kovo 18 - balandžio 5 d.

Naujienos

Andrejaus filmų rekomendacijos

Programos sudarytojas Andrejus Tănăsescu

 

Gritt

EUROPOS DEBIUTŲ KONKURSAS

Autentiškas šiuolaikinės tapatybės krizės portretas, į priekį varomas pagrindinės veikėjos, ieškančios prasmės ir kūrybiškumo, jėgos. Juokinga, žavinga ir tikra savo žinute „Gritt“ yra maloniai mistiškas priminimas apie kiekvieno mūsų individualų potencialą vartotojiškoje kultūroje, kurioje taip lengvai galima pasiklysti.

XX amžius / The Twentieth Century

METŲ ATRADIMAI

Kas galėjo įsivaizduoti, kad Kanados istorija gali būti tokia įžūli, seksualiai iškrypusi ir siurrealistinė? Režisierius Matthew Rankinas, sukūręs beprotišką pasakojimą, už kurį turėtų būti dėkingas tiek Guy Maddinui, tiek vokiečių ekspresionizmui. „XX amžius“ – tai intelektualiai stimuliuojanti patirtis, kupina sąmojo ir nuostabos, apie ne mažiau svarbią pasąmoningą politikos ir visuomenės varomąją jėgą.

Valchenzė amžiams / Walchensee Forever

METŲ ATRADIMAI

Idiliškame Bavarijos Valchenzės ežero fone gimsta viliojantis šeimos portretas, apimantis šimtmetį ir keturias moterų kartas. Režisierė Janna Ji Wonders audžia turtingą individualių ir kolektyvinių pasiaukojimo ir pareigos, savęs atradimo ir išsipildymo istorijų gobeleną. „Valchenzė amžiams“ – tai veržlus, intymus šeimos istorijų epas, pasižymintis liepsnojančiu atsparumu gyvenimui.

Smurto monopolis / Monopoly of violence

PANORAMA

Kalbėdamas apie Prancūzijos policijos žiaurumą protestų metu, „Smurto monopolis“ analizuoja tikrąją ir simbolinę valstybės galią bei nebaudžiamumą, kuriais ji užtvirtina ir palaiko dominavimą savo piliečių atžvilgiu. Oficialiai įžvalgus ir prieštaringas turiniu filmas atskleidžia esminį požiūrį, kuriuo siekiama atkreipti dėmesį į didėjantį Vakarų demokratinių valstybių autoritarizmą ir mūsų neatidėliotinų pilietinių veiksmų poreikį.

Gatvės vaikai / Streetwise

VEIKTI AR / IR BŪTI?

Siautulingame Sietlo benamių paauglių portrete susiduria jaunystės nekaltybė ir gatvės gyvenimo sunkumai. Kultinė dokumentinio kino klasika, meiliai sąžiningas „Gatvės vaikų“ žvilgsnis į veikėjų gyvenimą, atskleidžia paauglių, priverstų susidurti su gyvenimo džiaugsmais ir pavojais, emocinius išgyvenimus.


Tavo filmų repertuarą susidaryti padės ERGO filmų patarėjas ergo.kinopavasaris.lt


 

Gritt
2021 / Norvegija / rež. Itonje Søimer Guttormsen
Gritt
Iki balandžio 11 d.
XX amžius
2019 / Kanada / rež. Matthew Rankin
The Twentieth Century
Iki balandžio 18 d.
Valchenzė amžiams
2020 / Vokietija / rež. Janna Ji Wonders
Walchensee Forever
Nuo kovo 18 d.
Smurto monopolis
2020 / Prancūzija / rež. David Dufresne
The Monopoly of Violence
Un pays qui se tient sage
Nuo kovo 18 d.
Gatvės vaikai
1984 / Jungtinės Valstijos / rež. Martin Bell
Streetwise
Nuo kovo 18 d.

Jūsų interneto naršyklės versija yra per sena, todėl negalime Jums rodyti turinio.

Norėdami tęsti naršymą mūsų internetinėje svetainėje, prašome atsinaujinti savo naršyklę.

Atsiprašome už nepatogumus.