• FILMAI

Auksės filmų rekomendacijos

Tekstų autorė

Ankštumas / Closeness

EUROPOS DEBIUTŲ KONKURSAS

Įsimylėjau! Organiška aktorės Daryos Zhovner vaidyba ir maištingas jos personažės charakteris tiesiog pakerta kojas. Visko daug: jauno žmogaus išgyvenimai, antisemitizmas, etniniai konfliktai Šiaurės Kaukaze, tėvų ir vaikų santykiai. Visiems, jaučiantiems nostalgiją 1990-iesiems.

Grūdas / Grain

MEISTRAI

Nežiūriu mokslinės fantastikos, bet dėl režisieriaus ir ambicingo pirmojo jo bandymo sukurti filmą anglų kalba neatsispyriau. Ši kelionė į ateitį (o gal tiesiog į nuo laiko ir vietos atsietą pasaulį) man įstrigo lėtu tempu, alegorijomis, mažakalbyste ir vizualia dalimi. 

Floridos projektas / The Florida Project

FESTIVALIŲ FAVORITAI

Disnėjaus pasakų pasaulyje išsipildo visos svajonės. Bet ar jos virsta realybe gyvenantiems šalia? Vis dėlto vaikystė yra vaikystė. Tai suprasite pamatę pasaulį Muni akimis. Jei jums patiko „Amerikos mylimoji“, patiks ir šis socialines temas iškeliantis filmas.

Atalanta / L'Atalante

RETROSPEKTYVA: VIVA VIGO

Tegyvuoja meilė! Be galo žavus ir vienintelis pilnametražis J. Vigo kūrinys yra grynas įrodymas, kad kai kurie filmai yra tiesiog nepavaldūs laikui.

Vadink mane savo vardu / Call Me by Your Name

MEISTRAI

L. Guadagnino filmai yra penas akims – jis sukuria gražesnį Italijos portretą nei yra iš tikrųjų. Vienos vasaros meilės istorija žavi gaivumu ir naivumu, ji įtikina ir netrikdo. Žinai, kad baigsis vasara, žinai, kad tai neįmanoma, bet žiūri toliau. Mintyse skamba „Sufjan Stevens“. 

Fokstrotas / Foxtrot

KRITIKŲ PASIRINKIMAS

Libanietis S. Maozas iš meilės Izraeliui kritišku žvilgsniu narsto šalies visuomenę per karinę tarnybą, Holokausto traumas ir kitas rimtas temas. Jų svorį subalansuoja netikėtais vingiais, ironija ir menine raiška. Įtrauks ir civilius.

Tyli naktis / Silent Night

EUROPOS DEBIUTŲ KONKURSAS

Šis Kūčių vakaras anaiptol ne tylus, bet kupinas dramos ir staigmenų. Durdamas pirštu į vieną šeimą režisierius paliečia tiek Lenkijai, tiek Lietuvai aktualias ir skausmingas emigracijos pasekmes, alkoholizmą, smurtą šeimoje, nedarbą. Primena C. Puiu „Sieranevada“.

Žanetė: Žanos d'Ark vaikystė / Jeannette: the Childhood of Joan of Arc

MEISTRAI

Tokios žaismingos Žanos d’Ark interpretacijos nemačiau (o jų ne viena): vienuolės krato galvą pagal metalo muziką, jaunoji Žana šoka ir daro saulutę“. Apskritai į jos vaikystės periodą režisieriai kojos nekeldavo. B. Dumontas iš to „išspaudė“ gaivų miuziklą.

Dingimas / Disappearance

METŲ ATRADIMAI

Turbūt ne kiekvienas gali įsivaizduoti, kiek sunkumų nesusituokusiai porai gali sukelti nesėkminga pirmoji seksualinė patirtis. Konservatyvioje Irano visuomenėje galiojančioms taisyklėms sunku pasipriešinti, o laikas tiksi.

Pororoka / Pororoca

FESTIVALIŲ FAVORITAI

Rumunų šeimos drama, kurios stiprybė – režisūra be moralizavimo. Kažkas panašaus į A. Zviagincevo „Nemeilę“.