, kas į ką. Esu beveik tikra, kad filmas neišvengiamai iškels žiūrovui klausimą: kaip jaučiuosi savo kūne?

Trys priežastys: minties ir kūno santykis, kūniškumas poroje, aktorių persikūnijimai

Disko berniukas“ (rež. Giacomo Abbruzzese)

KONKURSAS
Tai filmas apie du jaunus vyrus ir absoliučiai priešingus jų santykius su namais. Vienas jų sprunka ieškoti geresnio gyvenimo ir, mainais už pasą, imasi ginti svetimą šalį. Tuo tarpu kitas iš visų jėgų saugo savo gimtąjį kaimą Nigeryje nuo įsibrovusių jėgų ir, jei tik turėtų vakariečių privilegijas, norėtų tapti disko berniuku.

Filme daug šokio, neono, trankaus muzikos takelio ir mistikos. Ir mažiausiai, ko norėsis iš filmo – suprasti viską iki galo. Atsipalaiduokite ir mėgaukitės šiuolaikiško kino atmosfera.

Trys priežastys: garso takelis, neonas, mistika

Šventasis pavasaris“ (rež. Fernando Franco)

PANORAMA
Eisiu iškart prie reikalo – filmas apie seksą ir fizinę negalią. Ir apie du jaunus žmones, kurie tai tyrinėja. Tik nereiktų apsigauti – tema gali nuskambėti nepatogiau nei pats filmas. Tai subtilus ir šviesus pasakojimas, kuris nevers nuleisti žvilgsnio nuo ekrano. O veikiau sugniaužti gomurį dėl per atsitiktinę kūnų pažintį subrendusių Lauros ir Davido asmenybių bei jų draugystės.

Duona ir druska
2022 / Lenkija / rež. Damian Kocur
Bread and Salt
Chleb i sól
Kitame kūne
2022 / Vokietija / rež. Alex Schaad
Skin Deep
Aus meiner Haut
Šventasis pavasaris
2022 / Ispanija / rež. Fernando Franco
The Rite of Spring
La consagración de la primavera

Jūsų interneto naršyklės versija yra per sena, todėl negalime Jums rodyti turinio.

Norėdami tęsti naršymą mūsų internetinėje svetainėje, prašome atsinaujinti savo naršyklę.

Atsiprašome už nepatogumus.