kovo 16–26d.

Naujienos

Aušros filmų rekomendacijos

Trumpametražių filmų programos sudarytoja Aušra Umbrasaitė

Lizdas“ (rež. Hlynur Pálmason)

MEISTRAI – TRUMPAI
Islandiška pasaka apie tris vaikus, statančius namelį medyje savo namų kieme. Besikeičiančios gamtos fone veriasi šilti ir gražūs nutikimai, užfiksuoti per beveik dvejus pandemijos metus. Tai  vienas iš nedaugelio pavykusių bandymų įamžinti karantino laike sustingusį pasaulį, kuriame akimirkai pajunti namų ir šeimos šilumos svarbą. 

 


Tai yra pasimatymas“ (rež. Nadia Parfan)

TRUMPAS KONKURSAS: Mylėti sunku, mylėti lengva
Toks trumputis filmas, bet jį patirti būtina tik dideliame ekrane. Vizualus, įtraukiantis ir jaudinantis filmas – tai jaunos režisierės iš Ukrainos meilės laiškas savo šaliai, miestui Kyjivui ir jo žmonėms, šiuo metu išgyvenantiems skaudų ir nerimastingą karo laiką. Rytinio miesto gatvės tarsi pakibusios nesvarume, o per šį miestą lekiame visu greičiu, su meile.

 


Uogos“ (rež. Vytautas Katkus)

TRYS VYTAUTO KATKAUS FILMAI 
Vytauto Katkaus filmai  juvelyriškai kruopštūs grynuoliai. „Uogose“ režisierius autentiškai atsigręžia į jauno žmogaus jausmus ir santykį su jį supančia aplinka, šeima, vaikyste. Ta kasdienybė tokia pažįstama, tikra, bet kai žvilgteli įdėmiau ji prisipildo netikėtos ir tik kine išgyvenamos magijos. 

 


Rašytoja, jos filmas ir laimingi sutapimai“ (rež. Hong Sang-soo) 

MEISTRAI
Tai lėtų susitikimų ir lėtų pokalbių filmas. Apie tas retas, ypatingas dienas, kai susidėlioja teisingi takeliai – neplanuotai susiduri su reikiamais žmonėmis, senais pažįstamais ir tuoj tapsiančiais naujais draugais. Besiskleidžianti žmogiškumo paieška ir atidus kito pažinimas įlenda giliai po oda. Po filmo galima užsinorėti pasivaikščioti ir galbūt ką nors netikėtai užkalbinti apie kūrybą, poeziją, pasiteirauti apie neseniai skaitytas knygas. 

 


Amerikoje dabar naktis“ (rež. Ana Vaz)

9 SALĖ
Gyvūnų akys žiba 16 mm juostoje. Naktis priklauso žvėrims, diena  žmonėms. Gauruoti paklydėliai, neramios priemiesčių sielos klajoja tuščiomis gatvėmis, jie norėtų tapti miestų gyventojais. Siurrealistiškai ir tykiai filmas tyrinėja gamtos ir miesto, gyvūno ir žmogaus santykį. Aiškios ribos filmo prietemoje pradeda trintis – mes vis dar bandome įžiūrėti, o mūsų žvilgsnį atremia didelės pelėdos akys.

 


Darbo imitacija“ (rež. Total Refusal)

TRUMPAS KONKURSAS: DARBAS PO DARBO
Austrų kolektyvas Total Refusal filmo medžiagai pasitelkia žaidimo „Red Dead Redemption 2“ pasaulį. Jų fokuse atsiduria nepastebimi antraplaniai veikėjai stalius, šlavėjas, rūbų skalbėja, sukurti tik tam, kad padėtų įprasminti žaidimo tikrovės jausmą. Tačiau šių veikėjų netobulume ir besikartojančioje rutinoje filmo kūrėjai sugeba įžvelgti tam tikrą žmogiškumą, o per jį lįsti dar giliau ir ironiškai pašiepti darbo etiką ir estetiką, reflektuoti kapitalizmo vėjuose sklendžiantį mūsų pasaulį. 

 


Švytinti žaizda“ (rež. Christian Avilés)

TRUMPAS KONKURSAS: ŠALUTINIS POVEIKIS
Tamsūs žiemos mėnesiai Lietuvoje atliepia šį mistiškos atmosferos ir be galo šmaikštų filmą apie šviesos ir vitamino D trūkumą. Atostogos Ispanijoje tampa išgyvenimo įrankiu, deguonimi, šiuolaikine jaunų žmonių piligrimystės vieta. Veidai, iki raudonumo įkaitę saulėje, prisipildo šviesos ir sugrąžina gyvenimo džiaugsmą. Dar niekad nebuvo taip lengva susitapatinti su mergina, kuri nakčiai atėjus pravirksta, nes nebegali sulaukti, kol vėl patekės saulė ir sušildys jaunuolių kūnus. 

 


Susitikime kino salių tamsoje išgyventi trumpų ir ilgų gyvenimų. Iki!

Tai yra pasimatymas
2023 / Ukraina / rež. Nadia Parfan
It's a Date
Trumpametražis
Uogos
2022 / Lietuva / rež. Vytautas Katkus
Cherries
Uogos
Trumpametražis
Rašytoja, jos filmas ir laimingi sutapimai
2022 / Pietų Korėja / rež.  Hong Sang-soo
The Novelist's Film
So-seol-ga-ui yeong-hwa
Amerikoje dabar naktis
2022 / Italija, Prancūzija, Brazilija / rež. Ana Vaz
It is Night in America
É Noite na América
Darbo imitacija
2022 / Austrija / rež. Total Refusal
Hardly Working
Trumpametražis
Švytinti žaizda
2022 / Ispanija / rež. Christian Avilés
Daydreaming So Vividly About Our Spanish Holidays
La Herida Luminosa
Trumpametražis

Jūsų interneto naršyklės versija yra per sena, todėl negalime Jums rodyti turinio.

Norėdami tęsti naršymą mūsų internetinėje svetainėje, prašome atsinaujinti savo naršyklę.

Atsiprašome už nepatogumus.